КАКВА ДРАМА У АНКАРИ Рукометашице Србије ОДИГРАЛЕ НЕРЕШЕНО ПРОТИВ ТУРСКЕ у квалификацијама за ЕП 2024

Рукометашице Србије одиграле су нерешено са Турском у другом квалификационом мечу за Европско првенство које се игра наредне године у Мађарској, Аустрији и Швајцарској. Изабранице Уроша Брегара су имале прилику да освоје два бода, али их је спутало неискуство.
1

У уводним минутима сусрета домаће играчице су одржавале минималну предност. Најбоља рукометашица Турске Ишли Чалискан била је задужена за постизање голова и била је нерешива енигма за одбрану Србије. Ветар у леђа гошћама дала је интервенција Марије Чолић која је  одбранила седмерац ведети Турске. Убојита у нападу Србије била је једна од искунијих Анђела Јањушевић која је предводила екипу у првих 30 минута и претила је ударцима са девет метара. Турска је лако одржавала предност и након сваког поготка Србије Туркиње су имале спреман одговор. До првог вођства Српкиње су дошле у 22. минуту (13:14).

У наставку сусрета Србија је играла променљиво. Изабранице Уроша Брегара су на тренутке биле на високом нивоу, али је потом следио пад што су Туркиње користиле. Након 40 минута домаћин је имао гол предности (21:20). Разиграла се капитен Србије Сања Радосављевић која је била ведета гошћи у другом полувремену. Било је очигледно да су Туркиње уморне и полако су губиле снагу, али је чувар мреже Берфе Гокер била одлична и скинула је неколико зицера Србији. Неодлучне су биле наше рукометашице у нападу и нису успеле да преломе утакмицу. Нису одустајале Српкиње и добро су се носиле са атмосфером у Анкари, ипак иако су имале последњи напад спетљале су се освојиле само бод.

Наредни квалификациони прозор игра се у фебруару 2024. године.

Турска - Србија 29:29 (18:16)

АНКАРА: Спор комплекс, гледалаца: 1500. Судије: Алтмар и Хорват (Мађарска). Седмерци: Турска 9 (7), Србија 5 (3). Искључења: Турска 12, Србија 10 минута. Црвени картон: Јилмаз у 57. минуту (Турска).

ТУРСКА: Карачам 3 (2), Бурхан, Чалискан 8, Тугел 1, Боздоган, Гоктепе 5, Туркоглу 4, Јилмаз, Гокдемир 2, Сарикаја, Хосгор 6 (5), Демирчелен, Улукоз, Кучукјилдиз, Гокер (10 одбрана, 1 седмерац), Бембајаз.

СРБИЈА: Радосављевић 6, Милић, Мајкић, Вукајловић 1, Лаништанин, Нуковић, Јањушевић 4 (2), Јововић 3, Стаменић, Ловрић 1, Бојичић 5, Радевић 5, Лазић 4 (1), Милојевић, Кубина (4 одбране, 1 седмерац), Чолић (2 одбране, 1 седмерац).