Супер мушка лига Србије: Историјска победа Кикинђана

Златним словима у историји рукометног клуба Кикинда Гриндекс биће уписан 28. септембар. Кикинђани су остварили прву победу у елитном рангу такмичења.
rukomet, pixabay

Повели су гости, да би потом уследио прави серија погодака у мрежи гостујућег голмана. Рукометаши тренера Миљана Станића погађали из свих могућих позиција, па су тако на одмор имали уверљиво вођство од чак 9 голова разлике. У овом делу сусрета истакли су се стрелци Мирић (5), Комарек (4), Лисица (3), док је код гостију најефикаснији био капитен екипе Антоније Павић са пет голова. И у наставку игре домаћин је био надмоћнији и стално повећавао своју предност. Тако је до 38. минута постигао шест, а гости ни један погодак. Сјајано је бранио  и Славко Мишков, који је 15 минута пре краја успео да одбрани седмерац који је извео Павловић, а потом после одбијене лопте “скинуо” нови покушај Павловића.

На крају сусрета резултат је био 40:25, али је вредно поменути да је тренер домаћина Миљан Станић 15 минута пре краја у ватру убацио  и играче  са клупе, а они су се сем Трумбеташа и оба голмана постигли поготке.

По завршетку сусрета гледаоци су аплаузом испратили своје љубимце у свлачионицу.

М. Секулић

Кикинда Гриндекс - Слога (П) 40:25 (21:12)

КИКИНДА: Хала СЦ „Језеро”, гледалаца око 900, судије: Секулић и Јовандић (Панчево). Седмерци: Кикинда 3 (3), Слога 3 (1), искључења: Кикинда 6, Слога 6 минута.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Раковић (9 одбрана), Кецман 1, Трнинић 6, Дукатаров 2, Марјанов 1 (1), Лисица 3, Голић 1, Кењало 2, Куртеш 3, Делибашић 3, Мишков (12 одбрана, седмерац), Гамбер 2, Врговић 4, Трумбеташ, Комарек 7, Мирић 5 (2).

СЛОГА: Јовановић 3 (1), Маринковић 2, Павић 11, Илић 3, Алексић (6 одбрана), Павловић 4, Живковић, Давидовић, Радичевић 1, Мичевић 1, Потпарић (5 одбрана).