Сремска лига: Товарничани стали у Новим Карловцима

Лепо време, дозволило, је ривалима да одиграју лепу и борбену утакмицу.
Polet Novi karlovci

Полет - Слобода 2:0 (2:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион Полета,  гледалаца 100, судија Блажон (Рума).Стрелци: Тодоровић у 12. и Пољак у 20. минуту. Жути картони: Иваниш, Срјемац (Полет), Драгојевић (Слобода).

ПОЛЕТ: Грковић 8, Милић 7, Пољак 7, Бркић 8, Кнежевић 8, Ружичић 9, Иваниш 9, Пештерац 7 (Срјемац), Јовић 8 (Старац), Тодоровић 9, Пејовић 8 (Кесић).

СЛОБОДА: Радосављевић 6, Рагастовац 7, Јоргић 7, Митровић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 8, Кнежевић 7, Ашћерић 7 (П. Мајсторовић 7), Трбовић 7, Кресојевић 7 (Гемери), Драгојевић 8.

А, гледаоци су могли да виде два изванредна гола, прво  Тодоровића из шута с 16 метара и Пољака после једне гужве пред голом гостију после корнера. Посебно треба истаћи Бојана Ружичића који је врхунски одиграо у одбрани. Није дозволио гостима да направе ни једну шансу која би мирисала на гол.

Б. Рађеновић

Купиново-ПСК Путинци 1:1 (0:1)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 100, судија Ћирковић (Стари Бановци).Стрелци: Лукач у 89. за Купиново, а Колунџић у 13. мкинуту за ПСК Путинце. Жути картони: Марјановић, Лукач (Купиново), Стоисављевић, Катић (ПСК Путинци).

КУПИНОВО: Вукашиновић 7, Ђуричић 7, Милутиновић 7, Гавриловић 6, Марјановић 7 (М. Јовановић 7), Будимчић 7, Балог 7, Николић 6, Бошковић 6 (Зоран Јовановић 6), Васић 6 7 (Златко Јовановић 8), Лукач 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Квочка 7, Кубуровић 6, Јованов 7, Стоисављевић 7, Алимпић 6, Савковић 7,  Колунџић 8, Видаковић 7, Бајић 7, Катић 6.

Лепа фудбалска представа. Домаћини су играли добро у току целог меча, а фаворизовани гости, просто су били изненађени што су наишли на јак отпор. После вођства у првом полуврему гостију, домаћи играчи, су други део ушли решени, да макар поравнају резултат.И то им је успело у самом финишу утакмице.Златко Јовановић је одиграо пас са Лукачом, коме се указала прилика да матира Милошевића, и на крају је то и успео изблизине за коначних 1:1.

Б. Лукач

Рудар - Граничар (А) 6:0 (4:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 120, судија Суyум (Инђија).Стрелци: Сантрач у 23, Марковић у 34. и 45, Вишњовски у 37, Максимовић у 58. и Петровић у 88. минуту. Жути картони: Петровић (Рудар), Кончар (Граничар).

РУДАР: Пардовицки 8, Дејић 8, Д. Крстић 8, Јовановић 8, Сантрач 8, Максимовић 8, Вишњовски 8, Марковић 8 (Б.Крстић 8), Достанић 8 (Врховац), Пудар 8 (Петровић 8).

ГРАНИЧАР: Јакшић 6, Андришка 6, М. Миљановић 6, Суботић 6 (Ковачевић 6), Бојанић 6, Кулачанин 6, Старчевић 6, Кнежевић 6, Шуша 6, Кончар 6, Дејан Нединић 6.

Играо се добар фудбал, уз доста шанси за Врдничане.

Н. Девић

Партизан - Борац (М) 4:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште  Партизана, гледалаца 60, судија Павловић (Огар).Стрелци: В. Петровић у 35. и 60, Пајић у 58.и Павловић у 83. минуту. Жути картон: Ерић (Борац).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ж. Радовић 7 (Матијевић), Трипић 7, Јовановић 7, Павловић 7, Алексић 7 (М. Радовић), Пајић 7 (Мирковић), В. Петровић 8, Ђуровић 7, Вуколић 7, Млађеновић 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Жегарац 7, Т. Вулетић 6, Н. Вулетић 6, Коњевић 6, Грујичић 6, Ковачевић 6,  Вукадиновић 6, Драгојевић 6, Ерић 6 Смајловић 7 (Релић).

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су гости у првом полувремену изненали добром и борбеном игром, против фаворизованог домаћина. А, у наставку, чак су Мартичани, могли и поравнати резултат.Али, шут  Грујичића са беле тачке, голман домаћих Стајчић је одбранио. Потом су домаћини постигли два гола за неколико минута, што је и одлучило, победника.

З. Крстић

Јадран - Словен 1:0 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелац: Марковић у 84.минуту. Жути картони: Драгутиновић, Марковић (Јадран), Батањски, Радишић (Словен).

ЈАДРАН: Чавић, Малетић, Булатовић, Тутек, Ј. Којчиновић, Милаковић, Рајић, Пекић (Драгутиновић), Марковић, Бранковић, Радић (М. Којчиновић).

СЛОВЕН: Дер, Батањски, Кљајић, Лукић (Радишић), Ђукнић, Топић (Поповић), Адамовић, Ракић, Станић,  Кљајић (Путник), Пузић.

Врло добра утакмица, у којој су се ривали, надмудривали, домаћини су стално нападали, Румљани издржавали нападе све кобног 84. минута, када је Данило Марковић извео ефектно слободан ударац с 20 метара.

П. Стојаковић

Будућност - Љуково 3:1 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 100, судија МИтровић (Рума).Стрелци: Јанковић у 48, Симовљевић у 64.и Ђукић у 67.за Будућност, а Ковачевић у 77. минуту за Љуково. Жути картони: Тркуља, Караћ (Љуково).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Шарац 7, Марјановић 7, Грујић 7 (Михаиловић 7), Јефтић 8, Ђукић 9, Јанковић 8, Симовљевић 8, Петровић 8, Кљајић 7 (Сретеновић 7), Г. Симеуновић 7 (Зељковић 8).

ЉУКОВО: Милошевић 6, Ковачевић 7, Тркуља 6, Марковић 6 (Поштић 6), Кнежевић 7, Трипковић 8, Шестовић 6 (Вученовић 6), Караћ 6, Бјелац 6, Крстић 6, Чучковић 6.

Очекивала се рутинска победа играча Будућности, али прво полувреме су одиграли слабо, што је одговарало гостима из Љукова. У наставку, друга песма.Домаћини много ангажованији и плод такве игре је три гола у мрежи гостију.Јанковић је постигао гол на асистенцију Ђукића. Изашао је сам испред голмана Милошевића и рутински га је савладао.Симовљевић је сам себи припремио шансу за гол, а Ђукић је био стрелац из шута с 20 метара.Једну грешку домаће одбране искористио је Ковачевић да, само, смањи резултат.

М. Симић

Железничар -Доњи Петровци 3:0 (2:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 150, судија Мијановић (Адашевци).Стрелци: Крунић у 39. и 42. и Диклић у 87. минуту (аутогол). Жути картони: Деврња, Мркајић, Чворков (Доњи Петровци).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Кекић 7, Катарић 7, Марјановић 7 (Јањуз), Кривокућа 6, Мрђа 6, Јуришић 7, Лукић 7, Крунић 8, Ракар 8, Костић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 6, Деврња 6, Диклић 6, Вукајловић 6 (Новковић), Ољача 6, Мркајић 6, Чворков 6, Кркобабић 6 (Недимовић), Дамјановић 6 (Црнокрак), Шаша 6.

Заслужена победа Инђијаца, која, могла бити изражена са још више голова.Али, то је спречио одлични голман гостију Башић.

И. Ђумић

Борац (К)-Напредак (П)  3:2 (1:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Дујић (Сремска Митровица).Стрелци: Врачев у 5.(аутогол), В. Матић у 60. (из пенала) и П. Илић у 90.за Борац, Ђурчин у 30.и Д. Јанковић у 68.минуту (из пенала) за Напредак.Жути картони: Скопљак, Бошковић, Д.Јанковић, Миличевић (Напредак).

БОРАЦ: Станишић 7, Радовановић 6, Б. Самарyић 6, Радишић 6, Вукосављевић 6 (П. Илић 7), В. Матић 7, Д.Самарyић 6, Сремчевић 6, Пјевац 7, Стојковић 7, Нинковић 7.

НАПРЕДАК: Бошковић 7, С. Јовановић 7, Шарец 7, Миличевић 6, Д. Јанковић 6, Ђурчин 6, Скопљак 6, Василић 6, Пувалић 6, Врачев 6.

Кленчани су дошли до очекиване победе, тешком муком, гости су играли целу утакмицу са десет играча, али, били су много бољи ривал у току целе утакмице, а славили, су тек, голом П. Илића у 90. минуту игре.

З. Перић

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Борац (М) 4:0, ИНЂИЈА: Железничар - Доњи Петровци 3:0, ВРДНИК: Рудар - Граничар (А) 6:0, КУПИНОВО: Купиново - ПСК Путинци 1:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Слобода 2:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Словен 1:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Љуково 3:1, КЛЕНАК: Борац - Напредак (П) 3:2.