Евролига: Тесна победа Фенера над ЦСКА

У 13. колу Евролиге турски Фенербахче савладао је руски ЦСКА 79:75 (18:26, 18:22, 24:14, 19:13).
Kalinic Nikola Fenerbahce CSKA/euroleague.net

Меч је био веома квалитетан, неизвестан и интересантан до самог краја, како то могу да приуште кошаркаши ова два тима.

Гости су водили скоро цео меч, трећа четвртина била је кључна за Фенер, када је Обрадовић променом одбране, променљивом зоном са преузимањем под кошем, зауставио одличне нападаче ЦСКА а потом и игром под кошем у нападу, натерао гостујуће скакаче да праве пенале и умарају се.

На крају неколико исхитрених шутева и грешака ЦСКА у додавању, а прецизни у нападу Фенера Весели, Гудурић и Слукас довели су до поебеде домаћина.

Одличне одбране оба тима и велика неизвесност, шах партије оба тренера биле су право уживање заљубитеље кошарке.

Клајбурн је предводио ЦСКА, за 34. минуте игре постигао је 17 поена (5/6 за два и 2/4 за три поена), Хигинс је постигао 12 поена, по 11 Родригез и Хантер.

Код Фенербахчеа: Весели ја имао дабл-дабл 19 поена и десет скокова, Гудурић је био одличан 15 поена (3/8 за два и 3/3 за три поена) по три скока и 4 асистенције и украдене лопте, по десет поена Калинић и Датоме.

Фенербахче-ЦСКА 79:75 (18:26, 18:22, 24:14, 19:13)

ИСТАНБУЛ: Хала Улкер спортс, гледалаца: 12.319, судије: Хиерезуело, Лотермозер и Дифалах.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Грин, Мели 9 (8ск), Махмутоглу, Калинић 10, Слукас 7, Гудурић 15, Весели 19, Гулер, Мухамед 5, Дувериоглу, Датоме 10, Ловерњ 4.

ЦСКА: Деколо 3, Боломбој, Петерс 5, Родригез 11, Воронцевић, Клајбурн 17, Хигинс 12, Хекет 10, Кулагин, Курбанов, Хајнс 6, Хантер 11.