Душан Лајовић спасао меч лопту и изборио осмину финала турнира у Рио де Жанеиру

РИО ДЕ ЖАНЕИРО: Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у осмину финала АТП турнира у Рио де Жанеиру, пошто је ноћас у првом колу победио Колумбијца Данијела Елахија Галана 4:6, 7:6 (10:8), 6:1.
Dusan Lajovic3

Меч је трајао два сата и 45 минута. Лајовић је 58. тенисер света, док је Галан на 78. месту АТП листе.

Лајовић је добро ушао у меч и већ у првом гему првог сета направио брејк. Колумбијац је узвратио рибрејком, а потом се играло гем за гем.

Галан је у десетом гему при вођству од 5:4 направио нови брејк и први сет је решио у своју корист резултатом 6:4.

Српски тенисер није искористио четири брејк лопте у првом гему другог сета. Колумбијац је повео 1:0, а потом се играло гем за гем.

Лајовић је у петом гему ипак стигао до брејка и повео је 3:2, али је Колумбијац одмах узвратио рибрејком.

Оба тенисера су потом била сигурна на своје сервисе, а победник другог сета одлучен је у тај-брејку. Галан је водио 7:6 и имао је меч лопту, али је није искористио. Лајовић је успео да тај-брејк добије резултатом 10:8 и да изједначи на 1:1 у сетовима.

Српски тенисер је бриљирао у трећем сету, свом ривалу је препустио само један гем и заслужено је стигао до победе.

Лајовић ће у осмини финала играти против сународника Ласла Ђереа, који је на старту такмичења био бољи од Шпанца Бернабеа Запате Мираљеса 6:3, 6:1.

АТП турнир у Рио де Жанеиру се игра за наградни фонд од 2.100.230 долара.