ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Дерби Бајмочанима

Раднички (Б) - Бачка 3:0 (1:0)
fudbal lopta pix

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: Вања Филиповић (Суботица), стрелци: Орчић у 18. Стојановић у 62. (из пенала), и 80. минуту. Црвени картон: Бједов (Бачка).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Д. Тосенбергер 7,5 (У. Маревић), Кујунџић 7,5, Стојановић 8, Л. Лебовић 8, Лукић 7 (Ф. Тосенбергер 7), Шимић 7,5 (Митић), Вукелић 8, Маринковић 8, Орчић 8 (Милић 7), Петровић 7. (З. Маревић 7,5).

БАЧКА: Ђурђевац 6, Бједов 6, Живина 6 (Темуновић 6), Башић 6 (Радмановић 6), Милијашевић 6, Мезеи 6, Капе-

тановић 6 (Недадовић 6), Матијашевић 6, Шијачић 6, Вујошевић 7, Бурсаћ 6.

Бајмочани су већ у 3. минуту имали прилику, али Дарко Тосенбергер је са 18 метара шутирао поред стативе. У следећем нападу Кујунџић је послао дубинску лопту, брзоноги Срђан Орчић побегао одбрани, преварио и голмана и са пет метара послао лопту у мрежу. У 21. минуту пенал за госте, али Матијашевић је погодио пречку.

У 62. минуту поново пенал за Бајмочане, Бједов је срушио Орчића,  а сигуран је био Стојановић. На 3:0 повисио је Вељко Стојановић.

С. Ст.

Препород - Слога 1:4 (0:2)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадон Препорода, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Тодоровић у 90. за Препород, а Рајчањи у 31. Вукас у 44. Вемић у 57. и Швељо у 84. минуту за Слогу.

ПРЕПОРОД: Вуковић 6, Гњатовић 6,5, Чакић 6, Станић 6 (Копоња 6), Шашић 6,5 (Ђурђевац 6), Момчилов 6 (Чабрило 6), Копуновић 6, Фејеш 6 (Тодоровић 7), Облаковић 6,5, Бабић 6,5 (Бризуловић 6), Ковач 6,5.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 7, Рашковић 6,5 (Швељо ), Милошевић 7 (Продановић 6,5), Лакић 7, Рајчањи 8, Вукас 8, Вемић 8, Митровић 7, Карталија 7, Пурић 7.

Фудбалери Препорода доживели су још један пораз. Слога је повела у 31. минуту голом Рајчањија. Минут пре краја првог дела Вукас је удвостручио предност. У другом делу утакмице, Препород је покушавао дапреокрене резултат, али Слога је играла још боље, поготово после уласка Огњена Швеље, троструког асистента и стрелца.

С. Ст.

Младост (А) - ладост (БП) 5:1 (4:1)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Малић (Бачка Паланка), стрелци: Узелац у 12. у 42. Асовић у 19. и 45. Ђукић у 70. за Младост, а Стојисављевић у 34. минуту за Младост (БП).

МЛАДОСТ АПА: Јелачић 7, Десница 7 (Димитријевић), К. Јововић 7, Веиновић 7 (Ђери), Мајсторовић 7, Бачић 8 (Арсовић 8), Ђукић 8, А. Јововић 8 (Ожеговић), Рапајић 8, Штрбац 8, Узелац 8 (Ђумић).

МЛАДОСТ (БП):  Лења 6, Живанов 6, Штефек 6, Шпрох 6, Грујић 6, Стојисављевић 7, Лаћарак 6 (Куртеши 6), Кања 7 (Стачински 6), Апри 7 (Бероња), Вешица 6, Станић 6 (Пожарев 6).

Апатинци су наставили са победом и овога пута су високо поразили Младост. Млади Узелац постигао је два гола и најбољи је играч меча, а наставља Аљоша са два гола. Тачку на меч ставио је Ђукић у 70.минуту. Са овом победом Апатинци су све ближи ка врху табеле.

С. Ст.

Обилић - Бајша 4:0 (2:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион Обилића у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Десница (Апатин). Стрелци: Марковић у 18. 30. 56. Узелац у 77. минуту. Жути Картони: Јушковић, Ћетковић (Обилић), Т. Нађ, Варга (Бајша).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кецман (Шмит), Јушковић, М. Кобиларов, Крстић (Пековић), Н. Кобиларов (Лазић), Ћетковић, Марковић, Узелац, Живојнов, Симић (Поповић).

БАЈША: Дамјановић, Т. Нађ (Стевановић), Варга, Моровић (Да. Рахић), Врањеш (Шевић), Сили, Савин, Дуганџија, Кривокапић, Батори (Уташи), О. Нађ (Де. Рахић).

Змајевчани су  у сусрету са солидном екипом из Бајше, рутински, са пола снаге остварили убедљиву победу, која ни једног тренутка није долазила у питање.

Змајевчани су кренули офанзивно и већ у првих десетак минута имали неколико идеалних прилика. Добро организовану игру нарочито по средини терена у 18. минуту крунисао је расположени Марковић који је у 30. и 56. минуту реализовао још две шансе којима је у потпуности разбио све илузије гостију.

Бајша је у другом полувремену имала две лепе прилике, али одбрана домаћих није дозволила никаква изненађења. У 77. минуту одлични Узелац поставио коначан резултат. Према приказаној игри Змајевчани су могли остварити и убедљивију победу.

Л. Киш

Херцеговац - Солунац 3:1 (2:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: Д.    Тривуновић(Сомбор), стрелци: Спајић у 24, Лаковић у 44. и С. Рачић у 66. Херцеговац, а Богићевић у 40. минуту за Солунац, жути картони: Пејовић, Ефендић, С. Рачић, тренер М. Кнежевић (Херцеговац), а Самарџија, Богићевић, Колунџија, У.  Божовић, М.  Божовић(Солунац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В,   Лукач, Пејовић, Ефендић, Дамјан Губаш, Лаковић, Спаић, М. Хрњачки (С. Рачић), Тадић, С. Хрњез (Илић), Николић (Миланов), Тешановић (Глишић),

СОЛУНАЦ: У. Слијепчевић, Париповић (Шафрањ), Арежина, Д,   Слијепчевић, Самарџија, Кангрга (Јерковић), Богићевић (Кустудић), Максимовић(М. Божовић), Колунџија, Косовац, У. Божовић (Ђурановић),

Фудбалери гајдобранског Херцеговца ушли су у меч чврсто одлучни у намери да забележе победу и да прекину  мини серију лоших резултата,   И, успели су у томе. Али, није им било нимало лако.