Пораз кошаркаша Звезде од Макабија у Тел Авиву

ТЕЛ АВИВ: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас од Макабија у Тел Авиву са 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23), у утакмици 19. кола Евролиге.
zvezda makabi, Fonet

Убитачним контрама и полуконтрама у првом полувремену, те минујатурама Рајса у другом, Макаби је у оквиру 19. кола Евролиге савладао српског шампиона, наневши му 12. пораз. Одбрана, најјаче оружје Звезде, синоћ у Тел Авиву није била препознатљива, већ напротив, прилично рањива.

Након бољег почетка домаћих, црвено – бели су узвратили серијом 9:2 у уследило је изједначење (14:14), после ког је Макаби био за класу бољи. На све то, повредио се Yејмс Фелдин који више није улазио у игру. Почетком друге деонице “понос Израела”је први пут дошао до двоцефрене предности (28:18), и до краја првог дела игре домаћи су, након промашаја или изгубљених лопти у нападу Београђана, брзим контрама лако проналазили пут до коша црвено – белих. Предност Макабија је константно расла и на одмору је износила 18 поена (47:29).

Почетком другог полувремена, након тројке Томаса, Макаби је повео 50:29 и Звезди је претила катастрофа. Међутим, опустили су се домаћи и умало црвено – бели нису ушли у егал. Направили су изабраници Душана Алимпијевића серију од 10:0, потом пред крај треће деонице стигли на свега седам поена заостатка (55:48), али је Лазићу досуђена (сумњива) намерна лична грешка и прилика за прикључак нашег тима је пропала.

У последњој четвртини, неухватљив за одбрану Звезде био је омалени, брзоноги Yексон, који је с невероватном лакоћом улазио под кош и поентирао.  Такође, Макаби је био одличан са линије пенала (21 од 24), што је у ранијим утакмицама није био случај, па шансе за преокрет није било.

У следећем колу (26. јануара) Звезда дочекује Олимпијакос.

Д. Кнежић

МакабиЦрвена звезда 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

ТЕЛ АВИВ: Менора Мивтахим арена, гледалаца:10.500. Судије: Христодулу (Грчка), Перуђа (Шпанија), Виклицки (Чешка).

МАКАБИ: Томас 10, Машур, Рол 7, Кејн 14, Тајс 15, Дибартоломео 6, Коен, Кол 10 (5 ас), Болден 1 (7 ск), Парахоски 4, Зосман, Џексон 22 (5 ас).

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Радичевић, Дангубић 9 (7 ск), Давидовац 6, Лазић 2, Добрић 5, Фелдин 6, Јанковић, Рочести 10 (8 ас), Лесор 10, Енис 7, Јовановић 7, Бјелица 13.