СЛАВЉЕ ДОМАЋИНА НА ГАТ АРЕНИ: Кокановић срушио лидера

Много агресивније и конкретније у утакмицу су ушли играчи Младости ГАТ на дебију новог тренера Драгана Перишића и то им се веома брзо исплатило.
1

Већ у 5. минуту лопту је, после дуже акције, прихватио Драган Кокановић на 16 метара, с леве пребацио је на десну ногу, а потом погодио сам доњи леви угао гола ОФК Београда.

Играо се у 50. минут, када голман домаћина Живковић није добро проценио лет набачене лопте пред свој гол, што је умео да искористи Дејан Георгијевић и, ударцем главом, изједначи резултат на 1:1.У 63. минуту одлично је слободни ударац с 20 метара извео Кокановић, али је гоман гостију одлично интервенисао. А онда је, три минута касније, лопта некога погодила у руку у казненом простору Београђана и досуђен је пенал. Сигурни извођач најстроже казне био је Милан Јокић и домаћин је поново био у вођству – 2:1.

Наставио је Перишићев тим с нападима, па је у 75. минуту, с ивице казненог простора, Драган Кокановић још једном одлично нанишанио и постигао свој други, а трећи гол за Младост ГАТ, чиме је прича с ове утакмице била завршена.

Младост ГАТ – ОФК Београд 3:1 (1:0)

НОВИ САД: Гат арена, гледалаца: 800, судија: Јаковљевић (Љиг). Стрелци: Кокановић 5. и 75. и Јокић (из пенала) у 67. за Младост ГАТ, Георгијевић у 50. минуту за ОФК Београд. Жути картони: Шушњар, Танасин (Младост ГАТ), Ђермановић, Богдановић (ОФК Београд).

МЛАДОСТ ГАТ: М. Живковић 6,5, Танасин 7, Илић 7,5, Дробњак 7, Видовић 7 (Даничић -), Митошевић 7 (Поповић -), Јокић 7, К. Живковић 7 (Ђуричин 7), Кокановић 7 (Бабић -), Вукадиновић 7 (Абаџија -), Шушњар 7.

ОФК БЕОГРАД: Поповић 7, Богдановић 6,5, Плавшић 6,5, Георгијевић 7 (Мугоша 6), Марковић 6,5 (Адеми -), Мићић 6,5 (Бајић), Ђермановић 6,5, Николић 6,5, Н. Станковић 6,5, Мојсиловић 6,5 (Константинос 6), М. Станковић 6,5 (Никчевић 6).