Рукометашице Србије до бода у последњој секунди

ЛАЈПЦИГ: Драгана Цвијић је три секунде била бржа од последњег звука сирене, постигла изједначујући гол против Немица и нашој рукометној репрезентацији донела изузетно важан бод (22:22) за коначан пласман у Д групи и повољнију позицију пред осмину финала Светског првенства.
rukomet srbija zene, EPA/FILIP SINGER

Тако су изабранице Љубомира Обрадовића остале у игри за прво место у групи.

Виђена је добра рукометна утакмица, две репрезентације на високом нивоу, где је 50 минута напад био бољи наших играчица. Обрадовић је тактички добро водио утакмицу, а са дубоком зоном потпуно је отупео напад Немица, које се нису баш најбоље снашле.

Селектор Обрадовић је у стартну поставу уврстио повређену Андреу Лекић, први пут на шампионату, имајући добру намеру да врати нашег бека после дуже паузе. Испоставило се да је то прилично кумовало слабијем почетку наше репрезентације (1:5, 8. минут), јер је Андреа направила неколико грешака. Њеним изласком, неке ствари су полако дошле на своје место, Српкиње су збиле редове у одбрани, коју је сјајно предводила пивот Драгана Цвијић, а на голу блистала Катарина Томашевић. У нападу су сјајне биле Катарина Крпеж Шлезак, Јелена Лавко, као и Цвијићева, која је изнудила велики број седмераца и искључења. Предност Немица се брзо топила (7:7), да би потом уследила резултатске клацкалице. Наша селекција је на одмор отишла с два гола предности - 11:9.

И у наставку, Обрадовићеве изабранице кренуле су лошије, Немачка је стигла до изједначењеа - 11:11, али су после сјајне серије стекле највећу предност на мечу - 16:13. Међутим, Немице су успеле да истопе вођство Србије за праву драму у финишу. Примера ради, Србија није искористила ни две играчице више да оствари убедљивије вођство.Три минута пре краја било је 21:21, а наша селекција није искористила напад, што су на другој страни искористиле Немица за 22:21. Немице су се на крају одбраниле и биле на корак од победе, али је Драгана Цвијић изборила се на мајсторски начин за велики бод.

Немачка - Србија 22:22 (9:11)

ЛАЈПЦИГ: Лајпциг Арена, гледалаца: 6.000, судије: Арнтсен и Роен (Норвешка). Седмерци: Немачка 3 (3), Србија 5 (4). Искључења: Немачка 12, Србија 8 минута.

НЕМАЧКА: Клајн, Каролиус 3, Лорпер 1, Смитс 2, Крамарчик (8 одбрана, 1 седмерац), Бенке, Волтеринг (7 одбрана), Мансон 1, Хубер 6 (3), Фишер 2, Гешке 3, Лауенрот, Волболд 2, Штоле, Губернатис 2.

СРБИЈА: Радосављевић 3, Крпеж Шлезак 7 (2), Лекић, Штевин, Лавко 4 (1), Дамњановић 3 (1), Николић, Т. Радојевић 1, Поп Лазић 2, Д. Радојевић, Обрадовић, Томашевић (7 одбрана), Стоиљковић, Цвијић 2, Чолић (одбрана), Дмитровић.