Новосадска лига: Кисачани поново на врху

Татра – Пролетер 4:0 (2:0)
tatra

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 150, судија Чалија (Шајкаш),  стрелци Вуковић 20, Томљановић 28, 86. и Пекић 90. минуту, жути картони Вуковић, Абеловски (Татра) и Лукаја, Крстић, Старчевић и Човић (Пролетер)

ТАТРА: Костуранов 7, Срнка 8, Пекић 7,  Дражић 8 , Петровић 7, Ђаковић 8, Стојаковић 8 (Мартинко 7), Гаџић 8, Вуковић 8 (Клаић 7), Томљановић 8, Абеловски 7(Јамбрих 7)

ПРОЛЕТЕР: Матић 6, Мрвичин 6, Јеремић 6  Ненад Крстић 7, Човић 6 (Чедомир Аџић 6), Светозар Крстић 6 , Џарић 6, Старчевић 6 ( Милан Аџић  6) Малешевић 6, Лукаја 6, Бошњаковић 6 (Шијацки)

Домаћи су током целе утакмице доминирали и створили су безброј  прилика, од којх су четири и реализовали. Гости су играли борбено често симулираћи тешке прекршаје али нису створили ни једну праву прилику, па чак нису ни једном шутирали у оквир гола. Победа домаћих је заслужена и Татра је поново засела на врху.

П. Палик

ЖСК - Бачка 2:2 (1:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца 200, судија: Кљајић (Бачки Јарак), стрелци: Богданов у 43. и Мајски у 80. за ЖСК, а Дејановић у 86. и Трифуновић у 86. минуту за Бачку. Жути картони: Џамбас, Мрђен (ЖСК), Цвијић, Дејановић, Тривуновић (Бачка).

ЖСК: Гушић 5, Самац 7, Мајски 8, Танасић 8, Џамбас 8, Мрђен 7, Трнинић 7, Богданов 7, Клисура 7, Ђурђић 7, Дамјановић 7.

БАЧКА: Калајџић 7, Ердељан 6 (Цвијић 7), Дангубић 7, Курушић 7, Павлов 7, Пантић 7, Балог 6 (Ђаковић 7), Дејановић 7, Матић 7, Трифуновић 7, Рац 7 (Петровић).

Иако су одиграли своју најбољу утакмицу ове јесевни, имали убедљиво вођство Жабаљцима ни то није било довођно да дођу до победе против комшија из Ђурђева. Домаћи су дошли у вођство головима Саше Богданова и Ивана Мајског. Упорни гости нису се предавали и чекали су своју прилику која им се указала на крају сусрета када су за два минута анулирали предност домаћина. Прво је Стефан Дејановић,  а у следећем нападу Душан Тифуновић је уз помоћ до тада незапосленог голмана Пеђе Гушића поравнао резултат за велико разочарење домаћина, а за велику радост гостију.

П. Бундало

Софекс - Омладинац 1:2 (0:0)

ФУТОГ: ФЦ Софекс, гледалаца 100, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Трифуновић у 60. за Софекс, а Живојнов у 52. и Грубјешић у 64. минуту за Омладинац. Жути картони: Косић, Обрадовић, Софранин, Ивковић (Софекс), Макарић, Јеремић, Грубјешић, Батар (Омладинац).

СОФЕКС: Глишић, Лазић, Крчмар (Црепуља), Карановић, Косић, Обрадовић, Ковачевић, Ивковић, Мрђан, Софранин, Трифуновић.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Милошевић, Бајић, Томчић, Макарић (Батар), Максимовић, Живојнов (Радовић), Јеремић, Живковић (Муратовић), Грубјешић.

Екипа из Степановићева постала је ноћна мора за тимове који се боре за највиши пласман. Савладала је екипу ТСК-а, са Татром је ишћупала бод, а у Футогу се неочекивано радовала. У првом полувремену домаћи су имали две колосалне прилике, али је голман Зељковић био на висини задатка. С друге стране у повољној прилици спетљао се Живојнов.

У наставку се нападач Омладинца искупио голом. Осам минута касније Трифуновић је успео да поравна резултат. Гости су до победе стигли ударцем Грубјешића уз слабу интервенцију голмана Глишића, коме овај гол „иде на душу”.

М. По.

Фрушкогорски партизанЈединство (Г) 4:2 (2:2)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Штумпф (Нови Сад). Стрелци: Миловановић у 35 и 85, В. Девић у 80. и Бубњевић (аутогол) у 39. за Фрушкогорски партизан, а Малиновић у 4. и Тепић у 15. минуту за Јединство. Жути картон: Подрашчанин (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Макивић, Клинцов, Бабић, В. Девић, Подрашчанин, Миловановић (Симовић), Чергић, Илић (Крупљанин), Кантар.

ЈЕДИНСТВО (Г): Војводић, Зорић, Ђорђевић, Тепић, Груичић, Рабјеновић, Папак, Живковић, Малиновић, Бубњевић, М. Тепић.

Одлична утакмица у Буковцу, с много обрта у резултату. Наиме, већ у првих петнаест минута Госпођинчани су повели с 2:0 и понадали се да бимогли да однесу цео плен кући.

Али тако није било, на њихову несрећу, а на срећу црно – белих. Марко Миловановић је меч обележио изузетном партијом. Погодио је у 37. минуту за 2:1, а само два минута касније аутогол је постигао Петар Бубњевић и на одмор се отишло с нерешеним резултатом.

У другом полувремену настављено је у истом ритму и момке с обе стране терена није спречило ни веома хладно време. Ипак, Буковчани су кренули на све, или ништа. За њих је досуђен пенал, али га није реализовао Дејан Девић. Није ни то поколебало момке у црно – белом.

Напротив, кренули су још јаче и предузимљивије. Прво је десет минута пре краја погодио одлични Владимир Девић, а коначан резултат поставио је Миловановић. Нова, веома важна три бода, унела су радост међу све актере и навијаче Фрушкогорског партизана.

М. Павловић

Нови Сад - Виноградар 9:1 (5:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100, судија: Калман (Ветерник), стрелци: Стојановић у 11. и 45. Крповић у 10. и 75. Стричевић у 18. 41. 70. и 78. Лимановић у 72. за Нови Сад, Спремић у 28. минуту за Виноградар.

НОВИ САД: Ибановић, Шмања, Крповић, Косо (Лимановић), Мирић, Свркота, Стричевић, Сприридовић, Спридовновић (Богдановић), Стојадиновић, Грлица (Станчић)

ВИНОГРАДАР: Елез, Михајловић, Алимпијевић, Павловић, Буквић, Омчикус, Спремић, Спасић, Веселица, Ђерић, Стојановић (Војнов).

Екипа Новог Сада стигла је до најубедљивије победе ове јесени. И поред пораза мора се одати признање екипи из Лединаца која се срчано борила, а како су коректно играли најбоље показали да нису имали ни једну јавну опомену.

Серију голова отворио је Милан Крповић. Минут касније наставио је Стојановић. До полувремена се чак пет лопто нашло у мрежи Елеза на другој страни Лединчани преко Спремића смањили резултат. У наставку се мрежа срчаних гостију још четири пута затресла.

М. По.

Шајкаш - Сириг 0:2 (0:1)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелци: Бекић у 40. и Вујановић у 75. минуту. Жути картони: Мајурић, Попин, Рулић (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Попин, Граорац, Заов, Гојков, Рулић, Мајурић, Шведић, Радивојевић, Играчев, Јовановић, Павков.

СИРИГ: Мишчевић, Јокић, Брежњак (Вулић), Исак, Васић, Миловановић, Бекић, Радић, Зукић, Вујановић, Зечевић (Мировић).

Екипа из Ковиља доживела је неугодан пораз од одлично организоване екипе Сирига. Домаћи су меч започели са десеторицом играча, јер се Данило Радивојевић појавио на крају првог полувремена. У том периоду домаћи су пропустили две лепе прилике да би казна стигла голом Драгомира Бекића. У наставку је судија Гаћиновић оправдано показао на белу тачку коју гости нису успели да релизују. Да однесу цео плен потрудио се голом Дејан Вујановић.

М. По.

Ветерник - Јединство 1:2 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Павичевић (Нови Сад), стрелци: Ушћумлић у 59. за Ветерник, Латиновић у 69. и Жугић у 90. минуту за Јединство. Жути картони: Томић (Ветерник), Зељковић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 7, Новевски 6 (Чалија 6), Томић 7, Лалић 6, Огњановић 6, Ђурић 7, Ушћумлић 7, Китић 7 (Вуковић), Чичић 6, Адамек 6 (Пекез 6), Купрешки 6.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 8, Филиповић 7, Марић 6, Стевановић 7, Латиновић 8, Жугић 8, Стаменковић 6 (Видосављевић 7), Ђекић 7, Тодоровић 6 (Вучћичевић 6), Зељковић 6, Тривуновић 6.

У отвореној игри без гарда у првом полувремену и поред неколико прилика на обе стране мреже су мировале. Повели су домаћи када се у гужви најбоље снашао Алекса Ушћумлић и савладао голмана Бројчина. Нису се гости предавали и након ударца са угла Латиновић је надвисио одбрану Ветерника и савладао Глигоријевића. Када се очекивала подела бодова у трећем минуту судијске надокнаде, прекид је извео Видосављевић а Жугић је био на правом месту за вредне бодове Руменчана.

М. Поповић

Нови Сад - Виноградар 9:1, Шајкаш - Сириг 0:2, ТСК - Младост 0:0, Ветерник - Јединство (Р) 1:2, Петроварадин - Футог 3:0, Софекс - Омладинац 1:2, Фрушкогорски партизан - Јединство (Г) 4:2, Татра - Пролетер 4:0, ЖСК - Бачка 2:2.

1. Татра                      16     10     5      1      33:7  35

2. Софекс                   16     10     3      3      36:15        33

3. ТСК                         16     9      4      3      29:8  31

4. Једин.  (Р)               16     9      4      3      30:10        31

5. Младост                  16     8      4      4      33:16        28

6. Омладинац             16     8      4      4      29:19        28

7. Петровар. н             16     7      5      4      27:21        26

8. Ветерник                 16     7      4      5      46:26        25