Аркус лига за рукометашице: Чаушевић водила до победе

Рукометашице Војводине оствариле су нову победу на свом терену против екипе из Бора. Изабранице Радана Ровчанина су показале за нијансу већи квалитет где су се издвојиле голманка Невена Радојчић и хитронога и изузетно прецизна Мила Чаушевић, која је држала Новосађанке у предности све време.
Ф. Бакић/ Лево крило Новосађанки Мила Ћалушевић (5) у налету

У првом делу утакмице виђена је изједначена борба, два пођеднака ривала. Од 45. минута домаћин је показао већу жељу за победом. Тада је дошло и до прве опипљивије предности изабраница Радана Ровчанина (21:16, 38. минут).

Тренер Бора Горан Барбуловић тада је променио одбрану, тако да су његове изабранице стигле на свега гол заостатка (29:28, 56. минут). У тим тренуцима фортуна је била уз рукометашице Војводине, што им се на неки начин вратило за прошлонедељни несрећан губитак бода у Новој Пазови.

До краја сусрета Војводина је утакмицу без проблема привела крају и своју корист.

Војводина - Бор 33:29 (15:14)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 100, судије: Цветковић и Петровић (Ниш). Седмерци: Војводина 2 (2), Бор 7 (5), искључења: Војводина 4, Бор 8 минута.

ВОЈВОДИНА: Раић, Вулић, Чаушевић 10, Марковић 4 (2), Ловрић, Ђукић, Лазић 7, Ивошевић (3 одбране), Тодоровски 3, Мијајиловић 5, Радојчић (7 одбрана), Бошњак, Зафировић, Бахун 4, Кораћ, Узелац.

БОР: Пидро (6 одбрана), Вујиновић 4, Радовић 1, Лилић 5, Богдановић 4 (2), Станковић 1, Мариновић, Сујић 2, Т. Илић (1 одбрана), Шерифи, Д. Илић 7 (3), Марковић 5.