СОМБОРСКА ЛИГА: Паражани поново на врху

У предивном амбијенту парошког стадиона виђена је борбена и динамична утакмица која је оправдала епитет дербија кола.
ФК Будућност/ Екипа Будућности из Парага

Будућност - Раднички (Р)1:0 (0:0)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца 500, судија: Боснић (Бачка Паланка), стрелац: Јован Алексић у 96. минуту (аутогол) Будућност. Жути картони: Ивановић, Бајкановић, Ковачевић (Б) Панић, Прелић, Влајић, Новаковић (Раднички). Црвени картон: Д. Црњански (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Ивановић, Радаковић, Бајкановић, Баћанов (Стокић), С. Јелић (Дражић), Кулић (Стојковић), Ковачевић, Н. Јелић (Живић), Гајдобрански, Тривуновић, Јандрић.

РАДНИЧКИ: Игњатовић,Милуновић, АЛексић, Петковић, Панић, Гуглета (Стојановић), Ђокић (Филиповић), Прелић, Влајић, Црњански, Новаковић.

Састале су се две најбоље екипе са подручја Сомбора.

Након првих 45. минута игре није било погодака. На почетку другог полувремена у 54. минуту главни арбитар Милан Боснић је искључио Дејана Црњанског из Радничког због неспортског понашања према помоћном судију Миловану Јањићу. Нешто касније досуђен казнени ударац за Будућност којег је одбранио гостујући голман.

До краја меча се водила велика борба, да би се кључни моменат догодиио у 6. минуту надокнаде када је Јован Алексић несмотрено реаговао и убацио лопту у сопствену мрежу. Настало је право славље и ерупција одушевљења фудбалера Будућности који су поново лидери на табели.

С. Јовин

ЧСК Пивара - Крила Крајине 1:1  (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: В. Пилиповић (из једанаестерца) у 90. за ЧСК Пивару, а Будисављевић у 3. минуту за Крила Крајине, жути картони: В. Пилиповић (ЧСК Пивара), а Ђ. Крндија, Радојевић, Вјештица, тренер М. Бељански, представник клуба З. Бакош (Крила Крајине), црвени картон: Вјештица  (Крила Крајине) у 90. минуту.

ЧСК ПИВАРА: М.Танкосић, Ђумић (Милошевић), Павловић, Вулевић, Ерак, В.Пилиповић, Миланов, Јованић, Кецман (Мајсторовић), Шовен, Зорић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Н.Ступар (М.Јовановић), Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић (Шикман), Вујић, Вјештица, Будисављевић (Вулета), Маринковић (Поша).

Фудбалере домаћег тима, од минималног пораза, у финишу утакмице, спасао је млади Вукашин Пилиповић, који био је сигуран егзекутор најстроже казне. Ваља истаћи, да су гости из Бачке Паланке, на тај начин, платили цех за своје  промашаје.

Ђ.  Шт.

Русин - Црвнка 2:2 (0:1)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалац 250, суиђа: Јанковић (Оџаци), стрелци: Сушић у 53. (из пенала) и Иличић у 69. за Русин, а Јовановић у 26. и Јован Суботић у 62. минуту за Црвенку. Жути картони: Хрнчјар, Павловић, Поповић, Маројевић (Русин), Ј. Суботић, Керекеш, Вујнић, М. Суботић, Јовановић, Вук Бошковић, Делић, А. Бошковић (Црвенка9. Црвени картон: М. Пуача представник Црвенке.

РУСИН: Нађ, Колик (С. Тома), Хрнчар, Кочиш (Муминовић), Павловић, Душић, Поповић (Иличић), Маројевић, Сајанковић, Вујовић, Чернок.

ЦРВЕНКА: Гостовић, Ивић, Ј. Суботић, Керекеш, Војнић (А: Бошковић), М. Суботић, Стакић, Бабић, Јовановић, В. Бошковић, Зелић.

Дуел комшијских ривала завршен је поделом плена. Домаћини су били бољи ривал током већег дела утакмице, али је шансу меча прокоцкао гостујући нападач Миленко Бабић у самом финишу меча. Нашао се очи у очи са голманом Нађом и са пет метара, неометан шутирао поред гола.

Повели су фудбалери Црвенке у 26. минуту преко Радојице Јовановића и то након три пропуштене прилике домаћина. Фудбалери Русина су стигли до изједначења након једанаестерца у 53. минуту преко Сушића, да би десетак минута касније Јован Суботић повео госте у предност. Екипа Русина нешто касније поготком Иличића стигла до новог изједначења, да би идеалну шансу за домаћи тим пропустио Матеј Сајанковић у 78. минуту када је из повољне прилике шутирао преко гола.

С. Јовин

Будућност  (Г) - Кулпин 3:1  (1:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 500, судија: М. Ракић (Апатин), стрелци: Ралевић у 25. Немет у 71. и Жембери у 81. за Будућност, а Д. Кнежевић у 55. минуту за Кулпин, жути картони: Лончар, Жембери, Срнка, Кућенич, Ралевић (Будућност), а И. Валентик, Д. Кнежевић, Стаменковић (Кулпин).

БУДУЋНОСТ: С. Гавриловић, Сикирић, Лончар, Леђанац, Срнка, Жембери (Захорец), Кућенич (Немет), Ралевић (Семартонски), Адамек, Дувњак, Липтак (Докић).

КУЛПИН: М.Младеновић, Митровић (Зелен), И.Валентик, Икрашев, Д.Кнежевић, Мрђан, Б.Тројановић, Бокан, Плавшић, Б.Балиновић, Веселиновић (Стаменковић).

У окршају за бодове између општинских ривала, фудбалери Будућности убедљиво били су успешнији и умешнији од Кулпинаца. Гложанци су три пута савладали искусног голмана гостију Милоша Младеновића, а сваки од три поготка плод је осмишљених и уиграних акција.Играћи Кулпина успели су само да постигну почасни погодак.  Ђ. Шт.

Полет - Липар 2:4 (2:2)

КАРАВУКОВО: Стадион Златомир Стефановић Злаја, гледалаца 150, судија: Јериловић (Апатин), стрелци: Бојић у 16. и М. Стошић у 32. за Полет, а Ђуриђ у 21. Воркапић у 36. Ђоровић у 51. и Јовановић у 58. минуту за Липар.

ПОЛЕТ: Крстић, Станковић, Малиновић, Стаменковић, М. Стошић, А. Стошић, Илић, Гостовић, Гојић, Јовчић.

ЛИПАР: Живко, Дукић, Кутлачић, Токоди, Марчетић, Ардаловић, Баста (Шеган), Воркапић, Ђорови (Лелић), Јовановић, Ђурић.

Више него пријатељски меч виђен је на стадиону на Каравукову. Гостујући тим Липара је имао већи мотив и успео да забележи нову победу у текућем шампионату. Искусна екипа гостију је искористила слабо издање домаћина и стигне до драгоцених бодова са четири постигнута поготка. Након изједначеног првог полувремена меч је одлучен у другом делу игре погоцима Ђоровића и Јовановића за нове бодове екипе Липара.

С. Јовин

Борац (О) - Соко 2:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Н. Илинчић (Бачка Паланка), стрелци: М. Гајић у 3. Бељин у 84. минуту. Жути картони: Влаисављевић, Гајић, Станишић, Миловац (Борац), С. Адамовић, Нешковић, М. Адамовић (Соко).

БОРАЦ: Ђукић, Влаисављевић 7, Д. Козомора 7, С. Козомора 7, Вјетровић 8, Солдат 8, Бељин 8, Гајић 8, Н.Козомора 7 (Гламочанин 7), Станишић 7 (Проле 7), Вујић 7 (М. Козомора 7).

СОКО: Црнчевић 7, С. Адамовић 6, Пушић 6, Тасовац 6 (Лучић), Дангубић 7, М. Хрнић 6 (Станковић 6), Ратковић 6 (Ђурица 6), Тривуновић 7, Нешковић 7, Радаковић 7, М. Адамовић 6 (Родић 6).

Играчи домаћег Борца од почетка утакмице су наметнули нападачки темпо, па су већ у 3. минуту преко Мирка Гајића дошли до вођства. Гости су се углавном бранили и са 10 играча у свом делу терену. Никола Козомора пропустио две стопостотне шансе, јер је шутирао у голмана и поред гола. Имали су Бељин, Гајић и Проле да повећају резултат, али били су непрецизни. Гости нису ни једном упутили шут према голу Ђукића. Бељић је погодио супротан угао Црнчевића у 84. минуту и довео свој тим до победе.

Б. Гајић

Будућност (М) - ЖАК 1:1 (1:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: М. Маркуш (Оџаци), стрелци: Кљајић у 19. за Будућност, а Макар у 26. минуту за ЖАК, жути картони: Кљајић (Будућност), а Банић, Гргић, Шарчански (ЖАК).

БУДУЋНОСТ (М): Д.Бојанић, Марио Гајдобрански, Меселџија (Миодраг Буквић), Н. Ковачевић, В. Поповић, Д. Бајић (Дукић), Батиница, Зељко, Кљајић, Н. Бошњак, Рађеновић (Секулић).

ЖАК: В. Козлина, Хернаус (Вујиновић), Шимунов, Видовић, Банић, Милић (Вулин), Крстић (Гламочанин), Чуљак, Макар, Гргић, Шарчански.

Фудбалери младеновљанске Будућности и сомборског ЖАК-а постигли су по један гол. Свакој од екипа припао је по један бод. А, за преостала два бода више могу да зажале првотимци домаће екипе, који су се прописно испромашивали.

Ђ. Шт.

Табела и резултати:

Будућност (М) - ЖАК 1:1, Русин - Црвенка 2:2, Борац (О) - Соко 2:0, ЧСК Пивара - Крила Крајине 1:1, Кула - БСК 0:1, Будућност (П) - Раднички (Р) 1:0, Полет - Липар 2:4, Будућност (Г) - Кулпин 3:1.