НОВИ НЕУСПЕХ „ОРЛИЋА“ У Ф ГРУПИ КВАЛИФИКАЦИЈА У-21 РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ЕУРО 2025: Још једно разочарање

Ремијем у Луксембургу, млада селекција Србије до 21 године учинила је готово немогућим пласман на ЕУРО 2025 у Словачкој, а синоћ га је дефинитивно изгубила, поразом на домаћем терену од Северне Ирске.
s

До вођства су наши младићи стигли преко Стефана Митровића у 40. минуту, када се сјајно снашао у гужви пред голом Чарлса, после одличног додавања Влаховића.

Боље су гости ушли у наставак и то им се исплатило у 56. минуту, када је Ален лако савладао Илића. То није било довољно упозорење изабраницима Љубинка Друловића, који су у 70. минуту примили и други гол. Пред нашим голом највиши у скоку био је Фаркуар и довео Северну Ирску у вођство од 2:1. У 75. минуту наш голман зауставио нови опасни налет гостију, који су добили велико самопоуздање.

Покушавали су бледи српски играчи барем да изједначе резултат, без успеха, па ни трећи пут заредом неће наступити на Европском првенству.

Србија – Северна Ирска 1:2 (1:0)

ЛЕСКОВАЦ: Стадион „Дубочица“, гледалаца: 4.500, судија: Фрид (Израел). Стрелци: Митровић у 40. за Србију, Ален у 56. и Фаркуар у 70. минуту за Северну Ирску. Жути картони: Матић, Влаховић (Србија).

СРБИЈА: Илић 6, Мимовић 6 (Стевановић -), Ковачевић 6, Дрезгић 6,5, Петровић 6, Лукић 6, Матић 6 (Јојић 6), Васић 6 (Лазић -), Митровић 6,5 (Глушчевић -), Влаховић 6, Пантовић 6 (Лазетић 6).

СЕВЕРНА ИРСКА: Чарлс 7,5, Кејси 6 (Фогерти 6,5), Меконвил 6, Фаркуар 7, Стјуарт 7 (Расел 6), Робинсон 6,5, Џонстон 6,5, Кели 6,5 (Мекги -), Девени 7,5, Ален 7 (Меги -), Тејлор 6,5 (Мекгакин 6,5).