СУБОТИЧКА ЛИГА Равноселци силни у наставку

Пролетер - Напредак 3:1 (0:0)
fudbal, pixabay

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија Малетин (Нови Кнежевац), Стрелци: Ђанковић у 50. и 63. и Грујић у 82. за  Пролетер, а Ходоницки 77. минуту за Напредак. Жути картони: Бајчић, Ђанковић, Новићевић (Пролетер). Ходоницки, Миљевић, Јовановић (Напредак)

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић, Секулић (Ковачевић), Пјешивац, Гаџић, Јанковић, Грујић, Милићевић (Јовичић), Новићевић, Величковић, Попржен.

НАПРЕДАК: Полић, Ходоницки, Тот, Филиповић, Милићевић (Љ. Живановић), Ергарац, Јовановић, Б. Живановић, Балинт, Ћика (Савков), Бузаџин.

Гости су само у првом полувремену били равноправан противник, у другом полувремену Равноселци су заиграли знатно организованије и опасније. У 50. минуту искусни Ђанковић после лепе аакције довео је домаће у вођство а 13 минута касније постигли још један гол после чега Равноселци потпуно доминирају тереном, стварали више шанси од којих је у 82. минуту Грујић искористио непажњу гостујуће одбране и из слободног ударца сместио лопту у мрежу.

Јадран - Ударник 1:4 (0:3)

ФЕКЕТИЋ: Игралиште Јадрана, гледалаца 200, судија: Мудрински (Србобран), стрелци: Мушикић у 50. за Јадран, а Шицар у 2. и 55. Котарош у 14. и Т. Кухтин у 31. минуту за Ударник.

ЈАДРАН: Адаколић 6, Мирановић 6, Станишић 7 (Д. Малецки), Миличевић 6, С. Малецки 6, Бугарник 6, Жмукић 7, Поповић 6 (Илић 6), Вукотић 6, Мушикић 7, Матковић 7 (Матијашевић 6).

УДАРНИК: Јокић 8, Вуковић 7, Руски 7, Орловац 7, Д. Кухтин 8, Шицар 8, Никшић 7 (Торбица 7), Дер 7 (Грбић), Б. Кухтин 8, Херцег 7, Котарош 8.

Ударник је наставио са одличним партијама. Већ у првом полувремену имали су гости три гола предности. Јадран је имао пенал у 45. минуту, али је голман гостију Јокић успео да одбрфани шут с беле тачке.

У другом делу у 50. минуту Јадран је смањио резултат преко Мушикића. Тачку на утакмицу ставио је Драган Шицар.

С. Стојиљковић

Виноградар - Искра 2:4 (1:4)

ХАЈДУКОВО: Игралиште Виноградара, гледалаца:300, судија: Н. Гардашевић (Бачка Топола), стрелци: Л. Јекнић у 42. и у 50. за Виноградар, а Сердар у 10. Рогановић у 25. и у 37. и Комазец у 27. минуту за Искру, жути картон: Хашко(Виноградар).

ВИНОГРАДАР: П. Кребс, Фараго, Енги (Кекењ), Марјановић (Тертели), Ковач (Брајко), Салма, Алаyић (Пајета), Ћулафић, Плавшић (В. Шереги), Л. Јекнић, Хашко.

ИСКРА: М Ступар, М. Секулић (З.Суботић), Рогановић, Миловановић, Сердар, Малацко, Комазец, Маћиженски, Бодони(Нешковић), Колошњаи, Недељковић (Човс).

Ђ. Шт.

Јадран - Ударник Вишњевац 1:4, Сутјеска - АФК 7:0, Пролетер - Напредак 3:1, Чока - Таванкут 3:1, Србобран - Његош 1:1, Виноградар - Искра 2:4,  Сента - Будућност 1:6, Томиславци - Јединство (утакмица је прекинута).

1. Искра    8      6      2      0      14:6  20

2. Ударник 8      6      0      2      30:7  18

3. Томиславци   7      5      1      1      17:7  16

4. Србобран      8      5      1      2      14:5  16

5. Чока     8      5      1      2      21:15        16

6. Сента    8      4      2      2      12:13        14

7. Сутјеска        8      4      1      3      23:9  13

8. Пролетер       8      3      4      1      12:7  13