Војвођанска лига – Југ: Стеванчевић режисер у надокнади

Младост (БЈ) – Слога (Е) 4:3 (0:1)
jarak

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија:Тошић (Нови Сад), стрелци: Куртиши у 46, Ковачевић у 56. и 83, Стеванчевић у 94. за Младост, а Бајуновић у 44, Воларевић у 50. и Угљешић у 71. минуту за Слогу, жути картони: Ђукић, Вејин (Младост), Белић (Слога).

МЛАДОСТ (БЈ): Боројевић 7, Ђукић 7,5, Стојисављевић 6,5, Ловре 7,5, Стеванчевић 8, Стојановић 7, Субашић 6 (од 46. Вејин 6,5), Ковачевић 8, Вучковић 7 (од 85. Радоња - ), Куртиши 8, Шкавић 6,5 (од 68. Антонић - ).

СЛОГА (Е): Илић 8, Мачвански 7, Пендо 6,5, Џибрић 6,5, Воларевић 7,5, Ковачић 7 (од 46. Херцег 7), Белић 6,5, Бајуновић 7 (од 65. Ивковић - ), Стојчић 7, Ловрић 7,5, Угљешић 7,5.

Јарачани нису имали право на грешку, само победа их је водила ка луци спаса. Драма је почела у 77. минуту када је Ковачевић  непрописно заустављен у казненом простору, одговорност је преузео Вучковић, али је сјајни голман Илић, уз помоћ пречке, сачувао мрежу.

Домаћини су кренули на све или ништа, Александар Ловре је снајперски прецизно пронашао Милоша Ковачевића, чија је хладнокрвна реакција резултирала поготком – 3:3. Тензија се осећала у ваздуху, плаво-белима бод није много значио, а у четвртом минуту надокнаде, капитен Ђуро Стеванчевић (37) је надвисио чуваре и ударцем главом, после корнера који је извео штопер Ловре, наручио неописиво славље.

М. Менићанин

Јадран - Хајдук (Д) 3:4 (0:2)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Радић (Ириг). Стрелци: Вукасовић у 70. и Марковић у 73. и 87. за Јадран, а Халиловић у 10, 43. и 80. и Савићевић у 65. минуту за Хајдук. Жути картон: Димић, Драгановић (Јадран). Црвени картон: Денковић (Хајдук).

ЈАДРАН: Мартиновић 7, Вучковић 7 (Драгановић), Јуришић 7, Шестовић 7 (Булатовић), Вуколић 7 (Раденков), Јакшић 7, Пуљиз 7, Димић 7, Вукасовић 7, Пекић 7, Марковић 7.

ХАЈДУК: Јокић 7, Малић 7, Симикић 7, Ступар 7, Халиловић 9, Совиљ 7, Стојшић 7, Денковић 7, Атић 7, Савићевић 7, Босанчић 7 (Живковић).

У гостујућој екипи истицао се врсни стрелац Халиловић, стрелац три гола, и најбољи појединац на утакмици.

А. Маленчић

Југовић - Јединство 0:3 (0:2)

КАЋ: Спортски центар Сигет. Судија:Деспотовић (Огар). Стрелци: Кања у 22. Моравац у 43. и Веселиновић у 63. минуту. Жути картон: Николић (Југовић).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6 (Срдановић -), Милетић 6 (Самарџија 6,5), Макивић 6, Срдић 6 Томић 6,5, Черњак 6 (Свитић), Бабић 6,5 (Јелић), Николић 7, Вукелић 6, Радмановић 6 (Ђекић 6,5), Дакић 6,5.

ЈЕДИНСТВО: Мандић -, Берић 7,5 (Влаисављевић 7), Штефек 7, Ђекић 7,5, Кања 8, Гаџић 7 (Стојановић 7), Веселиновић 7,5 (Радин), Моравац 7,5, Зељковић 8 (Зирић), Тришић 7 (Петровић),Заов 7.

Руменчани су и у Каћу потврдили високе домете. Савладали  су убедљивим резултатом борбену екипу Југовића.

М. По.

Раднички (НП) - Слога (Т) 1:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, судија Ранковић (Јарак). Стрелац: Цоневски у 4. минуту. Жути картони: Бртка (Раднички), Мијаиловић, Н. Грујић (Слога).

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Новевски 7, Бртка 7, Зорић 7, Девић 7 (Микић), Симић 7, Миловчевић 7, Цоневски 8, Бојић 7, Балешевић 7 (Суботић), Шавија 7 (Гвозденовић, Стикић).

СЛОГА: Ранков 7, Д. Грујић 7, Марковић 7, Краговић 7, Ергарац 7, Кувелковић 7, Мијаиловић 7 (Грубовић 7), Немања Томић 7, Никола Томић 7, Пастор 7, Ђурђевић (Пролић 7).

Веома добра утакмица.сналажљиви Цоневски оверио је домаћу победу још на почетку утакмице. Гости су после тога издржали све налете домаћина. Имали су гости неколико шанси и да макар поравнају резултат, али се домаћа одбрана показала као чврста.

Б. Р.

Цемент - Индекс 1:2 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Јакшић у 40. за Цемент, а Клајић у 65. и 88. минуту (из пенала) за Индекс. Жути картони: Јелић, Мијановић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 7 (Бајић 6), Унгар 7, Јовишић 7, Јевић 7, Јакшић 7, Крстић 7, Попадић 6 (Маријановић 6), Сапунџић 6 (Вукашиновић 6), Вилотијевић 7, Лаковић 6 (Стојановић 6).

ИНДЕКС: Субашић 8, Ћук 7, Лулеџија 7, Вуковић 7, Бајић 7 (Кнежевић 6), Зорић 7, Стојановић 6 (Гаћеша 6), Блешић 6 (Адамек 6), Бањац 8, Самарџић 7, Клајић 8.

Сусрет старих ривала и овога пута је био неизвестан свих 90. минута.

У другом делу Беочинци су кренули нешто опуштенији, што су знали да искористе играчи Индекса и изједначили резултат преко Клајића. После примљеног гола Цементаши крећу агресивније како би дошли до поготка, међутим, истакао се искусни голман Субашић, одбранивши неколико тешких удараца.  У финишу опет је затајила одбрана Цемента и Новосађани су после пенала стигли до победе.

Б. Старчевић

Подунавац - Будућност 5:2 (4:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Секулић (Нови Сад). Стрелци: Балетић у 2, 21, 28. и 41. и Солдатовић у 74. за Подунавац, Влаисављевић у 19. и Павловић у 70. минуту за Будућност.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8 (Тарбук 8), М. Н. Живковић 8, Солдатовић 7, Шобот 7, Балетић 9 (Хаска 7), Бјелобрк 8 (Црвенчанин 7), Зоговић 8, М. С. Живковић 8 (Сарачевић), Јоксовић 7(Стојановић), Цвјетојевић 7, Божиновић 7.

БУДУЋНОСТ (СН): Чупић 6, Михаијловић, Јефтић 6, Јошић 7, Рого 7, Павловић 7, Симеуновић 7, Влаисављевић 7, Станивуковић 6, Станић 6, Добо 7.

Бриљирао је Феђа Балетић, стрелац четири гола за домаћине. могао бити још убедљивији.

М. Градић

Подриње - Сремац (В) 0:1 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, судија О. Митровић (Рума). Стрелац: Коларов у 48. минуту. Жути картони: Арсеновић, Томић (Подриње), Грујин, Видовић (Сремац). Црвени картон: Петровић (Подриње)

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Теодоровић 6, Пршић 6 (Стевановић), Ђурђевић 6 (Јанковић), Миражић 6, Делић 6 (Лукић), Мијаиловић 6, Арсеновић 6, Петровић 6, Ивић 6.

СРЕМАЦ: Травица 6, Кубуровић 6, Антунов 6 (Коларов 7), Шашић 6, Грујин 6 (Грујић), Видовић 6, Ковачевић 6 (Ранков), Кнежевић 6, Турчиновић 6 (Чурчин), Маринковић 6, Спаловић 6.

Играо се занимљив фудбал.У првом полувремену играчи Подриња, пропустили су неколико изузетних шанси, али гости у наставку су одмах искористили своју прву и једину шансу и тако остварили победу.

Л. Крсмановић

Слобода - Црвена звезда 1:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, судија Вукмановић (Нови Сад). Стрелац: Вукотић у 67. минуту. Жути картони: А. Симић, Салкунић (Слобода).

СЛОБОДА: Опарница 7, Стевић 7, Ђорић 7, Мандић 7 (Богдан), Лазаревић 7, М. Симић 7, Салкунић 7, Димитрић 7,  Кубуровић 7, А. Симић 7, Јошић 7 (Вукотић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Ђелић, 7, Станковић 7, Ерор 7, Ненезић 7, Докић 7, Кисић 7, Хајризи 7, Тубић 7 (Јеремић), Звекан 7, Крповић 7 (Богавац).

Тубић је могао у 25. минуту да доведе госте у вођство. Али, његов шут голман Опарница одбранио. Три минута касније Кубуровић је био у шанси да сада доведе домаће у вођство. И, у самом финишу још једна шанса је пропуштена за домаћине. Јошић из повољне позиције брзоплето шутирао.

У 60. минуту Лазаревић је био у прилици да постигне гол. Затим Тубић није казнио лежерност у домаћој одбрани.У истом минуту брза контра домаћих играча. Лопта је на крају дошла до Вукотића који прецизним шутем послао лопту у небрањени део мреже. Ђорић је шутирао из билизине, али голман Војводић је сигурно одбранио.                       С. Сарић

БЕЛЕГИШ: Подунавац – Будућност 5:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран – Хајдук 3:4, НОВА ПАЗОВА: Раднички – Слога (Т) 1:0, НОВИ САД: Нови Сад – Борац 1:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода – Црвена звезда 1:0, КАЋ: Југовић – Јединство 0:3, БЕОЧИН: Цемент – Индекс 1:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост – Слога (Е) 4:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње – Сремац 0:1.   1. Јединство      32     20     8      4      56:21        68

2. Борац    32     21     4      7      63:29        67

3. Нови Сад       32     19     9      4      55:30        66

4. Хајдук   32     21     1      10     66:39        64

5. Слобода 32     19     3      10     47:31        60

6. Цемент  32     15     7      10     47:35        52

7. Индекс  32     14     7      11     49:42        49

8. Раднички       32     15     1      16     37:32        46

9. Подунавац     32     13     7      12     42:41        46