АБА ЛИГА Пораз Звезде од Цедевита Олимпије у Љубљани

ЉУБЉАНА: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас на гостовању Цедевита Олимпији 96:86 у утакмици 15. кола АБА лиге.
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Звезда је и даље лидер са скором 13-2, док је Цедевита Олимпија одмах иза са учинком 11:4.

Звезда је платила цену умору после победа против Фенербахчеа и Партизана у Евролиги, као и лошој другој четвртини у којој није скоро шест минута постигла поен.

Домаћин је тада направио серију 15:0, укупно 18:0 ако се узме у обзир и финиш прве четвртине.

Карло Матковић постигао је 23, а Зоран Драгић 19 поена.

Код Звезде Немања Недовић и Јаго Дос Сантос убацили су по 24, а Рокас Гедраитис 17 поена.

Цедевита Олимпија-Црвена звезда 96:86 (23:21, 26:16, 21:28, 26:21)

ЉУБЉАНА: Дворана Тиволи, гледалаца: 4087. Судије:  Илија Белошевић, Сашо Петек, Лука Кардум.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Стјуарт 15, Радичевић, Кобс 12, Глас 10, Блажич 14, Тодоровић, Матковић 23, Џонс 2, Шчука 1, Клобучар, Драгић 19.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 4, Ханга 3, Давидовац, Лазић 8, Тоби 4, Боломбој 2, Илић, Недовић 24, Гиедраитис 17, Гилеспи, Дос Сантос 24.