Војвођанска лига – Север: Стојановић одлучио дерби

Војводина (БГ) – Бајша 0:1 (0:0)
bajsa

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Судија: Шипош (Србовран). Стрелац: Стојановић у 69. минуту. Жути картони: Марковић, Б. Јелић, Дабижљевић (Војводина), Дамјановић, Калуђеровић, Лекај, Кривокапић, Батори.

ВОЈВОДИНА: Милованов 8, Н. Ћулум 6, Марковић 6,5, Билбија 6,5, Прерадов 6 (од 83. Кудрић -), Д. Јелић 6, Јанковић 6 (од 77. Стефанов -), Дабижљевић 6 (од 83. Илић -), Пеленгић 6 (од 80. Проданов -), Б. Јелић 6, В. Ћулум 6.

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7 (од 83. Жембери -), Манојловић 7, Кривокапић 7, Марјановић 7, Рахић 7, Батори 7 (од 76. Иванов -), Лекај 7,5 (од 89.Рушак -), Тресиглавић 7,5, Стојановић 7,5, Калуђеровић 7 (од 89. Борош -).

Дерби полусезоне у Бачком Градишту заслужено је припао гостима из Бајше, који су све време били бољи ривал и на крају „минималцем“ славили. Да на голу домаћина није био сигурни Исидор Милованов, тријумф гостију био би убедљивији.

Бајша је имала иницијативу и ретки су периоди били када су домаћи иоле озбиљније припретили. Већ у 6. минуту Тресиглавић је, после центаршута Марјановића, главом тукао и лопта је за мало отишла преко пречке. У 18. минуту, после слободњака, гости су у гужви пред голом домаћина погодили стативу, после одбитка неко је сместио у мрежу, али гол није признат због офсајда. Средином полувремена Стојановић је, после убацивања погодио пречку.

У 69. минуту Лекај је центрирао с леве стране, а Стојановић, је ефектно погодио мрежу. Домаћи су се тек тада тргли, али су само једну опасну ситуацију створили. Никола Ћулум је у 75. минуту проиграо брата Бојана, који је упутио оштру приземну лопту пред гол гостију, а Братислав Јелић је у паду за који сантиметар био кратак и једина права шанса је отишла у неповрат.

В. Јанов

СрбобранХерцеговац 1:1 (1:1)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Допуђа (Бачки Соколац), стрелци: Јовановић (из пенала) у 7. за Србобран, Дмитровић у 42. за Херцеговац, жути картони: Ходоницки, Петровић, Тешановић, Марјанов (Србобран), Новчић, тренер Станивук (Херцеговац).

СРБОБРАН: Бабин 7, Видаковић 7, Петровић 6,5, Ходоницки 6,5 (од 57. Дукић 6,5), Гленџа 6,5, Јовановић 7, Клипић 6,5, Тешановић 6,5 (од 83. Зељић - ), Марјанов 6,5, Живановић 7, Павићевић 6,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Дујаковић 6,5, Хрњез 7, Бабић 6,5, Бајић 6,5, Андесилић 6,5, Ивеља 7 (од 85. Смајић - ), Илеш 6,5 (од 70. Добранић - ), Рачић 7 (од 90. Вукосав - ), Дмитровић 7, Новчић 6,5.

Слађи бод, припао је гостима из Гајдобре, а оба гола, постигнута су у првом полувремену. После асистенције Александра Марјанова, у казненом простору, непрописно је заустављен Радојица Јовановић. Искусни нападач домаћина, преузео је одговорност и савладао голмана Владимира Лукача.  Србобранци су, у 23. минуту, могли да удвоструче капитал, али ударац Јовановића, одбранио је голман, док је Марјанов, натрчао на одбитак и, уместо мреже, погодио дефанзивца на гол линији. Три минута пре одласка на одмор, Милован Дмитровић је крунисао центаршут некадашњег интернационалца Стевана Рачића.

М. Мен.

ЧСК Пивара Његош  3:1 (3:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија Шћепановић, Стрелци, Тасић у 8. (из пенала), 26 и 33. за ЧСК Пивару, а Тешановић у 63. минуту за Његош. Жути картони, Шакић, Миланов, Крстановић (ЧСК Повара), а Савовић (Његош).

ЧСК ПИВАРА: Влајић 8, Јованић 7,5, Јевић 8 (Андрић -), Облаковић 8, Јаковљевић 7,5, Котараш 7,5 (Срнка -), Шакић 8,5, Ракић 8,5 (Темуновић 7,5), Миланов 8 (Тони -), Тасић 8,5 (Бошковић -), Крстановић 8,5,

ЊЕГОШ: Маровић 8, Варга 6,5, Никић 6,5, И.Кочиш 6,5 (Савановић -), Савовић 7, Тешановић 7, Буганик 6,5, Бојовић 7, С.Кочиш 6,5, Бичкеји 6,5, Мрваљевић 7.

Од првог минута, домаћи фудбалери су одлучно кренули  ка голу гостију: У првих пола сата утакмице, посебно се истицао изузетно расположени Крстановић, који је задавао велику главобољу гостујућим играчима. Домаћи фудбалери су већ у 8. минуту повели. Тасић је био прецизан са беле тачке, па је голману Маровићу преостало само да лопту извади из мреже.

Тасић је у 26. минуту, са свега четири метра још једном погодио мету, и повисио вођство своје екипа након асистенције Ракића, Тасић је у 33. минуту постигао свој трећи гол.

У другом полувремену, задовољани нисоким вођством домаћи су „стали“, што су гости искориостилиу и преко Тешановића у 63. минуту постигли почасни погодак.

М. Ђ. Кременовић

Црвенка - Војводина (Т) 3:0 (2:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, судија: Бечановић (Сента). Стрелци: Бабић у 6. М. Суботић у 10. (из пенала) и Пешић у 83. минуту.

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ивић 8, Ј. Суботић 7, Ми. Керекеш 7, Бешић 8, М. Суботић 7, Трифуновић 7 (Максимовић), Божичић 7 (Ђуричковић), Ма. Керекеш 7, Булатовић 8 (Бакић), Бабић 8.

ВОЈВОДИНА: Бугарски 7, Б.Јованов 6, Ранисављев 6, Мустаковић 6, Цвијић 6, Милованов 6, Ненадић 6, М. Јованов (Башић 7), Фамилић 6, Вујановић 7, Станојев 6 (Јернић).

Млади Миленко Бабић (18)све више постаје узданица Црвенке и као по правилу, када је реч о утакмицама на домаћем терену је и стрелац водећег гола. Тако је било и овога пута, када је након пропуштене шансе у првом минуту већ у 6. био непогрешив на одличну асистенцију Марка Керекеша и са десетак метара неодбрањиво шутирао.

Одлучност фудбалера Црвенке да што пре реше питање победника била је остварена већ у 10. минуту голом М. Суботића са беле тачке.

У другом полувремену виђена је игра без много жара и узбуђења, али под потпуном контролом домаћина, да би се при самом крају Марко Керекеш још једном показао као прави мајстор за упошљавање саиграча. Овога пута на његов потез сјајно је реаговао Пешић и седам минута пре краја поставио коначан резултат. Минут пре краја гости су били у прилици да постигну почасни погодак, али је Вујановић са пенала шутирао поред гола.

Т. Јововић

Таванкут - Младост (Т) 2:1 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута судија: Милошевић (Бачка Паланка), стрелци: Војнић у 33. Н. Скендеровић у 57. за Таванкут, а Јовић у 88. минуту за Младост.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Кујунџић 7, Слобода 7, Гњатовић 7, Н. СКендеровић 7, Бурсаћ 8, Тумбас 7 (Пејић 7), Визин 8, Н. СКендеровић 8 (Милојевић), Шимић 7, Војнић 8 (Спремо 7).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Козомора 6 (Тот), Адамовић 6, Радуловић 7, Гашић 6, Хађинац 6, Јовић 7, Срданов 7, Миловановић 7, Икрашев 6 (Васић 6), Комљенић 7.

С. Ст.

Обилић - Врбас 5:2 (3:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Игралиште Обилића. Судија: Б. Ћерановић (Ловћенац). Стрелци: Красин у 18, Дражић у 28, 45. и 50. и Ранков у 67. за Обилић, а Цицмил у 48. и 86. минуту (из једанаестерца) за Врбас. Жути картони: Цицмил и Козомора (Врбас). Црвени картон: Момчилов (Обилић) у 73. минуту.

ОБИЛИЋ: Чанади 7, Ал Сади 7,5 (Рајков -), Терзин 7 (Јанковић 7), Ђукић 8, Красин 7,5, Дражић 9, Глоговац 7, Момчилов 7, Савић 7 (Ранков 7), Мијић 7,5, Бореновић 8.

ВРБАС: Димић 6, Поповић 5,5, Макаји 6, Копривица 6 (Пековић -), Јовановић 7, Козомора 7 (Срдановић -), Маројевић 6,5, Цицмил 8, Мушикић 6, Зековић 6,5, Правиловић 6.

Новокнежевчани су декласирали госте из Врбаса већ у првом делу утакмице. Водећем голу у 18.минуту претходила је лепа акција Александра Дражића и Љубомира Ђукића, коју је ефектно завршио Андреја Красин. У 28.минуту већи део посла је обавио Драган Бореновић продором по десној страни, а убачену лопту пред гол на другој стативи дочекао Дражић и изблиза убацио у гол, а узалудан је био покушај једног играча гостију и лопту је избацио већ када је прешла гол линију. Пред одлазак на одмор Дражић је надмудрио противничку одбрану, при чему је неспретно интервенисао голман Димић.

Почетак другог дела припао је гостима, када је по левој страни прошао најагилнији у редовима Врбаса Урош Цицмил и искоса лоб ударцем погодио дужи угао. Само два минута требало је чекати на наредну мајсторију и погодак Дражића. Предност Обилића увећао је Никола Ранков.  У финишу утакмице одлични судија Балша Ћерановић досудио је пенал за госте,  а сигуран реализатор био Цицмил.

М. Митровић

Раднички (С) - Бачка (П) 2:1 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Радуловић (Црвенка), стрелци: Ђукановић у 51. Митровић у 72. за Раднички, а М. Панић у 85. минуту за Бачку.

РАДНИЧКИ: Бериша 7, Митровић 7, Мазињанин 7, Кајчић 7, Кнежевић 7, Мартиновић 7, С. Стевановић 7, Ђукановић 8, Стијановски 7, Жежељ 7, Ожеговић 7.

БАЧКА: Сабо 5,5, Милец 6,5, Кујунџић 6, М. Панић 6,5, Кулунђић 6 (Бачић), Донтур 6 (С. Панић), Вуков 6 (Д. Караклајић 6), Ђурановић 6, С. Караклајић 6 (Јекнић), Шијачић 6, Милојевић 6.

С. Ст.

Текстилац - Младост (А) 2:1 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион,  судија: Филиповић (Суботица). Стрелци: Пешић у 11. и Радојчић у 77. за Текстилац, а Плавшић у 75. минуту за Младост. Жути картони: Плавшић, Иветић (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7,5, Шаренац 7,5, Гостовић 7,5, Анђелковић 7, Дакић 7 (Пиваров), Божичић 7 (Мијатовић 7,5), Пешић 8, Прелић 7,5, Д. Јовановић 7,5 (Митровић), Радојчић 7,5, Стокић 7 (Поповић).

МЛАДОСТ: Лења 6, Ожват 6,5 (Вучић 6), Јакуш 6, Шпрох 6 (Чиеп 6), Браковић 6, Стоисављевић 6, Плавшић 6,5 (Петеи 6), Ђаковић 6, Зорић 6, Кања 6,5, Иветић 6,5.

С. Јовин

Обилић - Врбас 5:2, Црвенка - Војводина (Т) 3:0, Војводина (БГ) - Бајша 0:1, Србобран - Херцеговац 1:1, Раднички (С) - Бачка (П) 2:1, ЧСК Пивара - Његош 3:1, Таванкут - Младост (Т) 2:1, Младост (А) - Крила Крајине 2:2, Текстилац - Младост (БП) 2:1.

1. Бајша    14     9      4      1      29:10        31

2. Текстилац      14     8      5      1      28:10        29

3. Војводина (БГ)       14     9      2      3      25:9  29

4. Младост (Т)    14     9      1      4      30:16        28

5. Младост (БП) 14     8      2      4      34:14        26

6. Младост (А)   14     6      7      1      22:11        25

7. ЧСК Пивара    14     6      4      4      20:15        22

8. Таванкут       14     5      5      4      20:14        20