Еврокуп: Партизан убедљив против Лиможа

Кошаркаши Партизана победили су Лимож 77:58 у последњем колу Еврокупа.
partizan limoz, fonet

Иако утакмица 10. кола, последњег у првој фази Еврокупа између кошаркаша Партизана и Лиможа није имала резултатски значај, црно–бели су се потрудили да се пред својим навијачима у Штарк арени прикажу у што бољем светлу. Одличан посао у првом делу европског такмичења екипа Андрее Тринкијерија крунисала је тријумфом пред одлазак на паузу која ће трајати до 7. јануара, када почиње Топ 16 фаза, коју су Београђани обезбедили још пре пар кола. У сусрету два бивша европска шампиона Партизан је и други пут ове сезоне нанео пораз француској екипи, која је своју причу у Еврокупу завршила као последња на табели групе Б. Београђани су скором од седам победа и три пораза осигурали другу позицију.

Иако на почетку утакмице оба тима нису приказала посебно лепу игру, домаћин је после уводних 10 минута имао два поена предности и ипак је био тај који је диктирао темпо. Коначно су се разиграли црно–бели, па је на радост публике било и доста добрих потеза којим је Партизан полако увећавао вођство. Подигли су Београђани одбрану на виши ниво што је додатно паралисало ионако слабу игру Француза. Убрзо су у потпуности загосподарили тереном и стигли су и до вишка од 12 поена (35:23). До одласка на полувреме Лимож је успео да смањи заостатак (40:34), али се и даље за све питао Партизан. Колико је гранитна одбрана црно–белих била говори и податак да су у трећој деоници примили само шест поена, па су у последњих 10 минута ушли предношћу од 54:40. Обе екипе биле су знатно расположеније у шуту, али је Партизан ипак био бољи и одржавао је велику разлику. Упркос једном налету Француза, после ког је Тринкијери реаговао тајм–аутом, ни у једном тренутку се није постављало питање победника, тако да су црно–бели без проблема стигли до тријумфа и на леп начин, као што су и прижељкивали, завршили су прву фазу такмичења. Они ће у Топ 16 фази играти у групи са Виртусом, Дарушафаком и Трентом.