СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШЕ: Новосађани лако са Зрењанинцима

Рукометаши Војводине савладали су Пролетер са 38:27 у 18. колу Суперлиге Србије. Домаћин је била Војводина иако се играло у Зрењанину због замене домаћинства. У првом овосезонском окршају играло се у СЦ Слана бара.
СРЛ

Новосађани су силовито стартовали и са брза три гола наговестили да ће се Зрењанинци лоше провести. Ипак Пролетер је, потпуно неочекивано узвратио истом мером и поравнао резултат највише захваљујући двојици Никола, Лазићу и Секулићу. Средином првог дела Воша је успешно одржавала предност од два гола, а у том период истакли су се некадашњи играчи Динама Стефан Сунајко и Милан Голубовић. Убрзо се распуцао словеначки интернационалац Грегор Оцвирк наставивши тамо где је стао против Флензбурга, па су новосадски црвено-бели имали шест голова више након 20 минута игре (12:6).

У наставку сусрета дошло је до очекиваног сценарија. Новосађани су се растрчали и контрама разбили одбрану Зрењанинаца. Након 40 минута игре било је јасно да ће Војводина уписати нову, 17. победу у Суперлиги Србије. Због сигурног вођства стратег Војводине, нови селектор рукометаша Србије Борис Ројевић имао је слободу да подели минутажу, пружи шансу младим снагама и тако одмори првотимце за меч века са Кадетеном у Лиги Европе који се игра у уторак у 20.45 сати. Похвалу су свакако заслужили и Зрењанинци који се нису предавали и борили су се до последњег секунда.

В. Гвозденовић

Војводина - Пролетер 38:27 (18:12)

ЗРЕЊАНИН: Кристална дворана, гледалаца: 150. Судије: Сандо Ковачевић и Јаковљевић. Седмерци: Војводина 4 (3), Пролетер 5 (2). Војводина 12, Пролетер 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (4 одбране), Оцвирк 10 (3), Вуковљак, Ратковић 4, Трнавац (8 одбрана, 3 седмерца), Миленковић, Сунајко 4, Пушица, Рађеновић, Пешић 6, Ђ. Драшко 6, Томић, Боројевић 4, Ђорђић 1, Голубовић 3, Пуховски.

ПРОЛЕТЕР: Ћоровић, Буквић 1, Мелава, Ђурашковић 1, Кечкеш, Илић 1, Лазић 5 (2), Радосављевић, Секулић 5, Меселџија 1, Кнежевић 8, Брети (3 одбране), Ковачевић, Милошевић 2, Дошен 1, Живковић.