НБА: Јокић бриљирао, нови трипл-дабл за победу Денвера и рекорд (видео)

Кошаркаши Денвера савладали су Бруклин Нетсе 124:101 у још једној утакмици коју је обележио српски центар Никола Јокић.
Youtube Printscreen/ Hooper Highlights

Јокић је уписао 115. трипл-дабл у каријери и десети ове сезоне, и тако постао једини играч у историји НБА који је у седам узастопних сезона уписао двоцифрен број трипл-дабл остварења.

Јокић је за 30 минута у игри забележио 26 поена, 15 скокова и 10 асистенција и водио Денвер до треће узастопне победе, 17. у актуелној сезони.

Био је ово десети тријумф актуелних шампиона у 11. утакмици у Колораду.

"Хеј, са Николом је живот лакши", рекао је после меча тренер Нагетса Мајк Мелоун.

"Он је тако добар играч - 26 поена, 15 скокова, 10 асистенција, са толиком лакоћим и ефикасношћу све ради. Али оно што ме највише радује код њега је његова одбрана. Желео сам да буде агресиван. Желим да буде на том нивоу, да омета противнике, и мислим да је вечерас поставио стандарде у том смислу", пун је утисака Мелоуна о Николиној игри.

И сам Јокић је био поносан на сјајно обављен дефанзивни посао читаве екипе.

"Наша одбрана је била сјајна, мислим да нам је она донела победу, добро је када се победи на тај начин", задовољан је Сомборац.

Нетси су се изразито мучили у шуту споља, убацили су тек 8 од 30 шутева за три поена што је последица управо чврсте одбране Денвера.

Џамал Мареј се вратио у тим после меча паузе, утакмицу је завршио са 16 поена, док је Пејтон Вотсон имао 18.

Што се саме утакмице тиче и њеног тока, била је ово једна од лакших победа Денвера ове сезоне.

Већ на полувремену разлика је била двоцифрена, 52:39, и иначе било је то дефанзивно најбоље полувреме Нагетса са најмање примљених поена. Наставак је донео још бољу партију Јокића и дружине.

Резултат почетком последње деонице био је 90:67, средином тог периода 103:78 и Мелоун је већи део четвртог периода играо са резервистима.

Код гостију бољи од осталих био је Спенсер Динвиди са 18 поена.