РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ СИГУРНИ У БЕОГРАДУ: Воркапић бриљирао

Рукометаши Војводине савладали су Црвену звезду са 27:23 у 13. колу Суперлиге Србије.
СРЛ

Као што је било очекивано новосадски црвено-бели су водили од првог минута и успешно су одржавали предност. У чети Бориса Ројевића најистакнутији су били десно крило Вукашин Врокапић, као и искусни организатор игре Борис Пуховски. На голу Новосађана истакао се Андреј Трнавац. Упркос солидној игри гости нису успели да направе већу разлику пошто се Звезда храбро држала и одржавала минималан заостатак. Највише муке Војводини правио је пивот Душан Андрејевић који је био без грешке у првих 30 минута.

Слична слика виђена је у наставку меча. Војводина је водила, али је константно стрепела. Домаћи су нападали преко пивота Андрејевића за ког Новосађани нису имали решење. Ипак, као по обичају ове сезоне Вошин чувар мреже је бриљирао и стављао је на муке домаће играче. Била је Звезда константно на три или четири гола заостатка. Поготком Мохамеда Азиза у 54. минуту Војводина је отишла на плус пет (20:25) и било је јасно да ће бодови завршити у Новом Саду.

В. Гвозденовић

Црвена звездаВојводина 23:27 (11:14)

БЕОГРАД: СЦ Шумице, гледалаца: 300. Судије: Ј. Цветковић и Л. Петровић. Седмерци: Црвена звезда 6 (5), Војводина 5 (3). Искључења: Црвена звезда 12, Војводина 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радовановић 2 (2), Станисављевић, Урта 1, Аднрејевић 5, Богуновић, Мајес, Матичић 3 (3), Шмигић 2, Бујишић 5, Петрић, Радовановић, Шљукић 2, Петровић 1, Колунџић 2, Ковачевић (9 одбрана, 1 седмерац), Јелисић.

ВОЈВОДИНА: Лучин, Трнавац 1 (14 одбрана, 1 седмерац), Пуховски 5 (2), Голубовић 3, Роган 1, Томић, Драшко, Пешић 2, Пушица, Сунајко 2, Миленковић, Ратковић, Азиз 4, Вуковљак, Воркапић 9 (1), Шијан.

6. Цр. звезда  13        6          0          7          370:370           12

7. Радн.          12        4          2          6          375:384           10

8. Југовић       12        4          0          8          315:377           8

9. Уб   12        3          1          8          342:377           7

10. Врање       12        2          2          8          340:398           6

11. Обилић     12        2          1          9          349:407           5

12. Пролетер  12        0          2          10        293:396           2