Први максимални тријумф Војводине НС Семе у Суперлиги

Млади радник – Војводина НС семе 0:3 (21:25, 24:26, 21:25)
е

Иако су држали корак са Новосађанима у сваком сету, одбојкаши Младог радника ипак нису могли да избегну убедљив пораз јер је шампион протутњао Пожаревцом и први пут ове сезоне у Суперлиги дошао је до максималног тријумфа. Војводина НС семе сигурним кораком почела је да крчи пут ка врху табеле и после успеха у шестом колу сада је на скору 4–2 и трећој позицији. Црвено–бели су након два везана пораза од вечитих ривала у првенству, већ увелико у победничком налету, јер су уписали шест тријумфа заредом, рачунајући и Куп Србије.

Није било дилеме око победника у Пожаревцу. Слободан Бошкан је и против доста слабијег противника на терен извео најјачи састав, с тим што са екипом није био примач Рафаел Мигел.

Упркос томе што су Новосађани водили 21:15 у првом сету, домаћин је успео да „закува“ пред крај приближивши се на 21:23. Даље, међутим није могао. У другом је чак у два наврата био у минималној предности (16:15 и 17:16) и у егалу у завршници пошто је изједначио најпре на 21:21, а потом и 24:24. Бајандић је тада донео битан поен Воши, а Дустинац је погрешио у нападу и тако погурао госте до 0:2. Млади радник је и у трећем сету ухватио прикључак пред крај (21:22) али је Парапунов нанизао три поена (два аса) и тако поставио коначних 3:0.

Прилику да побољша пласман на табели Војводина НСС имаће следећег викенда када јој у госте долази Спартак из Љига.

ПОЖАРЕВАЦ: СЦ „Пожаревац“, гледалаца: 200, судије: Рогић, Симић.

МЛАДИ РАДНИК: Поломац 11, Мијајловић 1, Дустинац 3, Еремић 8, Алексић, Шормаз 6, Сејду 1, Стевић, Батак 3, Илић (либеро), Лазаревић, Бојовић 19.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 7, Л. Чубрило 1, Бајандић 4, Вујовић, Зечевић, Негић (либеро 1), Рудић, Н. Чубрило 9, Вилимановић, Парапунов 25, Мехић 7, Бошњак.

Спартак (Љ) – Металац

1. Ц. звезда           6              5              1              16:6        15

2. Партизан         6              4              2              13:8        12

3. Војводина       6              4              2              12:9        12

4. Раднички         6              4              2              15:12     10

5. Спартак (С)     6              4              2              14:12     10

6. Рибница           6              3              3              13:9        11

7. Мл. радник      6              2              4              11:13     8

8. Металац          5              1              4              7:14        3

9. Спартак (Лј)   5              1              4              6:14        3

10. Ниш                6              1              5              7:17        3