Партизан победио и Турк Телеком, сутра у финалу против московског ЦСКА

БАЊАЛУКА: Кошаркаши Партизана победили су Турк Телеком резултатом 75:71 (25:15, 19:13, 18:21, 13:22) у другом колу групне фазе турнира који се игра поводом 50 година од оснивања Игокее и сутра ће у финалу играти против московског ЦСКА.
lopta kosarka pix

Партизан је у Бањалуци пред одлично испуњеним трибинама контролисао утакмицу од почетка па све до самог финиша. Имао је шампион АБА лиге 16 поена вишка на полувремену, а у једном тренутку и 18 поена предности, али је онда уследио велики пад у игри "црно-белих".

Екипа тренера Ненада Чанка успела да се врати из двоцифреног минуса и смањи на 63:67 на нешто више од три минута пре краја, а затим и на 66:69 на 1,43 пре краја.

Захваљујући поготку Тајрона Валаса за три поена, Турк Телеком је стигао до 71:73 на 24 секунде пре краја, али на крајуније успео да направи потпуни преокрет.

Код Партизана је најефикаснији био Данило Анђушић са 15 поена, Ален Смаилагић и Тристан Вукчевић су дали по 13, а Огњен Јарамаз и Френк Камински по седам.