НБА: Јокић водиo Денвер до нове победе (видео)

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Финикс Сансе 97:87 (18:21, 22:21, 30:31, 27:14), у другој утакмици полуфинала Западне конференције.
nikola jokic

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је још једну одличну партију, чиме је још једном подсетио зашто је двоструки узастопни МВП.

Он је утакмицу завршио са 39 поена, 16 скокова, пет асистенција, две украдене лопте и једном блокадом, и апсолутно је доминирао под обручима.

Од 39 поена, Јокић је чак 26 постигао у другом полувремену када је практично сам носио Нагетсе јер је Џамал Мареј промашио чак 10 од првих 11 шутева (0/7 тројке) на мечу.

Нагетси су меч преломили у послесњих десетак минута серијом 25:10, када се, поред Јокића, разиграо Кентевијус Калдвел-Поуп који је у овом периоду постигао три тројке.

Важну улогу имао је и Брус Браун на дефанзивном делу терена, а тачку на утакмицу ставио је Џамал Мареј кошем уз фаул на 44 секунде до краја.

Денвер је успео да победи Сансе и тиме поведе 2-0 у серији.

У другој утакмици кошаркаши Филаделфије победили су на гостовању екипу Бостона 119:115 и тако повели у полуфиналној серији Источне конференције НБА лиге.

Најбољи у тиму из "града братске љубави" био је Џејмс Харден са 45 поена и шест асистенција, док се у домаћој екипи истакао Џејсон Тејтум са 39 поена, 11 скокова и пет асистенција.

У пораженом тиму Букер је постигао 35 поена, Дурент 24, док је Крис Пол одиграо само 25 минута, пошто се повредио у трећој четвртини.