НБА: Богдановић поново ЕФИКАСАН, Атланта ипак поражена од Чикага (видео)

ЧИКАГО: Кошаркаши Чикага победили су на свом терену екипу Атланте резултатом 118:113 у ноћашњем мечу НБА лиге.
Youtube Printscreen/Hooper Highlights

Најефикаснији у екипи Чикага био је Демар Дерозан са 25 поена. Андре Драмонд је забележио дабл-дабл учинак, пошто је постигао 24 поена и имао 25 скокова. За екипу Чикага због повреда нису играли Зек Левин и Никола Вучевић.

У тиму из Атланте најефикаснији је био српски кошаркаш Богдан Богдановић, који је постигао 22 поена и имао је три скока и једну асистенцију за нешто мање од 32 минута на терену. Тре Јанг је постигао 21 поен и имао је 13 асистенција.

Кошаркаши Оклахоме савладали су на свом терену Минесоту резултатом 129:106. У победничком тиму бриљирао је Шеј Гилџес-Александер са 34 поена, док је Џејлен Вилијамс додао 21. Српски кошаркаш Василије Мицић провео је на терену 16 минута, а за то време постигао је два поена и имао четири асистенције и две украдене лопте. Алексеј Покушевски није играо. Код гостију, најефикаснији је био Ентони Едвардс са 25 поена.

Кошаркаши Индијане савладали су у гостима Хјустон 123:117. У победничкој екипи најбољи је био Тајрис Халибартон са 33 поена, шест скокова и 10 асистенција. Код домаћих, истакао се Алперен Шенгун са 30 поена и 16 скокова. Српски кошаркаш Бобан Марјановић није играо за екипу Хјустона.

Кошаркаши Бруклина победили су у гостима Детроит резултатом 118:112. Најефикаснији у тиму Бруклина био је Камерон Џонсон са 24 поена, док је Микел Бриџис додао 21. Код домаћих, најбољи је био Кејд Канингем са 41 поеном.

Екипа из Детроита је поставила рекорд НБА лиге по броју узастопних пораза у једној сезони - 27. Детроит је оборио рекорд Кливленда од 26 узастопних пораза у сезони 2010/2011.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Вашингтон - Орландо 119:127, Њу Орлеанс - Мемфис пп 115:116, Сан Антонио - Јута 118:130, Портланд - Сакраменто 130:113 и ЛА Клиперс - Шарлот 113:104.