ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Градиштанци преокретом до бодова

Војводина – Младост (А) 2:1 (1:1)
2

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца 200. Судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Штрбац (аутогол) у 40. и Јовић у 59. (из пенала), за Војводину, а  А. Јововић у 1. минуту за Младост. Жути картони: Илић, Марковић, Дабижљевић, Дражић, Лојовић (Војводина), а Вејновић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Шмит, Илић, Марковић, Божичић, Новаковић (од 38. Јовић) Дабижљевић, Кораћ (од 81. Селић), Пеленгић (од 81. Дражић), Јанковић (од 64. Лојовић), Сикимић (од 81.Радосављевић), Бркић.

МЛАДОСТ: Јеличић, Десница, К. Јововић, Солаћ, Вејновић, Мајсторовић (од 81. Поповић), Бачић, Ожеговић (од 53. Арсовић), Ђукић, А. Јововић, Штрбац.

Још се гледаоци нису сместили на своја места, а мрежа домаћина се затресла, па многи нису ни видели како је Аљоша Јововић постигао гол. Није то обесхрабрило екипу тренера Лазара Дабижљевића, која је нападала и после једног центаршута Бркића, Штрбац је погодио сопствену мрежу.

Наставак је донео доминацију домаћина, која је уродила плодом у 59. минуту. Стефан Кораћ је оборен у казненом простору готију и судија Вукановић је показао на белу тачку.

Сигуран егзекутор најстроже казне био је Немања Јовић. Исти играч је могао да се упише у листу стрелаца још два пута .

В. Јанков

Врбас – Раднички (Б) 2:0 (0:0)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза,. гледалаца 50. Судија: Царић (Сомбор). Стрелци: Краиновић у 82. и Јелић у 84. минуту . Жути картони: Миличковић, Јелић, Шћепановић (ОФК Врбас).

ВРБАС: А. Дамјановић 7, Миличковић 7, Савовић 7, Ђурковић 7 (од 46. Бајић 7), Вујошевић 7, Клисарић 7(од 46. Шчепановић 7), Јелић 8, Васић 7 (од 76. Јовановић -), Живкуцин 7, Краиновић 8, Шћепановић 8.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Д. Тосенбергер 6 (од 80. Маравић),  Колак 6, Кујунџић 6 (од 80. Лукић), Ф. Тосенбергер 7, Стојановић 6, Л. Лебовић 7, Шимић 7, Вукелић 7, Маринковић 7 , Орчић (од 19. Маравић 7).

Била је то узбудљива и борбена утакмица, да би у финишу сусрета пресудили Краиновић и Јелић и на тај начин Врбашани славили победу.

Водећи гол Врбашани су постигли у 82. минуту највише захваљујући најбољем актеру утакмице Шћепановићу. Он је између два штопера гостију послао лопту у празан простор, Лебовић је успео да одбије лопту на неких десетак метара од свог гола,  најближи голу противника био је  Краиновић и лоб ударцем матирао гостујућег голмана.

Коначан резултат постављен је два минута касније када је овог пута Краиновић као асис-

тент убацио лопту у простор, Јелић је прихватио и лоб ударцем са ивице казненог простора гостију савладао Стефана Лебовића

М. Јовичић

Солунац – Препород 3:1 (0:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јован Јерковић Јоца, гледалаца 100. Судија : Јакић Никола ( Бач). Стрелци : Богићевић у 49, Колунџија у 63. Ђурановић у 87. за Солунац, а Гњатовић у  62. минуту за Препород. Жути картони: Богићевић, Божовић (Солунац), Момчилов, Фејеш, Тодоровић (Препород).

СОЛУНАЦ: У. Слијепчевић 7, Париповић 8, Арежина 7, Д. Слијепчевић 8, Самарџија 7, Кангрга 7 (од 76. Јанковић 7), Богићевић 8, Колунџија 8 (од 90. Кустудић), У. Божовић 8 (од  46. М. Божовић 7), Ðурановић 8.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Гњатовић 7, Цакић 7, Станић 7, (од 61. Ђурђевић), Брзуловић 6 (од 55. Чабрило 6), Шашић 6, Момчилов 7, Копуновић 6, Фејеш 7, Тодоровић 7, Облаковић 6.

Коначно прва победа Солунца у вишем рангу и за бег са дна табеле. После првог полувремена где није било голова, а шансе нису искористили Божовић и Ђурановић, у наставку утакмице Богићевић успео да савлада Вуковића, а ефектне голове постигли су још Колунџија и Ђурановић. Почасни погодак за госте је дело Гњатовића.

Сл. Симић

Бачка (С) – Обилић (З) 3:1 (1:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Иванишевић, стрелци: Маленчић у 39. и 55. Матијашевић у 77. за Бачку, а Узелац у 90. минуту за Обилић.

БАЧКА: Сабо 7,5, Маленчић 8,5 (Капетановић), Врана 7,5 (Делић), Радмановић 7,5, Темуновић 7,5, Башић, Палковић 7,5 (Кујунџић 7,5), Киш 7,5, Шијачић 7,5, Милијашевић 7,5, Мезеи 7,5.

ОБИЛИЋ: Вучетић 6,5, Кецман 6,5 (Кнежевић 6,5), Јушковић 6,5 (Пилиповић 6,5), Родић 6,5, Крстић 6,5, Н. Кобиларов 6,5, Ћетковић (М. Кобиларов 6,5), Марковић 6,5 (Ћивојнов 6,5), Узелац 6,5, Поповић 6,5, Симић 6,5.

Након што је почетна иницијатива припала гостима, црвено-бели су повезали редове и повели. Играо се 39. минут када је једна лопта стигла до Маленчића који је донео прву радост домаћима. Исти играч био је заслужан и за дуплирање предности у наставку меча. Поново је голу Бачке претходио период боље игре гостију, а контранапад црвено-белих донео је нову шансу Маленчићу.

Када се чинило да је Обилић на путу до бољег резултата, разбранио се искусни Сабо, а након што је одбијен налет екипе из Змајева, Бачка решава питање победника. Матијашевић у 78. минуту постиже још један гол, на асистенцију Луке Маленчића.

С. Ст.

Слога – Младост (Т) 6:0 (3:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Керекеш (Суботица), стрелци: Швељо у 8, Вемић у 12. Лакић у 33. Вукас у 47. и 72. Милошевић у 89. минуту.

СЛОГА: Зорић 7 (Тумара 6,5) Ердељ 7, Рашковић 6,5 (Продановић 6,5), Швељо 8 (Ерор 6,5), Милошевић 7,5, Лакић 7,5, (Карталија 6,5), Вукас 8, Митровић 7, Вемић 8, Коњовић 7, Пурић 7 (Нинковић 7).

МЛАДОСТ: Бобин 5,5, Ћулибрк 5,5 (Грабеж 5,5), Шијачић 6 (Икраш 6), петровић 6, Паутелић 5,5 (Калуђеровић 5,5), Бубања 6 (Медић 5,5), Радовић 6, С. Гашић 6,5, Ср. Гашић 6,5 (Лазачић 6), Јокић 6, Козомора 6,5).

Лидер је лако дошао до седме победе. Швељо је већ у 8. минуту погодио мрежу, а мало касније Вемић, а затим су голови падали као на траци.

С. Ст.

Бајша – Раванград 2:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Бећановић (Ловћенац), стрелци: Сили у 30. Моровић у 60. минуту. Црвени картон: Вулетић (Раванград).

БАЈША: Дамљановић 7,5, Шевић 7,5 (Итај). Т. Нађ 7, Варга 7,5, Д. Рахић 7 (Батори 7), Моровић 8, Сили 8, Савин 7, Дуганџија 7, Кривокапић 7 (Авдаловић 7), О. Нађ 7.

РАВАНГРАД: Пехељ 7, Басарић 7 (Кусовић 6), Андрић 7, Вулетић 6, Стевановић 7, Станар 6 (Узелац6), Видаковић 7 (Делија 6), Матија 7 (Матић 6), Ђурђев 7, Сапозниченко 7 (Мандић 6), Кнежевић 6,5).

Гости су извели брз напад преко Ђурђева али са 14 метара шутирао је поред стативе. Предност је обезбедио Сили, на асистенцију Калуђеровића. Моровић је остигао леп гол за 2:0.

С. Ст.

Ђурђин – Хајдук 2:1 (0:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 200, судија. Олујић (Кула), стрелци: Видаковић у 60. и 65. (из пенала) за Ђурђин, Н. Ковачев у 74. минуту за Хајдук.

ЂУРЂИН: Д. Сарић 7, Хрватцки 7, Величковић 7, Шомнођи 7 (А. Билбија), Панић 7, И. Билбија 7 (С. Сарић 7), Вуковић 7 (Кујунџић), Половина 7, Видаковић  8, Стантић 7, Орачић 7 (Балаћ 7).

ХАЈДУК: Рашета 7, Дујаковић 6, Лазић 7, Агбаба 7, Сретић 6 (Бајчетић), Стојшић 7, Н. Ковачев 7, Јанчић 7,  Басарић 7 (Благојевић), Куцурски 6, Ф. Ковачев 7.