ЖЛС: Пета победа Новосађанки

Сигурном игром, пре свега у другом полувремену, кошаркашице 021 победиле су гошће из Бора и у 6. колу Женске лиге Србије стигле до пете првенствене победе.
021Bor01_RHA

Као по навици, домаће су одлично почеле меч, те повеле са 8:0. Ипак, гошће, које имају квалитетну и искусну прву петорку убрзо су се вратиле у егал. То као да је изазвало нервозу код домаћих кошаркашица, које су можда подсвесно очекивале да ће брже завршити посао и доћи до убедљивије предности. Ипак, у другом полувремену ствари су, бар према квалитету тимова, дошле на своје место. Добром и агресивном одбраном Новосађанке су створиле простор за боље нападе, поене из транзиције и већ крајем треће четвртине се наслућивало да ће бодови остати подно Петроварадинске тврђаве. Гошће нису могле да парирају Јовани Адамовић, Дуњи Гверо, Јокићевој и осталим из дружине тренера Саше Јовановића, у нападу им је и даље шкришапало, те се 021 новом победом учвтстио у врху табеле Женске лиге Србије.

Д. Кн.

021 – Бор 75:55  (18:15, 15:13, 20:11, 22:16)

ПЕТРОВАРАДИН: хала ну Петроварадину, гледалаца: 150. Судије: Смиљанић, Дојчиновић, Олћан.

021: Опачић 4, Јованчевић 7, Момић, Милошевић 8, Витомир, Требовац 7, Поплудијевић, Гверо 10, Јокић 13, Адамовић 26, Тодоровић, Јовановић.

БОР: Д. Вучковић 10, Јелић, Ј. Вучковић 5, Новаковић, Радовић 6, Милетић, Милојевић, Живковић, Јанковић 12, Сулејман, Милинковић, Вида 22.