ДРУГА ПОБЕДА У ГОСТИМА Кошаркаши Црвене звезде победили Фенербахче у Истанбулу

ИСТАНБУЛ: Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас Фенербахче у Истанбулу резултатом 85:76 у мечу 18. кола Евролиге.
lopta kosarka pix

Звезда после друге победе у гостима ове сезоне и против друге победе над вечерашњим ривалом има скор 7-11, а Фенербахче је на 10-8.

Домаћин је боље отворио меч и почетком друге деонице имао плус 10 (28:18), али је Звезда и без повређеног Луке Митровића заиграла много боље и на полувремену имала само минус један (34:35).

Средином треће деонице Фенербахче је имао "плус 11" (51:40), али је поново Звезда ухватила прикључак, па се у последњих 10 минута ушло нерешено - 57:57.

Седам ипо минута пре краја Звезда је водила 66:60, а убрзо затим, после тројке Немање Недовића и 69:61.

Тројком Милоша Теодосића на два ипо минута пре краја Звезда је преломила меч и стекла недостижних плус девет (76:67).

Звезду је предводио расположени Џоел Боломбој са 24 поена, Рокас Гедраитис је дао 19, а Адам Ханга 12.

Теодосић је имао шест поена и осам асистенција, а Никола Топић на дебију у Евролиги по четири поена и асистенције.

У редовима Фенербахчеа истакао се Најџел-Хејс Дејвис са 21 поеном, Скоти Вилбекин је дао 14, а Џонатан Мотли 11. Марко Гудурић је дао три поена, а Јам Мадар осам.

Звезда у наредном колу, већ у четвртак од 20 часова, дочекује Партизан.