СРПСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ВОЈВОДИНА: Реми у Старој Пазови

Јединство – Кабел 1:1 (0:1)
1

СТАРА ПАЗОВА: Гледалаца: 200. Судија: Богићевић (Зрењанин) 6,5. Стрелци: Булат у 89. за Јединство, Апостоловски у 14. за Кабел. Жути картони: Булат, Уремовић (Јединство), Апостоловски, Батос, Сердар, Соковић (Кабел).

ЈЕДИНСТВО: Јевтић 7,5, Булат 8, Малиџан 7 (од 72. Уремовић 7), Гавриловић 75, Бобар 7, Кнежевић Матовић 7, Тривуновић 7 (од 78. Којић -), Играч 7,5, Пиплица 7,5 (од 78. Богићевић -), Накијевски 7 (од 46. Мрђа 7).

КАБЕЛ: Богуновић 7, Трнинић 7, Марјановић 8, Батос 7,5, Соковић 7, Новаковић 7,5 (од 81. Вујошевић -), Сердар 7, Петровић 7, Апостоловски 7,5 (од 60. Кудрић 7), Милисављевић 7 (од 86. Глишовић -), Јелић 7,5.

Занимљиво одмеравање снага у којем су оба противника од првог звиждука играли мотивисано и дисциплиновано. Малиџан се у гужви нашао пред Богуновићем, али је испред његових ногу благовремено покупио лопту. Гости су из првог опаснијег напада повели. Вања Апостоловски је претрчао чувара, утрчао у казнени простор и погодио угао. До одласка на одмор било је прилика на обе стране, повољнију су имали гости када је Јелић прихватио лопту из слободног ударца Новаковића и главом усмерио поред стативе.

У другом делу мрежа гостију се затресла али је радост прекинула пиштаљка због недозвољене позиције нападача. Домаћини су све више притискали, ривал се бранио све до 89, минута када је, после ударца из угла, на одбијену лопту натрчао Марко Булат и јаким ударцем погодио циљ.

Уремовић је у надомади промапио дубинску лопту, утрчао у шеснаестерац али брзоплето је промашио.

Хајдук  – Динамо  0:1 (0:1)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 300. Судија: Срђан Тановић (Суботица). Стрелац: Лунц у 10. минуту за Динамо 1945. Жути картони: Вујовић и Јовановић ( Хајдук 1912), а Кошанин, Петровић и Ђошић (Динамо 1945). Црвени картон: Жељко Рачић, шеф стручног штаба Хајдука у 78. минуту због протеста.

ХАЈДУК 1912: Зувић 8, Цицмил 5 ( од 46. Велковски 6), Савковић 7 ( од 85. Новаковић -), Вујовић 6 ( од 46. Плавшић 6), Влаисављевић 6, Живковић 7, Кочиш 7, Јовановић 7, Ђурђевић 6, Крнета 6 и Љумовић 6 ( од 78. Марковић -).

ДИНАМО 1945: Тасић 8, Кљештан 6, Лунц 7, Николић 6, Кошанин 6, Јамбрушић 7, Чижик 7, Бркић 8, Петровић 7 ( од 90+3 М. Марковић -), В. Марковић 6 и Ђошић 7 ( од 69. Богдановић -).

Обистинила су се предвиђања шефа стручног штаба Хајдука Жељка Рачића да ће сусрет против Динама бити веома тежак, јер гост има квалитетан састав, а и једноставно „не лежи“ Хајдуку. И тако и би! Динамо је славио у Кули минималним резултатом 1:0. Једини гол постигнут је у 10. минуту. Минут пре гола брзи Чижик је у контри ушао у шеснаестерац Хајдука и искоса шутирао, но млади голман Зувић је сјајно интервенисао и избио лопту у корнер. Након корнера, лопта је на супротној страни стигла до Петровића који са корнер линије центрира, а сам на шест метара од гола Хајдука био је Лунц којем није било тешко да савлада Зувића. Сва игра гостију након вођства свела се на чекање контри. А Куљани, имају за чим да жале. У 31. минуту Јовановић је извео слободан ударац, у шеснаестерцу гостију највиши је био Живковић који главом спушта лопту Крнети који са 6-7 метара шутира, а Тасић брани. У 38. минуту нападач гостију Јамбрушић је сам у контри, шутира, а голман Зувић брани. У 42. минуту Јовановић је створио сјајну прилику Кочишу који са 12 метара шутира у Тасића. У другом полувремену гледали смо потпуну теренску иницијативу домаћина и пренемагање гостију који су сваку прилику користили да добрано одлеже на трави, крадући време, што је унело нервозу у редове Хајдука па његови играчи ни оне стопостотне прилике нису користили, а најбољу за изједначење пропустили су у 90. минуту када је Живковић шутирао из слободног ударца, Тасић одбија лопту до Крнете који искоса шутира, лопта пролази крај Тасића, а на другој стативи са метар удаљености лоше је захвата Плавшић и шаље преко пречке, тако да је сусрет окончан минималном победом Панчеваца.

Ђ. Бојанић

Железничар – Раднички (З) 4:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији. Гледалаца: 250. Судија: Александар Бећановић (Сомбор) 7,5. Стрелци: Воларевић у 16, Матијевић у 50, Ђокићу 65, 75. минуту. Жуги картони: Грковић, Качар (Железничар), Сандуловић, Шемић, Маљукан (Раднички Зр).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Миленковић 7 (од 50. Боснић 6,5), Шарчевић 7, Брајић 7 (од 50. Николић 6), Матијевић 7,5, Ђокић 8 (од 75. Каурин -), Петровић 7 (од 75. Грковић -), Воларевић 7,5 (од 67. Радман 6,5), Осман 7, Живановић 7, Јаћимовић 7.

РАДНИЧКИ (ЗР): Ранђеловић 7, Косовић 6 (од 73. Ковачевић -), Николић 6, Врбљанац 6, Стевановић 6 (од 46. Пецарски 6), Попов 6, Ковачевић 6 (од 73. Радић -), Арсић 6, Јањатовић 6 (од 46, Маљукан 6), Борисављевић 6, Сандуловић 6 (од 73. Шемић -).

Железничар је без великих проблема славио против Радничког и показао још једном какве су му високе амбиције. Екипа из Инђије је славила убедљиво, а да није било голмана Ранђеловића, гости из Зрењанина отишли би са пола туцета кући,

Блистао је Славољуб Ђукић који је постигао два гола и уписао асистенцију.

Б. И.

Словен – ОФК Кикинда 2:0 (0:0)

РУМА: Стадион у Борковачкој долини. Гледалаца: 500. Судија: Иван Репчек (Врбас) 8. Стрелци: Игњић у 55. и Б. Илић у 79. минуту. Жути картони: Јандрић, Стојисављевић, Игњић (Словен), а Мирков (ОФК Кикинда)

СЛОВЕН: Шегавац 7,5, Симић 7,5, Радовић 7, Лукешевић 7, Б. Илић 7,5 (од 85. Максимовић -), Батало 6,5 (од 62. Стојисављевић -), Радишић 7, Маринковић 6,5 (од 46. Алексић 6,5), Перошевић 6, Куљанин 7,5 (од 62.Јандрић -), Игњић 7,5 (од 85. Стевановић -).

ОФК КИКИНДА: Савков 7,5, Бељић 6 (од 80. Лукић -), Бенцке 6,5, Мирков 6,5, Ивановић 6, Мојсиловић 6,5, Кецман 6 (од 59. Молнар 6), Ђукић 6,5 (од 59. Попесков 6,5), Ремигус 7,5, Барбул 6 (од 59, Јањић 6,5), Лолић 6,5. Играч утакмице: Илић

Члан српсколигашког каравана из Руме успео је да на колена баци Кикинђане. Ривали су водили жестоку борбу на сваком делу терена, шанси је било на обе стране, али реализација је била привилегија домаћина.

Гол са вођство постигао је Игњић, а чувара мреже ОФК Кикинде матирао је у десетом минуту другог дела, ударцем из окрета са осам метара.

Предност је удвостручио капитен Брана Илић, матом у 79. минуту. Шутирао је из добре позиције после асистенције Перошевића, Савков је испустио лопту, али легла је на ногу Илићу и из другог покушаја био је прецизан.