Евролига: Мицов погурао Армани до победе, победа Макабија

Кошаркаши Арманија и Макабија из Тел Авива забележили су победе у 15. колу Евролиге.
armani

Италијански клуб је пред својим навијачима победио екипу Валенсије са 78:71 док је Макаби такође као домаћин савладао Панатинаикос са 88:79. Армани је тако после пет узастопних пораза у елитном такмичењу стигао коначно до тријумфа, а један од најзаслужнијих за тако нешто био је српски репрезентативац Владимир Мицов. Он је сусрет завршио са 13 поена, три скока и две асистенције, али су његових пет поена на крају сусрета отклонили све дилеме око победника.

Полувреме је завршено нерешеним резултатом (43:43), да би у трећој четвртини кошаркаши тренера Етореа Месине стекли девет поена предности и са том залихом ушли у последњих десет минута. На минут и 12 секунди пре краја Мицов је постигао тројку за 76:67, да би нешто касније новим поенима за 78:69 запечатио судбину гостију из Шпаније. Био је ово његов осми меч од последњих девет на којем је имао двоцифрен учинак што се тиче поена.

У тиму Арманија најефикаснији је био Амадео дела Вале са 15 поена, а Тарчевски је као и Мицов постигао 13 поена, док је Серхио Родригез завршио сусрет са десет поена. Код Валенсије најефикаснији је био Бојан Дубљевић са 20 поена док је Мајк Тоби постигао 11.

У Тел Авиву, Макаби је стигао до 11. победе ове сезоне у Евролиги. После очејне прве четвртине и на старту друге, Израелци су били у дефициту за читавих 18 поена (13:31), али су успели да среде редове и на полувреме оду са заостатком од свега три поена (43:46). После изједначене треће четвртине, припао им је финиш, последњу деоницу су добили са 13 поена разлике и тако стигли до новог тријумфа.

У победничкој екипи Скоти Вилбекин је био најбољи са 23 поена, Тејлор Дорси је додао 16 поена уз седам асистенција, пет скокова и четири украдене лопте, а Отело Хантер је меч завршио а 15 поена и седам скокова. У екипи Панатинаикоса Дешон Томас је био најефикаснији са 24 поена, док је Јанис Папапетру постигао 17.

Басконија пред својим навијачима није могла да пружи озбиљнији отпор Реалу који је славио са 77:55. Најефикаснији у тиму из Мадрида био је Мики Џордан са 15 поена док је Руди Фернандез постигао 12. У тиму Басконије Шејвон Шилд је био најефикаснији са укупно 14 поена.