ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Козарчани лако с Ковинцима

Новокозарчани су лако изашли на крај са дваљеником из Ковина.
ФК Слобода/Екипа Слободе из Нових Козараца

Слобода - Раднички (К) 4:1 (2:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”,гледалаца: 150, судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Д. Ћосић у 3. и 75. и Галић у 9. и 85. за Слободу, а Богојевић (аутогол) у 55. минуту за Раднички.

СЛОБОДА: Ђаковић 7,5, Радулашки 7, Лисица 7, Богојевић 7, Галић 8,5 (Б. Марковић), Поповић 7,5, Вокић 7,5, Цвијановић 7,5, Ђорић 7 (Благојевић), Д. Ћосић 8,5, Ковачевић 7 (Љубојевић).

РАДНИЧКИ:  Петрић 6,5, Лазиница 6,5, Секулић 7, Бицуљевић 7, Делиблаћанин 7,5, Велчановић 6,5, Китић 7,5, Аламадине 6, Бабић 6, Миленковић 5,5 (Миланковић 5,5) Ратковић 5,5 (Милутинов 6).

Истина, имали су гости малих шанси да преокрену резултат, када је Богојевић 10 минута игре у наставку погодио сопствену мрежу, потом су у завршници игре све решили Никола Галић и млади Ћосић.

П. Трнић

Црвена звезда - Пролетер 2:2 (0:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: В. Марковић (Панчево), стрелци: Јанков у 69. и Лаништанин у 95. за Црвену звезду, а Ђорђевић у 12. и Томић у 86. минуту (из пенала) за Пролетер.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Рељић, Јанков, Јарић, П. Бајић (Шемић), Новковић (Лаништанин), Попесков, Кнежевић (Чубрило), Ковачевић (Терзин), Зечевић, Кресоја.

ПРОЛЕТЕР: Тешовић, Ковач, Ђорђевић (Тома), Младеновић, Томић, Чкоњевић (Боћин), Ивљанин (Марковић), Чучак, Јевтић, Богојевић, Лака.

Домаћин је тек у надокнади времена успео да исчупа бод против гостију из Банатског Карловца који сусве  време нападали. Гости су два пута водили, и на крају остаје да жале за победом.

М. Рачић

Русанда - ЖАК 6:0 (3:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 100, судија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Бербаков у 9. (аутогол), Зорић у 22. Попов у 45. Руњевац у 78. Ходик у 81. (аутогол) и Вукоје у 86. минуту. Жути картон: Малогајски (ЖАК).

РУСАНДА: Мијатов, Давидов 7 (Петров 7), Јанковић 7 (Оџин), Попов 8, Козловачки 7 (Вукоје 7,5), Митровић 7 (Ружић), Видић 7, Лисица 7,5, Зорић 7,5, Стеванов 7, Руњевац 7,5 (Шкондрић).

ЖАК: Батанчев 5, Баба 5, Алмаши 5,5, Бербаков 5 (Врцански), Магловски 5 (Зарић 5,5), Петровић 6 (Шанта), Утржен 5,5, Лабус 6, Врбашки 5 (Раду 5), Лакић 6 (Бошков), Ходик 5.

Меленчани су лако изашли на крај са ослабљеним Кикинђанима. Мирослав Бербаков аутоголом је донео пре-

дност домаћина, удвостручио је млађани Матија Зорић, а кад је Лазар Попов постигао трећи гол, пред одлазак на одмор било је јасно да ће Русанда на контру имати три бода.

Меленчани су у наставку постигли још три гола.

В. П.

Борац (С) - Бегеј 1:0 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: Н. Ћировић (Вршац), стрелац: Ђурковић у 11. минуту.

БОРАЦ: Лапић 7, Бајић 7, Ивановић 7,5, Луковић 7, Јанкулов 7, Јосимов 7, Петровић 7, Ђурковић 7,5 (Петковић), Мађаров 6,5 (Туркаљ 6,5), Ђорђевић 7, Јовановић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Мијатовић 6,5, Умићевић 6 (Куч 6), Грбић 7, Новак 6 (Бранков 6), Голијанин 6,5, Николић 6, Ђтрбац 6, Новаковић 6 (Барошевић 6), Рапаић 6 (Обренић 6), Кубуровић 6.

Домаћини су били бољи ривал у првом полувремену уз неколико прилика, али истакао се гостујући голман Тривуновић. После добре акције у 11. минуту Бајић је асистирао, аЂурковић са десет метара погодио мрежу Житиштана за три бода.

Б. Ст.

Полет - Младост 0:2 (0:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 200, судија: М. Богићевић (Зрењанин), стрелци: Вукајловић у 62. и Радосављевић у 75. минуту.

ПОЛЕТ: Јан 7,5, Танасковић 6,5, Луковић 7, Ђуричић 7, Брајковић 7,5, Васић 7 (Павловски 6,5), Павловић 7, Јаћимовски 7, Младеновић 6,5 (Марковић 6,5), Скокна 7, Ковачевић 7.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7,5, Мићић 7, Лунц 7,5, Старчевић 7 (Јеремић 6,5), Додић 6,5 (Станковић 7), Максимовић 7, Целин 7, Вучинић 7 (Поткоњак), укајловић 7,5, Радосављевић 7,5 (Ковачевић), Пјошта 6,5.

У отвореној игри домаћини су парирали, да би у другом делу искуснији гости преко спретног Вукајловића стигли до предности.

Никола Радосављевић је шутирао са 25 метара и лопта је завршила испод пречке у 75. минуту.

Војводина - Козара 3:0 (2:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: А: Шушњар у 10. Радишић у 18. Милановић у 62. минуту.

ВОЈВОДИНА: Мирин 7, А. Шушњар 7,5, Јешић 7, Богдановић 7, Бартош 7 (Кнежевић 7), Калајџија 7 (Павловић 7), Малбашки 7 (Кјунџић 7), Радишић 7,5 (Милановић 7), Чижик 7, Миклић 7, М. Шушњар 7 (Илибашић 6,5).

КОЗАРА: Рајтаров 6,5, Лајић 6,5, Кондић 6,5, Детари 6 (Плавшић 6,5), Томић 7, Карановић 7, Пурић 7, Стојков 6,5, Латиновић 7, Зељковић 7, Јелача 6,5.

Домаћини су имали иницијативу а у 10. минуту после ударца из близине, лопта се одбила од пречке и спретни Александар Шушњар убацио је у мрежу.

Калајџија је центрирао што је искористио Радишић, док је Никола Милановић ставио тачку на резултат.

Ж. М.

БАК - Будућност (СЦ) 1:3 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца: 100. Судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Крачуњел у 82. за БАК, а Влаучин у 15. и 75. Радојичићш у 72. минуту за Будућност.

БАК: Седљак 6,5, М. Јожић 6,5, Марић 6 (Секуловић 6), Старовић 6,5, А. Јунгић 6,5, Анђелић 6,5, Крачуњел 7, Милковић 6 (Стјепановићш), Моторов 6,5 (Витомиров 6), Ј. Јожић 6 (Бекировски 6), Д. Јунгић 6 (Андрејић).

БУДУЋНОСТ (СЦ): Живков 7, Станић 6,5, Терзин 6,5, Перин 6,5 (Радојичић 7), Ковачевић 7 Влаучин 7,5, Ајдарић 6,5, Савин 7 (М. томин), Ј. Томин 7, Мастило 7.

Домаћини на премијери нису пружили очекивану игру и на крају су поражени од гостију из Српске Црње. Будућност је повела голом Влаучина после брзе акције. Домаћини су имали прилике, али одбрана гостију била је сигурна. У другом полувремену још две лопте у мрежи Белоцкрвана, резервиста Радојичић удвостручио је предност, да би Влаучин повисио.

Десет минута пре краја Марко Крачуњел поставио је коначан резултат.

С. Б.

Табела и резултати:

Борац - Бегеј 1:0, Слобода - Раднички (К) 4:1, Црвена звезда - Пролетер 2:2, Јединство (БК) - Јединство (В) 1:0, БАК - Будућност 1:3, Русанда - ЖАК 6:0, Војводина - Козара 3:0, Полет - Младост 0:2.