ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Чонопљани на путу повратка у Српску лигу

Слога - Бајша 2:1 (0:1)
с

ЧОНОПЉА:  Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Вукас у 48. Пурић у 80. за  Слогу, а Моровић у 2. минуту за Бајшу. Црвени картон: Коњевић (Слога).

СЛОГА:  Зорић 7, Ердељи 7, Рашковић 7 (Швељо 7,5), Милошевић 7,5, Вукас 8, Рајчани 7,5, Вемић 7,5, Митровић 7, Коњевић 7, Продановић 7 (Нинковић 7), Пурић 8.

БАЈША: Дамњановић 6, Итаи 7 (Сили 7), Шевић 7,5,Т. Нађ 7,5, Варга 7, Моровић 7,5, Марјановић 7 (Авдаловић 6,5), Савин 7,5, Кривокапић 7, Батор 7. О. Нађ 7,5 (Врањеш).

Фудбалери Слоге победом над Бајшом задржали су челну позицију. Бајша је повела већ у 2. минуту поготком Моровића. У 80. минуту после брзог напада домаћина преко десне стране, Вемић идеално послужио Пурића који је донео три бода Чонопљанима, који их води поново ка Српској лиги.

С. Ст.

Солунац  - Војводина (БГ) 1:1 (0:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Солунца, гледалаца 100, судија: Десница (Апатин), стрелци: Д. Слепчевић у 63. за Солунац, а Дабижљевић у 73. минуту за Војводину.

СОЛУНАЦ: Мемедовић 6,5, Париповић 6,5, Колунџија 7, Самарџија 6,5, Кангрга 7, Богићевић 6,5 (Радовић 6), Миликић 6,5, Слепчевић 7,5, Косовац 7, Кустудић 7, Максимовић 6,5 (Божовић).

ВОЈВОДИНА: Шмит 6,5, Дражић 6,5 Киш 7, Илић 7, Пеленгић 6,5 (Целић), Кораћ 6,5 (Сикинчић), Јанковић 7 (Новковић), Радосављевић 6,5, Марковић 6,5, Дабежљевић 7, Бркић 6,5 (Лојовић 6,5).

Играло се отворено и борбено, обе екипе су желеле победу, али меч је завршен нерешеним резултатом, што је и најреалније.

Домаћини су дошли у вођство у 63. минуту, Душан Слепчевић је са средине терена повео лопту, прошао неколико играча и са 16 метара матирао голмана Шмита. Војводина је после десет минута изједначила када је Дабижљевић са 16 метара оштро шутирао, лопта се одбила од голмана Мемедовића поново до Дабижљевића, који ју је пласирао у мрежу.

С. Стојиљковић

Радички (Б) -Обилић 3:0 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 300, судија: Д. Зенко (Бачка Топола), стрелци: Маревић у 72. (из пенала), Вукелић у 82. и Орчић у 93. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7,5, Маревић 8 (Колак), Д. Тосенбергер 7 (Милетић 8), Кујунџић 7,5, Л. Лебовић 8, Љубојчић 7 (Стојановић 7), Милић 7 (Орчић 8), Шимић 7,5, Вукелић 8, Маринковић 8, Петровић 7 (Митић 7).

ОБИЛИЋ: Суботић 6, Кецман 6, Кнежевић 6, Љушковић 5, Шмит 6,5, Крстић 6,5, Поповић 6,5, Узелац 6 (Алексић), Пилиповић 6, Живојинов 6, Лазић 6 (Ковжан).

Фудбалери Радничког у дербију кола били бољи.  У првом делу играчи обе екипе су били непрецизни. У другом делу серију голова отворио је из оправдано досуђеног пенала Маревић, а убрзо је и Милош Вуковић био прецизан. Када су сви очекивали крај меча брзоноги Стефан Орчић постигао је погодак у надокнади времена.

С. Ст.

Препород - Младост (БП) 2:0 (1:0)

НОВИ ЖЕДНИК:  Игралиште Препорода, гледалаца 100, судија: Иванишевић (Кула), стрелац: М. Ковач у 20. и 60. минуту.

ПРЕПОРОД: Бурсаћ 7, Гњатовић 7,5, Чакић 7, Станић 7 (Слобода 6,5), Брзуловић 6,5 (Копоња 6,5), Шашић 7 (Тодоровић 6,5), Чабрило 7, Фереш 7, Копуновић 7, Ђурђевац 7, М. Ковач 8.

МЛАДОСТ: Лења 7, Живанов 6,5, Штефек 6,5, Глувић 6, Куртеш 6 (Страцински), Коња 7, Кулпинац 6,5, Бахуш 6, Пабри 6, Стантић 7, Бајић 7.

Фудбалери Препорода победом су се опростили од навијача. Милош Ковач је постигао два ефикасна поготка и донео свом тиму победу.  С. Ст.

Ђурђин - Бачка (С) 3:1 (2:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 150, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: А. Сарић у 13. Н. Стантић у 36. и Половина у 87. за Ђурђин, а Матијашевић у 64. минуту за Бачку.

ЂУРЂИН: Д. Сарић 7, Величковић 7, Половина 8. И. Библија 7, Вуковић 7, Видаковић 7 (Ђомођи 6,5), Н. Стантић 8, Костић 7 (Михаиловић 6,59, Балаћ 7 (Хорвацки), Т. Станић 7 (Панић 7), А. Сарић 8 (Кујунџић 6,5).

БАЧКА: Ђурђевац 7, Бједов 7, Радмановић 7, Ивковић 6,5 (Кујунџић 6,5), Шијачић 7, Ћикић 6,5 (Темуновић 6,5), Милијашевић 6,5 (Маленчић 6,5), Вујошевић 7, Мезеји 7, Матијашевић 7,5, Бурсаћ 7 (Ненадовић 6,5).

Већ у 13. минуту А. Сарић је био прецизан, а до краја првог дела Никола Стантић постигао је нови погодак. .

Бачка је у 64. минуту смањила голом Матијашевића, а три минута пре краја Половина је на центаршут Николе Стантића поставио коначан резултат.

С. Ст.

Врбас - Херцеговац 5:2 (1:1)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 50, судија: Нешић (Суботица), стрелци: Краиновић (из једанаестерца) у 41. и 79. Јелић у 49. и 89. Ђурковић у 55. минуту за Врбас, а Рачић у 14. и Суџум (из једанаестерца) у 86. минуту за Херцеговац.  Жути картони: Јовановић (Врбас),  Рачић, Миланов (Херцеговац).

ВРБАС:  Дамјановић 7, Миличковић 7, Савовић 8, Ђурковић 8, Јовановић 7 (од 55. Бајић 7),  Вујошевић 7, Јелић 8, Живкуцин 7, Мићуновић 7, Краиновић 8, Шћепановић 7 (од 80. Тепавчевић -)

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Пејовић 6, Хрњез 6, Губаш 6, Бајат 6, Суџум 7, Рачић 7, Лаковић 6, Глишић 6, Хрњачки 6( од 61. Тадић 6) Тешановић 6 (од 13. Миланов 6)

Из преокрета фудбалери ОФК Врбаса стигли су до важне победе и три бода која их остављају у трци за наслов првака у наставку другог дела сезоне. Отпор гостију су сломили  у наставку другог полувремена када су постигли још четири гола.

С. Ст.

Врбас - Херцеговац 5:2,  Ђурђин - Бачка 3:1, Слога - Бајша 2:1, Солунац - Војводина (БГ) 1:1, Препород - Младост (БП) 2:0, Младост (Т) - Младост (А) 2:0, Хајдук - Раванград 2:1, Раднички (Б) - Обилић 3:0.

1. Слога    15     11     2      2      46:17        35

2. Врбас    15     10     4      1      42:17        34

3. Рад.(Б)  15     8      5      2      28:13        29

4. Младост (А)   15     8      4      3      32:17        28

5. Бајша    15     7      6      2      25:18        27

6. Обилић  15     8      0      7      25:18        24

7. Војвод.(БГ)    15     7      1      7      32:31        22

8. Хајдук   15     6      4      5      21:21        22