СОМБОРСКА ЛИГА: Славље Ратковчана у финишу

ЖАК - Раднички (Р) 0:1 (0:0)
с

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца 350, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелац: Прелић у 83. минуту. Жути картони: Дабић, Тевановић, Хосциеславски, Нинковић (ЖАК), Кардинал, Стојановић (Раднички).

ЖАК: Козлина 8, Шимунов 7, Дабић 8, Видовић 7, Панић 7, Тевановић 7, Нинковић 7, Пауновић 8, Лучић 8, Хосциеславски 7, Ковачевић 7 (Опачић 7).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 8, Кардинал 7, Алексић 7, Кршић 7 (Гламочанин 7), Петковић 8, Стојановић 7 (Милуновић 7), Дакић 7 (Коцић 7), Бадивук 7, Црњански 7, В. Ђокић 8, Прелић 9, Гуглета 7 (Милојевић 7).

У дуелу две одличне и спремне екипе виђена је витешка борба и надигравање. Обе екипе пропустиле су по неколико изгледних прилика, а оба голмана ваљано су обавиле свој посао. Гол одлуке постигао је Владимир Прелић у 83. минуту снажним шутем са 20 метара када је погодио саме рашље.

А. Чичић

БСК - Хајдук 0:2 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Кузмановић (Кула), стрелац: Н. Ковачев у 86. и 90. минуту. Жути картони: С. Бељански, Митровић, Кораћ, Д. Бељански (БСК), Саничков, Бајчев, М. Пекез (Хајдук).

БСК: Лагунџин 6, Станић 7, Митровић 7, Божић 6, С. Бељански 7, Ђурђевић 7, Д. Бељански 6 (Вејиновић), Ср. Станковић 7, Кораћ 6, Др. Станковић 6, Вукелић 6 (Медић).

ХАЈДУК: М. Пекез 7, Божин 6 (Грба 7), Саничков 7, Борић 8, И. Пекез 7, Пејић 7, Благојевић 7, Бајчев 7, Ф. Ковачев 6 (Сандић 7), Н. Ковачев 8, Лукић 6.

Домаћин је био бољи у првом делу, али је промашио три идеалне прилике. Стапарци су у другом делу преко брзоногог Николе Ковачева постигли  два гола.

А. Чичић

Будућност (М) -Борац (БГ) 3:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: М. Десница(Апатин),стрелци: Радичић (из једанаестерца) у 37. Антонић у 80. и Бошњак у 84 минуту,жути картони: Л. Копања(Будућност), а А. Покрајац, Војновић, Ћук (Борац), црвени картон :Ћук (Борац).

БУДУЋНОСТ: Лугоња, Прошић, У.Копања (Бошњак), Радичић, Л. Копања, Антонић, Марио Гајдобрански, Кућенич, Јурчевић (Зорић), Гојић (Зиројевић), Меселyија (Н. Ковачевић).

БОРАЦ: Марковић, Мијатовић, Чутурило, Војновић, Зелић, Иванић, А. Покрајац, Ћук, Стокић (Кнежевић), Б. Покрајац, Обрадовић.

Под руководством новог и младог тренера Ранка Хајдуковића,фудбалери младеновљанске Будућности остварили су другу узастопну победу.

Ђ. Шт.

Кордун - Полет 2:0 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца 100, судија: Пилић (Кула). Стрелци: Станковић у 61. и Вила у 80. минуту. Жути картони: Павловић, Мацановић, Чекелиш и Станковић (Кордун).

КОРДУН: Зорић, Павловић, Бећановић, Чешновар, Мацановић, Чекелиш, Аникић (Вила), Станковић (Градинац), Илић, Радусин (Продановић), Ненадић.

ПОЛЕТ: Ивановић, Милуновић, С. Станковић, А. Стошић, Н. Станковић (Богдановић), Огњеновић (Стојковић), Миленковић, Станисављевић, М. Стошић (Ирић), Никић, Јовчић.

Утакмица у Кљајићеву одлучена је у другом полувремену. Након борбене игре у првом делу меча домаћи фудбалери су у 61. минуту преко Радивоја Станковића дошли до предности. До краја утакмице се водила безпоштетна борба на обе стране. Одлучујући моменат је био у 80. минуту када је Вила крунисао једну лепу акцију и донео драгоцене бодове свом тиму.

С. Јовин

ЛипарЦрвенка 1:0 (0:0)

ЛИПАР: Игралиште “Милан Родић“, гледалаца: 300. Судија: Дражић (Б.Паланка), стрелац: Лалић у 77. минуту. Жути картони: Мијић, Лалић, Новаков (Липар), Ј. Суботић, Бешић, Шакић (Црвенка). Црвени картони: Новаков (Липар), Ма. Керекеш (Црвенка)

ЛИПАР: Зракић 7, Мијић 7, Басарић 7, Марчетић 7, Авдаловић 7, Ковач 6, (од 74. Тутић 7 ), Лалић 7 (од од 83. Буквић 6), Шеган 7, Новаков 6, Несторовић 7,( од 83. Живко -),  Пејић 6 (од 55. Поповић 7 ).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ј.Суботић 6, Ми. Крекеш 6, Бешић 6 (од 46. Трифуновић 6 ), Шакић 6, М. Суботић 6, Ма. Керекеш 5, Бошковић 6, Бабић 6, Шумар 6 (од 46. Божичић 6), Бакић 6

Липарчани су остварили и трећу узастопну победу. До минималног али заслуженог резултата  домаћи играчи стигли су након добро изведене акције која је започета на средини терена да би потом лопту по десној страни прихватио „резервиста“ Тутић и упутио приземан центаршут ка казненом простору гостију. Лопта је прешла кроз „петерац“ и на другу стативу ју је у паду захватио спретни Лалић и матирао Гостовића.

Имали су домаћи у самој завршници још две сјајне прилике да повисе вођство али су оне остале неискоришћене.

Т. Ј.

Наша звезда - Русин 1:4 (0:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца :300, судија: Д. Тривуновић(Сомбор),стрелци: П. Владисав у 49. за Нашу звезду, а Кулић у 42., Ф. Вујовић у 55. и Сушић у 75. и у 82. минуту за Русин, жути картони:М. Владисав, Вукосав, Грња, Туцић (Наша звезда), а Чернок, Бранковић (Русин), црвени картон: М. Владисав (Наша звезда) у 65. минуту.

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић, Шовен (Чубрило), Бабић, М. Владисав, Вукосав (Мркоњић), Инђић, П. Владисав, Грња, Туцић, Писарев, Валентик (Лукић).

РУСИН: Кронић, Чернок, Ланцужанин (Бранковић), В. Вујовић, Павловић, Ф. Вујовић, Марковић, Кулић, Сушић, М.Сајанковић.

Фудбалери силбашке Наше звезде доживели су и трећи узастопни пораз. Тако нешто одавно није им се догодило у првенственим утакмицама.

Ђ. Шт.

Раднички (С) - Војводина 1:3, Липар - Црвенка 1:0, ЖАК - Раднички 0:1, Будућност (М) - Борац (БГ) 3:0, Братство - Борац (О) 3:0, Наша звезда - Русин 1:4, Кордун - Полет 2:0, Будућност (П) - Будућност (Г) 0:0.

1. Братство                                   10 10     0      0      39:4  30

2. Раднички (Р)                             10 8      0      2      23:9  24

3. Русин                                       10 6      0      4      19:18        18

4. ЖАК                                         10 5      2      3      21:11        17

5. Полет                                       10 5      2      3      15:7  17

6. Н. звезда                                  10 5      1      4      21:18        16

7. Борац (БГ)                                10 5      1      4      18:19        16

8. Будућност (М)                           10 5      0      5      17:15        15

9. Кордун                                     10 4      2      4      19:13        14

10. Будућност (П)                          10 4      2      4      22:17        14

11. Борац (О)                                10 4      1      5      22:22        13

12. Будућност (Г)                          10 4      1      5      13:19        13

13. Липар                                     10 3      1      6      14:25        10

14. Црвенка                                  10 3      0      7      22:26        9

15. Војводина                               10 1      3      6      16:26        6

16. Раднички (С)                           10 0      0      10     6:58  0