СП У КОШАРЦИ: Литванија-Србија 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) крај утакмице

Кошаркашка репрезентација Србије игра против Литваније у четвртфиналу Светског првенства.
ФИБА/КСС

Алекса је фаулиран на старту последње четвртине, реализиовао је оба бацања за 55:75. Добра одбрана Србије. Маринковић је погодио једно бацање за 55:76. Промашују Литванци шутеве. Литванци погађају зицер 57:76, потом Петрушев погађа за 3 поена два пута 57:82. Динша је погодио тројку за 60:82. Богдановић је фаулиран погодио је једно бацање 60:83. Нормантис погађа бацања за 62:83. 65:83 на 1:59 до краја. Потом Петрушев закуцава за 65:85 на 1:51 до краја. Гудурић је погодио једно бацање 65:86. Литванци су сада узгубљени, не могу да реализују напад, наша одбрана их је потпуно збунила.  65:86. Нормантас је смањио тројком на 68:87 и тако је меч завршен.

Литванци су смањили вођство Србије на 48:55. Богдановић је погодио за 48:57. Никола Јовић је закуцао лоту за 48:59. Одлична одбрана на Валанцијунасу, организован напад Србије и Јовић погађа тројку за 48:62. Јокубаитис је погодио тројку 51:62. Јовић је вратио тројку 51:65. Свиран је фаул у нападу, у блоку Добрића Богдановићу. Алекса је одузео лопту и проигран је за 51:67. Кузмаускас је смањио 53:69. Петрушев из пика закуцава за 53:71. 55:71 смањили су Литванци. Алекса је реализовао зицер а Литванци промашују за три поена. На крају треће четвртине било је 55:73.

A post shared by FIBA Basketball World Cup (@fibawc)

Почело је друго полувреме...

Репрезентација Литваније води 18:12 на 4.20 до краја прве четвртине. Петрушев је смањио тројком на 18:15.

Сјајно се бори Никола Јовић кош фаул реализовано. Потом је Аврамовић одузео лопту за изједначење 20:20.

Литванци погађају тројку за 22:25. Неколико зицера промашили српски кошаркаши на 1.01 до краја прве четвртине. Гудурић је улазом смањио резултат и на крају прве четвртине било је 24:25.

Давидовац и Петрушев одлично играју на почетку друге четвртине, Србија води 25:28. Србија је променила одбрану, преузимају се играчи, нема лаких поена за Литванију.

Србија води 28:32, Аврамовић је погрешио у нападу, потом Гудурић бива фаулиран и реализује слободна бацања за 28:34. Милутинов је погдио за 30:36, а Јакубаитис погодио једно слободно бацање 31:36. Кузминскас је погодио а потом на њему Јовић Никола направио фаул у нападу. Србија се одбранила а Богдановић је погодио тројку за 33:41 на 3 минуте до краја полувремена. Н. Јовић не хвата одлично додавање Милутинова у рекету и Литванија реализује транзицију за 36:42. Промашио је Јокубаитис за три, "намирисао" је Богдановић ситуацију кренуо одмах у контру. Добио је лопту испод коша и поентирао за 38:46.  Србија води 38:46 на 33 секунде до кра полувремена. Богдановић је реализовао тројку за 38:49 на крају друге четвртине.