СРПСКА ЛИГА ГРУПА ВОЈВОДИНА: Кабеловци напокон до три бода

Фудбалери Кабела савладали су Нафтагас са 3:0 (1:0) у 23. колу Српске лиге група Војводина.
Дневник

Домаћи су у 10. минуту имали једанаестерац, али га нису искористили. Један од дефанзиваца Нафтагаса непрописно  је стартовао над Вањом Апостоловским, али је капитен Ђорђе Ђурић шутирао веома лоше, па је Алекса Матковић лако интервенисао. Наставили су Кабеловци са нападима, али нису успевали да постигну гол. Неколико солидних прилика имао је и гост преко Стефана Попова, али без резултата. У смирају првог полувремена одлично убачена лопта стигла је у шеснаестерац Банаћана, а Андреј Пиваш је сјајно скочио и јаким ударцем главом довео домаће до предности.

Брзо су по наставку сусрета Новосађани дуплирали предност. Мрежу Матковића погодио је најзапаженији играч утакмице Вања Апостоловски. Играо се 57. минут. Нису се предавали Елемирци, али је било јасно да ће тешко и до бода. Питање победника решио је Немања Првуловић, те је тако Кабел уписао прву победу у пролећном делу првенства.

В. Гвозденовић

Кабел - Нафтагас 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион Кабела крај Штранда, гледалаца: 300. Судије: Р. Петровић. Стрелци: Пиваш у 41. минуту, Апостоловски у 57. и Првуловић 79. за Кабел. Жути картони: Трнинић и Вуруна. (Кабел).

КАБЕЛ: Мијановић 7, Трнинић 6,5, Марјановић 7, Батос 6,5, Гајић 6,5 (од 75. Пролић), Илић 6,5, Ђурић 7 (од 75. Братић), Апостоловски 8 (од 68. Трпчевић), Вујошевић 7, Вуруна 5,5 (од 40. Петровић), Пиваш 7,5 (од 68. Првуловић 7).

НАФТАГАС: Матковић 7, Пандуров 6,5 (од 46. Милошев), Јеличић 6,5, Грбић 6, Вукоје 6, Попов 7, Миливојев 6,5, Панић 6,5, Маркоски 6,5, Бачвански 6,5, Швоња 6 (од 46. Стојисављевић).