Сташа Гејо у финалу европских квалификација за Олимпијске игре (ВИДЕО)

Као друга у укупном пласману у дисциплинама болдер и тежинско пењање Сташа Гејо, такмичарка Планинарско-алпинистичко-експедицијског клуба Ниш, обезбедила је пласман у финале на европским квалификацијама за Олимпијске игре у Паризу.
1

Финале је данас, а Сташа има велику шансу да обезбеди олимпијску визу за Париз.

И у болдеру, која је њена омиљена дисциплина, као и у тежинском пењању (лиду) Сташа је заузела четврто место, али у укупном пласману била је друга са 120,8 поена, иза Францускиње Ориан Бертон (144,2).

На такмичењу у Лавалу, месту које је само 250 километара од Париза, града који ће трећи пут бити домаћин најважнијег такмичења за спортисте, Сташа је успешно прошла квалификације.

На Олимпијским играма у Паризу, које су од 26. јула до 11. августа наредне године, има 20 места за такмичарке у спортском пењању које ће се борити у комбинацији дисциплина болдер и лид, а три места су заузета спортисткињама које су освојиле прва три места на Светском првенству - Јања Гарнбрет из Словеније, Аи Мори из Јапана анд Џесика Плиц из Аустрије.