УС опен: Рафа сигуран, испао Мареј

Први тенисер света Рафаел Надал наставио је победнички низ на УС опену и остварио девети везани тријумф у Њујорку.
nadal, epa

Надал је у другом колу елиминисао канадског тенисера Васека Поспишила, резултатом 6:3, 6:4, 6:2 за нешто више од два сата игре. Он ће у следећој рунди имати незгодног противника, састаје се са Кареном Хачановим који је у три сета избацио Лоренца Сонега – 7:5, 6:3, 6:3.

Шпански ветеран Фернандо Вердаско елиминисао је Британца Ендија Мареја у другом колу УС Опена после велике борбе у четири сета 7:5, 2:6, 6:4, 6:4. Мареј је тренутно 382. на АТП листи, полако се враћа у форму после великих У наставку турнира Вердаска  чека Хуан Мартин Дел Потро који је лако изашао на крај са Денисом Кудлом у три сета 6:3, 6:1, 7:6.

Аустријанац Доминик Тим победио је тешком муком Стива Yонсона из САД после три сата и 40 минута борбе у пет сетова, 6:7 (5), 6:3, 5:7, 6:4, 6:1.

У трећем колу га чека Тејлор Фриц коме је Кублер предао меч при резултату 2-1 у сетовима за Фрица.

Преостале мечеве дана чинили су парови Лоренци – Пеља где је Аргентинац победио Италијана са 3-0. Андерсон је у другом колу победио Шардија са 3-0, 6:2, 6:4, 6:4, Денис Шаповалов је изашао на крај са Андреасом Сепијем 3-2 (6:4, 4:6, 5:7, 7:6 (2), 6:4), а Карен Хачанов је Сепијевог сународника Сонега елиминисао са 3-0, 7:5, 6:3, 6:3.

Макарова боља од Гергесове

Ново изненађење и елиминацију Топ 10 играчице са УС Опена приредила је Рускиња Јекатерина Макарова која је победила Немицу Јулију Гергес са 7:6, 6:3. Каја Канепи је после највећег изненађења турнира у првом колу и елиминације Симоне Халеп уписала још једну победу. У другом колу је била боља од Yил Белен Тајхман из Швајцарске резултатом 6:4, 6:3. Естонка је искористила шансу да већ у првом гему меча направи брејк и он ће се испоставити довољним да га касније и освоји иако је Швајцаркиња имала своје прилике. Наредни изазов за Канепи је Швеђанка Ребека Петерсон која је била боља од Вање Кинг са 7:5, 6:1.

Један од занимљивијих мечева дана одиграла је Слоун Стивенс која пролази тешко, али пролази. Скоро три сата су јој била потребна да скрши отпор 134. тенисерке света Анхелине Калињине у три сета. Стивенс је победила после преокрета 4:6, 7:5, 6:2. Она ће у наредном колу играти против Викторије Азаренке која је лако изашла на крај са Даријом Гавриловом у два сета.

Америчка тенисерка Венус Вилијамс пласирала се у треће коло УС Опена победом над Камилом Ђорђи из Италије после два сета 6:4, 7:5. Она ће у наредној рунди играти против своје сестре Серене која је била боља од Немице Карине Витефт. Серена је рутински преслишала 101. играчицу ВТА листе за нешто више од сат времена на терену 6:2, 6:2.