Мајсторица и титула припале Новокнежевчанкама

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стонотенисерке Обилић Алеве у мајсторици плеј-офа у Новом Кнежевцу тријумфовале су против Новог Сада, остваривши у узбудљивом и неизвесном надигравању заслужену победу 4:2 и освојиле прву екипну сениорску титулу првака Србије у историји спорта у Новом Кнежевцу.
stonoteniserke, Dnevnik/Milorad Mitrović

Капитену Обилић Алеве Еми Речко шампионски пехар уручио је председник СТС Војводине Милан Станић, такође и залатне медаље играчицам и тренеру Николају Лупулеску. Новосађанке нису успеле да одбране шампионску титулу и морале су се задовољити сребрним медаљама.

Меч је за домаћу екипу добро започела Изабела Лупулеску надигравши Викторију Тружински, затим је Анета Максути за изједначење била успешнија од Драгане Вигњевић. Капитен Обилић Алеве Ема Речко дала је допринос освајању титуле са две победе, најпре против Сабине Шурјан, а касније и против Викторије Тружински. Неизвестан је био окршај Лупулеску и Максутијеве, који је повела домаћа играчица, да би два сета изгубила нна разлику, па изједначила на 2:2, а у петом сету бољу концентрацију имала је Максутијева. Код резултата 3:2 за Новокнежевчанке, изузетно драматично у пет сетова одлука о победнику пала је у надигравању Драгане Вигњевић и капитена Новосађанки Ана Жофије Фењвеши. Вигњевића је повела 2:1, затим изгубила сет на разлику, али је зато у последњем сету смогла снаге и извојевала победу на разлику 14:12, мада је пре њеног тријумфа Фењвешијева спесила пет меч лопти.

У сваком случају, како је по завршетку мајсторице изјавио председник СТС Војводине Милан Станић, протекли плеј-оф за титулу првака Србије био је истински прзаник стоног тениса.

Клупска сала СТК Обилић Алева, гледалаца 80. Судије: Оскар Шереги и Михаљ Шоти (Сента).

РЕЗУЛТАТИ: Лупулеску – Тружински 3:0 (11:2, 11:4, 11:6), Д. Вигњевић – Максути 0:3 (5:11, 6:11, 6:11), Речко – Шурјан 3:0 (11:9, 11:9, 11:6), Лупулеску – Максути 2:3 (11:9, 10:12, 12:14, 11:6, 6:11), Речко – Тружински 3:0 (11:7, 11:6, 14:12), Д. Вигњевић – Фењвеши 3:2 (5:11, 11:5, 11:8, 12:14, 14:12).

Текст и фото: М. Митровић