ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Реми у темеринском дербију

Више расположених појединаца, уз изражену жељу за позитивним епилогом темеринског дербија  имали су играчи ТСК -а.
М. Менићанин/ Детаљ с меча у Темерину

Слога (Т) – ТСК 1:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца: 600. Судија: Тошић (Нови Сад). Стрелци: Крајновић у 98. за Слогу, Марић у 55. минуту за ТСК. Жути картони: Латковић, Мијаиловић, Пастор (Слога), Радичић, Остојић, Марић, Касаповић (ТСК). Црвени картон: Марић (ТСК) у 83. минуту.

СЛОГА: Војводић 7,5, Пековић 6,5, Латковић 6 (од 46. Папак 6), Томић 7, Зелић 7, Дринић 6 (од 46. Богавац 6), Крајновић 7, Мијаиловић 7 (од 75. Рибар – ), Марјановић 6 (од 75. Караћ – ), Пастор 6,5, Грујић 7,5.

ТСК: Недељковић 8, Марковић 7, Лахош 7, Радичић 7, Остојић 7,5, Свитић 7 (од 52. Касаповић 6), Лазић 6, Јовановић 7, Марић 7, Пуповац 7, Прибић 6,5.

Повели су гости, после кратко враћене лопте голману. Покушао је Душан Војводић да исправи грешку саиграча, али имао је простора и времена само да блокира ударац Николе Прибића, док је одбитак у празну мрежу спаковао Михаило Марић.

Могао је све да реши бонус Огњен Лазић, у 60. минуту, из близине је гађао ближи угао, после акције Прибића и Марића, али одлични Војводић је преусмерио лопту у корнер.   У надокнади од осам минута, последње секунде, биле су таличне домаћину. На центаршут Дарка Грујића, ударцем главом је

реаговао Душан Крајновић, продуживши лет лопте у даљи угао. Чим су гости кренули са центра, судија је одсвирао крај.

М. Менићанин

Раднички (Ш) – Хајдук 0:5 (0:2)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 130, судија: Спасојевић (Нови Сад).  Стрелци: Золнаијић у 7. Јелић у 44. Кудрић у 66. И 88, И Херцег у 82. минуту. Жути картони: Мијатовић (Раднички), Цвијић (Хајдук).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић (Рајчић), Аперлић, Дрча, Стојшић, Вукоић, Мијатовић (Субић), Шуша, Влаисавцљевић(Лакић), Субић, Рукавина,

ХАЈДУК: Петровић, Џибрић, Радаковић (Кудрић), Јелић, Јевић, Мандић, Цвијић(Бајуновић), Нађ(Тркуља), Ђурић (Херцег), Золнајић, Јуришић (Л. Веселиновић).

Дивошани су наставили са сјанинм играма. Без проблема савладали су Шиђане. Већ на почетку меча Золнајић је погодио мрежу голмана Новаковића, а у наставку се распуцао и центарфор Кудрић.

А. Ш.

Дунав – Јадран  2:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија: Ђурић (Рума), стрелци: Н. Перовић у 42. и М. Петровић у 49. минуту. Жути картони: Ивановић, Загорац(Дунав), Секулић, Булат, Маловић (Јадран).

ДУНАВ: Петровић, Рађеновић (Ђорђевић), Ивановић, Загорац, Р. Николић (М. Николић), Н. Перовић, Стокић, Мачинковић, Карић (Миленковић), Мирковић (М. Петровић), Јовковић (Зоговић),

ЈАДРАН:  Јовишић, Пејић, Секулић, Лазић, Павловић (Симеуновић), Булат(Живановић), Продановић(Писар)  Балешевић (Чича), Јеловић,

У комшијском окршају фудбалери Дунава освојили су важне бодове за борбу за опстанак. Све је решено пред крај првог дела и на почетку другог, када су Бановчани са два гола решили питање победника.

Б. Р.

Индекс – Доњи Срем 0:5 (0:3)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 150, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Вукмановић у 14. и 53. Ђорђевић у 43. Ђокић у 45. и Лабовић у 85. минуту. Жути картон: Бузаџија (Индекс)

ИНДЕКС: Бузаџија, Ф. Рађеновић, Гајић, Живановић, Д. Рађеновић (Вујић),Веселиновић (Лакић), Богојевић, Стојановић (Вукашиновић), Вукадиновић(Савић), Радојичић (Сикимић),Варга.

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Суботић, Крнета, Вукмановић (Лабовић), В. Трифуновић (Матовић), Јешић(З. Трифуновић), Зорић(Зорић), Ђокић, Бировљев,Ђорђевић (Вуколић).

Наставља се агонија студената који ни у трећем покушају нису успели да освоје бодове. Додуше, млади тим Индекса играо је срчано, међутим, против много бољих фудбалера из Пећинаца нису имали никакве шансе.

З. К.

Ветерник – Славија 2:0 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца 120, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски); стрелци: Галић у 55. и Ушчумлић у 77. минуту. Жути картони: Печић (Ветерник), Клајић (Славија).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин,Кисић (Чалија),

Чворо(Лепојевић), Ђурђевић, Галић

(Ушчумлић), Печић (Зељковић), Грујић (Ђурић), Вуковић, Вилотијевић, Секулић, Турало

СЛАВИЈА: Завиш, Жакула, Стајић, Дражић, Ђорђиевски (Бановић), Ерор, Цекић, Тришић (Чеха), Марић, Китић (Ферати), Миловац (Кљајић).

У доброј утакмици славили су фудбалери Ветерника, који су тек у наставку меча успели да сломе отпор Салајчана. Мора се рећи да су и гости одиграли добру утакмицу, али нису имали среће.

Г. К.

Раднички (НП) – Јединство 0:0

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледлаца 200, судија: Ћурчић (Тител), жути картони:Рогановић, Вујасиновић, Милаковић, Бјелобрк, Ергерац ипредтавник клуба Инђић (Раднички), Балаш (Јединмство).

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Рогановић, Ромац (Ергерац), Живковић, Вујасиновић, Цвјиновић,  Милаковић, Шормаз, Смиљанић (Бошњак), Цветковић, Бјелобрк.

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур, Балаш, Зирић (Топић), Пантић, Самарџић, Петровић(Клаић), Живанов (Стјепановић), Паповић,

У тврдој уткамици Раднички и Јединство су ремизирали. Блићже победи били су фудбалери из нове Пазове али се у екипи гостију брилијирао је голман Тојзан који је укротио неколико тешких удараца. У финишу меча и Руменчани су могли до три бода. Р. Д.

Хајдук (Б)– Слобода 3:1 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледлаца 200, судија: Тодић (Врдник), стрелци: Митровић у 51. и 65. и Матић у 63. минуту. Жути картони: Бајић, Гавриловић(Хјадук), Кубуровић (Слобода).

ХАЈДУК: Слијепчевић, М. Гавриловић (Прица), Милошевић, Ђорђевић, Вујовић (Гајић), Матић, Бајић, Смиљаниић, Грубјешић, С. Гавриловић (Лежајић), Умићевић (Митровић).

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Кубуровић,Јанковић (Милинковић),  Кокир), Вујасин, Вукотић. (Бубало),  Ђуричић (Шарић),  Антонић (Живковић), Стојановић, Сремчевић

Бешчани су у другом полувремену успели да сломе отпор гостију из Доњег Товарника и забележили важну победу.

А. Б.

Цемент - Младост 0:3 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Скакавац (Рума), стрелци: Антонић у 16. Јелић у 55. Митровић у 68. минуту. Жути картони: Старчевић, Јеремић, Кошћан (Цемент), Станић, Терек, Кнежевић (Младост).

ЦЕМЕНТ: Миладинов 6, Јеремић 6, Шаренац 6, Ковачевић 6, Старчевић 6 (Каписода 5), Кошћан 5 (Митић 5), Павловић 6 (Стевановић 5), Кованушић 6, В. Сапунџић 6, Н. Сапунџић 6 (Кукурузовић), Ракић 6 (Станић).

МЛАДОСТ: Вуковић 7, Грубић 7, Јаковљевић 7 (Ковачевић 6), Дринић 7, Антонић 8 (Ђумић 6), Ерак 7 (Ћирковић 6), Митровић 8, Кнежевић 8, Јелић 8 (Ракић 6), Малбашић 7 (Павловић 6), Станић 7.

Искусна екипа Младости лакше него што је очекивала дошла је до високе победе против Цемента, који су само на моменте успевали да парирају разиграним Јарачанима.

Б. Старчевић

Табела и резултати:

Слога - ТСК 1:1, Раднички (Ш) - Хајдук (Д) 0:5, Дунав - Јадран 2:0, Индекс - Доњи Срем 0:5, Ветерник - Славија 2:0, Раднички (НП) - Јединство 0:0, Цемент - Младост 0:3, Хајдук (Б) - Слобода 3:1.