Трећи пораз у низу Звезде, Андора славила

АНДОРА ЛА ВЕЉА: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су на гостовању Андори 91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18) у 8. колу А групе Еврокупа.
zvezda, kk crvena zvezda

АндораЦрвена звезда  91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18)

АНДОРА: хала “Полиспорт Андора” гледалаца: 2.530, судије: Христодуклу, Бауманис, Тепиније.

МОРАБАНК АНДОРА: Луз 2, Стевић 10, Албиси 19, Хентон, Диање, Шурна 10, Колом, Јелинек 16, Апшоу 7, Енис 7, Витингтон 10, Витали 10.

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Регланд 20, Човић 6, Перпероглу 10, Ненадић, Лазић 3, Фаје 7 (9ск), Берон 14, Добрић, Ристић, Симанић 2, Цирбес 9, Оџо 9.

Док у АБА лиги газе, црвено – бели су у Еврокупу претрпели трећи узастопни пораз, поновивши лошу игру у одбрани.

Звезда је од старта била у заостатку, дозвиливши домаћима велик број офанзивних скокова, самим тим и више напада. Офанзивно, црвено – бели су одиграли бољу другу четвртину, погађали су Регланд и Берон, па је српски шампион на полувреме отишао са минималним вођством (46:47), након што је Перпероглу погодио тројку уз звук сирене.

Имала је Звезда у два наврата четири поена вишка у трећој деоници, али су онда домаћи преузимали све конце игре. Кажњавали су промашаје црвено – белих, преокренули и увећавали вођство. Андора је у последњу деоницу ушла са девет поена вишка, без већих проблема одбила налете црвено – белих и дошла до пете победе у А фгрупи Еврокупа.

Звездин следећи ривал у Еврокупу биће Бреша у Београду 12. децембра.