Футсалери Бечеја убележили 15. узастопну првенствену победу

Лидер Војвођанске футсал лиге забележио је 15. узастопну првенствену победу, али је до плена дошао далеко теже од очекиваног.
futsal becej

Нису кулски футсалери били толико добри у пољу, али су на голу имали фантастичног Луку Живка, који је зауставио чак 24 шута ка његовом голу, од којих два казнена ударца са десет метара!? Наравно, томе су умногоме допринели момци са Тисе деконцентрисаном игром пред голом ривала. Да није било европогодка Отоа Барте за коначних 3:2, сада сде не би говорило победоносној ниски Бечејаца са 15 бисера.

Гости су се први радовали голу, у 13. минуту Дејан Рајић истрчао је контру и снажно шутирао, а лопта је чудном путањом преварила голмана Вадаског. Покушавали су Бечејци да среде своје редове, али им ништа није полазило за ногом. Ипак, Стефан Кораћ је из тешке ситуације у 22. минуту успео да изједначи на 1:1, а у 30. минуту из оправдано досуђеног казненог ударца са шест метара довео је Бечејце у вођство од 2:1.

Очекивало се да ће то додатно стимулисати домаће играче, али је у 34. минуту Бојан Ловре кардинално погрешио на средини терена и омогућио брзоногом Рајићу да се још једанпут упише у листу стрелаца. На  срећу домаћин, Ото Барта је само минут касније ставио тачку на резултат.

Текст и фото: В. Јанков

Бечеј 2003 – Хајдук   3:2  (0:1)

БЕЧЕЈ: ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 100. Судије: Стефан Радић (Нови Сад), Зоран Петровић (Книћанин) и Владимир Тошић (Нови Сад). Стрелци: Кораћ у 22 и 30. и Барта у 35. минуту за Бечеј 2003, а Рајић у13. и 34. за Хајдук. Жути картони: Ћулим, Ловре и Кораћ (Бечеј 2003), а Хусак и Исаков (Хајдук). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 2003 9 (4+5), Хајдук 12 (5+9).

БЕЧЕЈ 2003: Вадаски (11 одбрана) 8, Ћулим 6, Кобиљски 7, Кораћ 8, Ловре 7, Видосављевић 7, Драпшин 6, Дражић 6, Барта 7, Вучковић 6, Илчешин 6, Пеленгић 6, Милованов -, Ћурчић -.

ХАЈДУК: Живко (24 одбране, 2х10 м) 9, Исаков 6, Боговачки 7, Хусак 6, Киш 6, Савић 6, Радовић 6, Рајић 7, Јовановић -, Богнар -, Гачевић -.