Војвођанска лига југ: Пораз Индекса на Ђачком игралишту

Индекс је доживео још један пораз на свом терену. Имали су жељу за победом, нападали су али је су гости једном акцијом решеили меч у своју корист.
Indeks-Podunavac/D. Ivanic

Домаћин је у 12. минуту припретио преко Варге који је изблокиран из повољне позиције. У 23. минуту Зирић је тукао главом после прекида али је голман био на месту. Гости су 44. минуту имали шансу када је Шолаја шутирао из близине шутем који је Сикицки одбранио.

У другом делу у 50. минуту Јефтић је шутирао са 18 метара преко гола. У 52. минуту Милановић је прошао по десној страни и центрирао лопту у шеснаестерац Индекса, највиши у скоку био је Јакшић и погодио је мрежу. Индекс је тада покушао офанзивније да игра, нападали су, али у завршници квалитета нису имали. У 63. минуту Покрајац је шутем погодио пречку после акције по десној страни и додавања Зирића. У 65. минуту Шолаја је шутирао поред стативе гола Индекса. Потом се неколико пута истакао голман гостију Ћировић одбранама од шутева Апића (70.), Прентовића (76.) и Покрајца (88. минуту). У 91. минуту  Јакшић је могао да повећа предност али није био прецизан.

Индекс-Подунавац 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Мудринић (Бачка Паланка), стрелац: Јакшић у 52. минуту. Жути картони: Балешевић, Шолаја (Подунавац).

ИНДЕКС: Секицки 6, Ковачевић 5, Прентовић 6, Апић 6, Сендерак 6, Ђекић 6, Зирић 6 (Урошевић 6), Кисић 6, Станковић 5 (Копања), Златковић 6 (Покрајац 6), Варга 6.

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 8, Шолаја 8, Вујасиновић 7, Јефтић 7 (Б. Радаковић 6), Јакшић 8, Балешевић 7, Милановић 7 (Каназир), Травица 7, Неоричић 7, Паклар 7, Мандић 7 (Н. Радаковић).

М. Ковачевић

Резултати:

Купиново-Хајдук (Д) 0:0, Слога (Т)-Јединство 1:1, Сремац-Хајдук (Б) 1:4, Борац НС-Кабел 0:2, Слога (Е)-Славија 5:1, Индекс-Подунавац 0:1, Борац (Ш)-Хајдук (Ч) 2:1, ЛСК Лаћарак-Југовић 2:0.

1. Јединство (СП)        23     14     9      0      49:14        51

2. Слога (Е)                 23     15     6      2      45:12        51

3. Борац (Ш)                23     15     6      2      52:28        51

4. Кабел                       23     14     6      3      40:21        48

5. Слога (Т)                 23     11     5      7      30:29        38

6. Хајдук (Д)                23     9      6      8      27:26        33

7. Подунавац               23     9      5      9      38:35        32

8. Хајдук (Ч)                 23     9      4      10      41:33        31