Војвођанска лига – Југ: Студенти на врху табеле

Индекс - Слога 3:0 (1:0)
Indeks - sloga

НОВИ САД: Ђачко игралиште, судија: Самац (Нови Сад), стрелци: Клаић у 36, Нађ у 63. и 90. минуту.

ИНДЕКС: Субашић 7, А. Ћук 7 (Губеринић 7), Бараћ 7, Вуковић 7, Вучковић 7, Ј. Ћук 7, Нађ 8, Недић 7 (Вукеља), Бањац 8 (Гаћеша), Стојановић 7 (Самарџић 7), Клаић 7,5 (Целин 7).

СЛОГА: Боројевић 7, Теофиловић 6 (Л. Томић), Пастор 6,5, Зелић 7, Обрадовић 6 (Пожарев 6,5), Мијаиловић 6, Свитић 6, Ђорђевић 5, Грујић 6 (Ергарац), Марковић (Н. Томић 6), Туцаков 6.

Екипа Индекса освојила је бодове, али је Слога из Темерина оставила добар утисак. Гости су на почетку меча имали посед лопте али, како је утакмица одмицала Индекс је постајао све опаснији. Петар Бањац био је незаустављив. Запретио је главом у 20, потом шутем у 32. минуту, да би одлично проиграо Клаића у 36. минуту, а овај је шутем поред свог чувара погодио мрежу.

Слога је у другом делу могла до гола преко Н. Томића који је шутирао из близине, а Субашић је одбранио. Зелић се спетљао на другој стативи гола Индекса из повољне позиције у 60. минуту. Не сцену је поново ступио Бањац, снажно шутирао у 63. минуту, Боројевић је одбио кратко лопту, а Нађ је натрчао и спровео у мрежу.

У 73. минуту Пастор је прошао по левој страни и шутирао, а Субашић је поново био сигуран. У 90. минуту Нађ је други пут стрелац после одличног дриблинга Губеринића.

М. Ковачевић

Југовић - Слобода 2:0 (1:0)

КАЋ: СЦ „Сигет”, судија: Тошић, стрелци: Срдић у 42. и Рис у 65. минуту. Жути картони: Макивић, Шепа, Пекез (Југовић), Симић, Драгојевић (Слобода).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7,5, Макивић 7, Срдић 8, Вулетић 8 (Бабић 7), Зечевић 8, Вучковић 8, Шепа 8 (Милојевић), Поповић 7, Рис 8, Јакшић 8, Пекез 7,5 (Лакић).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, А- Симић 6,5 (Ђуричић ), М. Симић 7 (Јовичић 6,5), Лазаревић 7, Савковић 7 (Ристић), Ђорић 6,5, Јакшић 6,5 (Радошевић 6,5), Шобот 7, Драгојевић 6,5, (Штулић 6,5), ђорђевић 7.

Момци тренера Филиповића приредили су истински подвиг савладавши  лидера трке Слободу.

Великом борбеношћу и залагањем надвисили су квалитетног ривала. Каћани су повели преко најбољег актера утакмице Дарко Срдића који је с 20 метара распалио по лопти која је погодила доњи угао.

И у наставку слика на терену није се мењала, домаћи су одлично парирали покушајима гостију да дођу до изједначења, а онда је након прекршаја над Јакшићем слободан ударац извео Рис, погодио је на право место за коначан резултат.

М. По.

Цемент - Нови Сад 2:2 (1:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: С. Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Зељковић у 64. Миликић у 71. за Цемент, а Пекић у 36. (из пенала) и 85. минуту за Нови Сад. Жути картони: Зековић, Балетић, Бајић (Цемент), Пекић (Нови Сад).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Томић 7, Јелић 7, Буквић 6 (Секулић 6), Балетић 7, Зељковић 8, Вилотијевић 7, Зоговић 8, Лаковић 6 (Миликић 7), Бајић 6.

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 8, Качавенца 7, Врховац 7 (Адамек 6), Сувајџић 7, Симић 7, Пекић 8, Вујовић 6 (Стојак 6), Леђанац 7, Вукобратовић 6, Ђорђевић 6 (Лешков 6).

Играло се  отворено, па је резултат био неизвестан свих 90. минута. Гости из Новог Сада су дошли у вођство из казненог ударца. То није збунило Цементаше који су наставили да нападају и у 44. минуту су дошли до изједначења.

У 71. минуту преко Милекића Беочинци су успели да поведу, међутим нису издржали до краја, Новосађани су у финишу меча  имали пуну инцијативу  и преко Пекића успели да изједначе резултат.  У последњим секунадама меча Беочинци су имали дивну прилику, али је голман гостију Ромић  био опрезан и сусрет је завршен без победника. Б. Старчевић

Сремац (В) - Будућност 4:1 (1:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, судија Граховац (Нови Сад).Стрелци: Божиновић у 12, Кнежевић у 58. и Аврамовић у 74. и 89. за Сремац, а Владисављевић у 79. минуту  за Будућност.

СРЕМАЦ: Мартиновић 7, Кубуровић 8, Турчиновић 7, Ковачевић 8, Шашић 8, Ијачић 7 (Симетић), Божиновић 8 (Средојевић), Аврамовић 8, Вукасовић 7, Карна 8 (Кнежевић 8), Станишљевић 8 (Смиљановић 7).

БУДУЋНОСТ: Јокић 5, Михаиловић 6, Јефтић 6, Д. Павловић 6, Ђукић 6 (Симовљевић 6), Владисављевић 6 (Рого), Петровић 6, Стојановић 6, Станић 6 (Чупић), Маријановић 6 (Добо), Ђорђић 6.

Веч на почетку утакмице Божиновић је искористио грешку гостујуће одбране и довео домаћине у вођство. У наставку игре акције Војчана све су биле опасније.

У наставку Војчани су створили неколико шанси. Једну је искористио Кнежевић. Одбрана гостију је потпуно заспала. У финишу утакмице Аврамовић је коначно прорадио.

М. Инђић

Подриње - Јадран 5:1 (3:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Петровић (Шид). Стрелци: Јанковић у 4, Пршић у 31. и 60, Мијаиловић у 39.и 81. за Подриње, а Кошутић у 28. минуту за Јадран. Жути картон: Арсеновић (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Пршић 8 (Влајић 7), Ђурђевић 7 (Лукић 7), Делић 7, Јанковић 8, Мијаиловић 7 (Кобашај 7), Арсеновић 7, Томић, Ивић 7, Петровић 7 (Миглинци 7).

ЈАДРАН: Антић 6 (Дудић), Шестовић 6, Тривић 6 (Којчиновић 6), Стојисављевић 6, Иванчевић 6, Кошутић 7, Грубор 6 (Марковић), Вучковић 6 (Наглић), Ђорђевић 6, Булатовић 6, Малчић 6.

Мачвани су у били бољи ривал у току целе утакмице, имали су и сталну иницијативу и поред пет постигнутих голова имали су још сијасет шанси, тако да гости из Голубинаца могу бити и задовољни коначним резулатром. Изванредне голове постигли су Пршић и Мијаиловић и то после школских акција.

М. Крсмановић

Подунавац - Црвена звезда 2:1 (1:1)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, судија Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Лабовић у 28. (из пенала) и Пејчиновић у 75. за Подунавац, Тубић у 4. минуту  за Црвену звезду.Црвени картон: Апић (Црвена звезда).

ПОДУНАВАЦ: Марић 8, Филиповић 8 (Павловић 8), Мирчетић 8 (Пејчиновић 8), Пауновић 8, Хаска 8, Солдатовић 8, Љубевић 8, Јовановић 8, Марко Живковић 8 (Милош Живковић), Лабовић 9, Зоговић 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Кисић 6, Јокић 8, Апић 5, Докић 8, Ерор 7, Хајризи 7, Бабић 6.(Берић 6), Тубић 7 (Миловановић 7), Попадић 7 (Попов), Станковић 6.

И поред тога што су домаћини били бољи ривал и заслужено славили, прво полувреме је протекло у скоро изједначеној игри. Гости су брзо повели, што је домаћине помало изненадило. али су успели да прекрену резултат. Прво су изједначили после оправдано досуђеног пенала, када је прекшајем заустављен Лабовић, а у наставку када су гости у 65. мионуту остали са играчем мање, јер је Апић зарадио два жута картона и црвени, домаћини су постигли гол преко искусног Пејчиновића и тако ипак, заслужено остварили победу.

М. Градић

Слога (Е) - Хајдук 4:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Митровић (Рума).Стрелци: Дробац у 52, Херцег у 63, Угљешић у 75.и Воларевић у 80. минуту.

СЛОГА: Тојагић 8, Дробац 8 (Пендо), Џибрић 8 (Воларевић 8), Домчић 8, Бајуновић 8, Матић 9, Стојчић 9, Мачвански 8, Ристић 8, Угљешић 8, Херцег 8.

ХАЈДУК: Лековић 7, Симић 7, Цветановић 7 (Радуловић), Халиловић 6, Ђ. Сиимикић 6, Ристић-(Н. Симикић 7), Дерајић 6, Живковић 7, Ивковић 6, Совиљ 6, Тривуновић 6.

Домаћи тим је одлично играо. Превазишао је и своје квалитете, а гости из Дивоша потпуно подбацили. И победа је заслужена. Код првог гола све је урадио Матић. Извсно је заврнуо лопту из корнера а Дробцу је пала на главу, што је било довољно да се лопта закопрца иза леђа голмана Лековића. Херцег је постигао гол из соло продора. Угљешић је покупио одбитак, и лопту вратио у противничку мрежу. Коначни резултат Ердвичани су постигли после изузетно лепе и организоване контре.

А. Кузмић

Младост (БЈ) – Раднички (НП) 2:0 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Вучковић у 73. и Милан Ковачевић у 80. минуту, жути картони: резервни голман Лолић, Вукмановић, Милан Ковачевић, Ерак (Младост), Сарачевић, Балешевић, тренер Ђурковић, Драганић, Зорић, Бјелобрк, црвени картон: Зорић (Раднички) у 88. минуту.

МЛАДОСТ (БЈ): Родић 8, Ђукић 7 (од 71. Стојановић - ), Стојисављевић 7, Кнежевић 7,5, Вејин 7,5, Милош Ковачевић 7,5, Милан Ковачевић 8, Вукмановић 7,5 (од 87. Саво Ковачевић - ), Вучковић 8,5, Зукић 7,5 (од 60. Јовановић 7,5), Ерак 8.

РАДНИЧКИ (НП): Коковић 7, Симић 7,5 (од 68. Дујић - ), Драганић 7, Бјелобрк 6,5, Ивановић 6,5 (од 88. Којадиновић - ), Богдан 6,5, Цветковић – (од 20. Шавија 7), Балешевић 7, Сарачевић 7 (од 46. Девић 7), Зорић 6,5, Кубуровић 6,5 (од 68. Каламбура ).

У двобоју бивших српсколигаша, са 10 жутих и црвеним картоном, пресудила је боља физичка припремљеност Јарачана и инспирација Андреја Вучковића, стрелца и асистента. Два пута је, у првом полувремену, Александар Ерак, као на рингишпилу вртео одбрану гостију, али одличне шансе су, после асистенција Зукића и Вукмановића, отишле у неповрат. Пометњу је пред голом Пазовчана уносио и Немања Вукмановић, могао је да упише две рецке, али голман Коковић је био на висини задатка. Пазовчани су се у наставку, краткотрајно ослободили притиска. Радиша Богдан и Лука Девић су нишанили поред стативе, док је намеру Бранислава Шавије прочитао голман Славко Родић. Финиш је обележио Андреј Вучковић. После акције Милоша Ковачевића и Виктора Јовановића, издржао је на леђима двојицу дефанзиваца, изборио простор за ударац и откључао браву.  Седам минута касније, акцију је иницирао Ерак, улогу асистента је одиграо неуморни Вучковић, док је Милан Ковачевић, са петерца, закуцао лопту у ближи угао. Само што је ушао у игру, Саво Ковачевић је, са 40 метара, погодио пречку, а у 90. минуту, одлични Славко Родић је, пантерском реакцијом, спречио Бранислава Шавију да, из чисте позиције, затресе мрежу.

М. Менићанин

Јединство - Борац 0:2 (0:2)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, судија: Б. Граовац (Нови Сад), стрелац: Миловић у 28. и 42. минуту. Жути картони: Ђекић, Заов, Митровић (Јединство), Ђурић, Милетић (Борац). Црвени картон: Ђекић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Глишић 6, Берић 6, Ђекић 6, Зирић 5,5, (Стојановић 5,5), Гаџић 5 (Грубовић), Шијановски 5, Скоко 5,5, Тришић 5 (Илијин), Тепић 5,5, Заов 5,5 (Рајак), Џанковић 5 (Митровић 5,5).

БОРАЦ: Студен 7, Џанковић 7, Краговић 7, Ђурић 7, Бановић 7, Мијић 7, Грбић 7,5, Давидов 7, Миловац 8 (Грковић), Милетић 7 (Зечевић), Беатовић 7 (Станчетић 7).

Одиграла је екипа из Руменке најлошију утакмицу ове јесени, а није ни чудо, јер су у последњих 40 дана чак 14 пута излазили на мегдан ривалима. Поред евидентног премора два елемента била су одлучујућа за коначан епилог. Први је, јер је у екипи без слабог места се разиграо искусни нападач Марко Миловац постигао је у првом делу два гола која су решиал питање која ће екипа славити. У наставку су Руменчани покушали да стигну до смањења резултата, али је онда је уследио други кључни моменат, други жути картон за капитена Ђекића, па су искусни гости утакмицу на задовољство привели крају.

М. Поповић

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Црвена звезда 2:1, РУМЕНКА: Јединство -Борац (Ш) 0:2, НОВИ САД: Индекс - Слога (Т) 3:0, ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Д) 4:0, ВОЈКА: Сремац - Будућност 4:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Јадран 5:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Раднички (НП) 2:0, БЕОЧИН: Цемент -Нови Сад 2:2, КАЋ: Југовић - Слобода 2:0.

1. Индекс  6      5      0      1      19:7  15

2. Слобода 6      5      0      1      11:2  15

3. Младост (БЈ)  6      4      0      2      15:6  12

4. Слога (Е)       6      4      0      2      11:5  12

5. Хајдук (Д)      6      4      0      2      9:8    12

6. Борац (Ш)      6      3      2      1      9:5    11

7. Цемент  6      3      1      2      15:10        10

8. Јединство (Р) 6      3      1      2      8:5    10