Војвођанска лига - север: Челаревци зауставили Градиштанце

ЧСК Пивара - Војводина (БГ) 2:0 (2:0)
fudbalska lopta

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, Судија Шћепановић. Стрелци, Миланов у 22. и Николаш 35. минуту. Жути картони, Радмановић, Облаковић, Сарачевић, Вујић (ЧСК Пивара), а Ђекић и Кудрић (Војводина).

ЧСК ПИВАРА: Крндија  8, Вујић 8,5, Ладишић 8,5 (Сарачевић -) , Шовен 8,5 (Срнка -), Облаковић 8,5, Јованић 8,5 , Миланов 8,5 , Радмановић 8,5, Ракић 8,5 , Крстановић 8,5 (Ћулибрк -), Николаш 8,5.

ВОЈВОДИНА: Бабин 7,5, Стефанов 6,5, Илић 6,5, Проданов 6,5 (Yигурски 6), Д. Јелић 6,5, Б.Јелић 6,5, Пеленгић 6,5, Ћулум 6 (Дабижљевић 7), Пејовић 7, Ђекић 7 (Пецарски 6,5), Кудрић 6,5,

Домаћи фудбалери су већ у 7. минуту могли стићи до вођсатва,  Крстановић је побегао одбрани гостију и са 16 метара покушао да лобује истрчалог голмана Бабина, али није успео.

У 22. минуту Крстановић је упослио Миланова, који је утрчао у празан простор и са 16 метара погодио десни доњи угао голмана Бабина. Тринаест минута касније, Николаш је поставио коначан резултат. Нападач домаћих је  након што је био добро послужен од Крстановића, са седам – осам метара сместио лопту у десни доњи угао гола гостију.

У другом минуту судијске надокнаде времена, након прекршаја над Милановим, досуђен је казнени ударац са 11 метара. Крстановић је извео најстрожу казну, упутио полувисоку лопту у леви угао голмана Бабина који је успео да сачува своју мрежу.

Да је победа домћих фудбалера, остварена са пет – шест голова разлике, не би било не заслужено.

М. Ђ. Кременовић

Његош - Обилић 4:0 (2:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: С. Кочић у 36. и 40. Бурсаћ у 65. и Никић у 77. минуту. Црвени картон: Тешановић (Његош).

ЊЕГОШ: Међеновић 7, Савовић 7,5, И. Кочић 7,5, Шмит 7,5, Бугарник 7,5 (Лагатор 7), Тешановић 7, Бурсаћ 7,5, Бојовић 7 (Никић 7), С. Кочиш 8, Мрваљевић 7,5 (Кустудић), Бичкеји 8.

ОБИЛИЋ: Лазић 6, Касаш 6 (Станковић), Ђурђевић 6 (Церак), Мракић 7, Нађ 6, Дражић 7, Ранков 6, Пантелин 6, Бошков 6 (Хавас), Шоч 6, Вуковић 6 (Итаји).

Његош је дошао у вођство у 38. минуту голом Срђана Кочића, а исти играч је у 40. минуту повисио резултат.

У наставку играчи Његоша јнаставили с нападима и постигли су  преко Бурсаћа и Никића још два поготка.

С. Ст.

Таванкут - Црвенка 3:0 (2:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Васиљевић (Оyаци), стрелци: Н. Скендеровић у 5. и 35. Шимић у 82. минуту.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Шафрањ 7 (Тумбас 6,5), Кујунyић 7, Гњатовић 7 (Вујић 6,5), И. Скендеровић 7,5, Бурсаћ 7, Визин 7 (Богојевић 7), Бореновић 7 (Саулић 6,5), Шимић 7,5, Војнић 7,5, Н. Скендеровић 8 (Спремо 6,5).

ЦРВЕНКА: Јокић 6, Ивић 6, Ј. Суботић 7, Трифуновић 6,5, Бакић 6, М. Суботић 7, Бабић 6, Максимовић 6, Бошковић 6, Поповић 6, Тодоровић 7.

Брзо вођство домаћина, све је урадио Војнић и после асистенције Небојша Скендеровић пласирао лопту у мрежу. Скендеровић и Визин су могли повећати предност, али су шутирали поред стативе. Предност је удвостручио Небојша Скендеровић на центаршут Визина, а шансу су прокоцкали и Бурсаћ и Војнић. Гости су запретили у 80. минуту Јован Суботић је из слободног ударца послао је лопту поред оквира гола. Тумбас је асистирао, али Шимић са шест метара је ставио тачку на резултат.

С. Ст.

Младост (Т) - Бачка (П) 3:2 (1:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Мартиновић (Сомбор). Стрелци: Гајић у 44, Ефендић у 82. и Срданов у 89. (из пенала) за Младост. а  Шицар у 36 и  Њагрин у 73. минуту за Бачку.

МЛАДОСТ: Јовичић 7, Гајић 8, Ефендић 7.5, Радуловић 7.5, Синиша Гашић 7.5, Губаш 7.5, Јовић 7.5, Срданов 7.5, Хађинац 7, (Срђан Гашић 7.5) , Комленић 7, Миловановић 7 (Бубања 7).

БАЧКА: Сабо 7, Бакић 7 (Дондур), Кујунyић 7, Милијашевић 7, Чабрило 7, Њагрин 7, Кркајлић 7, Ђурановић 7,  Шицар 7.5, Шијачић 7, Котараш 7.

У фудбалској представи за сладокусце, којих нажалост није било на трибинама, изузев службених лица, Туријски фудбалери су наставили низ непобедивости на домаћем терену, иако су угостили увек неугодну и респектабилну екипу Бачке, која је оваг пута у два наврата долазила у вођство. Најпре у 36. минуту Шицар доноси радост Пачирцима, недуго затим најбољи актер ове утакмице Гајић је изједначио  резултат. Њагрин је након корнера у 73. мунуту довео  госте у ново вођство. Али у последњих десетак минута домаћи су кренули у озбиљну офанзиву, најпре Ефендић у 82. минуту анулирао предност гостију, да би у 89 . минуту након оправдано досуђеног једанаестерца,  капитен домаћих Срданов донео  три нова бода екипи Младости.

Ваља истаћи  и поред важности утакмице у борби за врх табеле изузетно коректну игру и понашање о којима сведочи податак да главни судија није доделио нити једну јавну опомену.

Св. Срданов

Крила Крајине - Херцеговац 2:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште СРЦ Тиквара, судија: Ђ. Допуђа (Бачки Соколац), стрелци: Јевтић у 24. и Ацић у 74. за Крила Крајине, а С.Рачић у 88. минуту за Херцеговац, жути картони: Јевтић (Крила Крајине), а В. Хрњез, Дујаковић, Дмитровић (Херцеговац).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Јевтић, Вјештица, Зелинчевић, Ацић (Париповић), М. Гајдобрански, Чешљевић (Лончаревић), Батиница, Д. Гајдобрански (Загорчић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Дујаковић, С.Хрњез (Зеленак), В. Хрњез, Бабић, Бајић, Андесилић (Добранић), Тривуновић (Вукосав), Илеш (Хорватић), С.Рацић, Д. Дмитровић.  До прве победе, у пролећном делу првенства, Бачкопаланчани су стигли много лакше него што би могло да се закључи на основу крајњег резултата. Створили су фудбалери тренера Милана Митровића шест колосалних шанси, да би чувара мреже Гајдобрана Владимира Лукача на капитулацију приморали у два наврата. Посебно, ову утакмицу памтиће седамнаестогодишњи нападач домаћег тима Страхиња Ацић, који је постигао лигашки првенац, а својој дружини донео недостижну предност. Искусни интернационалац Стеван Рацић је у финишу меча, постигао је почасни гол за госте.

Ђ. Штрбац

Текстилац - Војводина (Т) 3:0 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Симић у 8. 54. и 61. минуту за Текстилац. Жути картони: Дакић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Брач 7,5, Симовић 8, Јовановић 7,5, Станковић 7, Павловић 7,5, Мијатовић 7,5, Пешић 7,5 (Ђокић 7), Јаблан 7,5, Дакић 7 (Пиваров 7), Галић 8,5, Симић 9 (Анђелковић 7).

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6,5, Ненадић 6,5 (Милованов 6), Рамић 6,5, Тури 6, Мустафовић 6,5, Ранисављев 6,5 (Булић 6), Станојев 6,5 (Јованов 6), Убипарип 6,5, Фамилић 6, Кузмановић 7 (Николић 6), Миличевић 6,5.

Екипа Текстилца је остварила рутинску победу против екипе Војводине из Товаришева која је у првом делу игре пружила много јачи отпор у односу на друго полувреме. Већ у 8. минуту домаћи су дошли до предности поготком Милоша Симића, најбољег играча ове утакмице који је постигао сва три поготка за свој тим. На почетку другог дела игре након центаршута Младена Галића омалени Милош Симић у 54. минуту главом постиже други погодак за свој тим. Недуго затим, тачније у 61. минуту исти играч је из соло акције постигао свој трећи гол и уједно хет-трик на утакмици против екипе из Товаришева.

С. Јовин

Његош - Обилић 4:0, Младост (Т) - Бачка (П) 3:2, Крила Крајине - Херцеговац 2:1, Младост (БП) - Бајша 2:0, Текстилац - Војводина (Т) 3:0, Младост (А)А - Врбас 3:2, Таванкут - Црвенка 3:0, ЧСК Пивара - Војводина (БГ) 2:0, Раднички (С) - Србобран 3:4.

1. Текстилац     21     13     6      2      41:14        45

2. Војвод. (БГ)   21     14     2      5      49:15        44

3. Млад. (Т)       21     13     3      5      50:23        42

4. Бајша    21     12     6      3               39:15       42

5. Млад. (А)      21     10     9      2      38:21        39

6. Млад. (БП)    21     11     2      8      46:25        35

7. Таванкут       21     9      5      7      28:19        32

8. Херцеговац   21     8      5      8      31:29        29