Зрењанинска лига: Раднички протутњао Зрењанином

​​​​​​​Пролетер - Раднички (ЈТ) 2:7 (2:3)
fudbalska lopta

ЗРЕЊАНИН: Стадион у Градском врту, гледалаца 30, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Мартиновић у 3. и Козловачки у 22. за Пролетер, а Радивој у 30. Милетић у 38. и 77. Фуртула у 41. 69. и 72. Пејин у 52. минуту за Раднички. Жути картони: Вискуп (Пролетер), Фуртула (Раднички). Црвени картон: Ракић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Цвјетић, Вемић (Перутка), Арађананин, Ракић, Кондић, Вискуп, Јовановић, Тељиговић, Мартиновић, Козловачки, Мицовић.

РАДНИЧКИ: Ференчак, Бјелетић, Н. Магочевић, Станић, Савић, Бељин, М. Магочевић, Радивој (Кусић), Лојпур, Милетић, Фуртула.

Фудбалери Радничког из Јаше Томића постигли су седам голова против домаће екипе Пролетера и тако са песмом се вратили са стадиона у Градском врту. Домаћин је после 22 минута имао вођство од 2:0 а стрелци су били Мартиновић у 3. и Козловачки у 22. минуту, а потом су се гости разиграли па је Милетић у 38. минуту изједначио на 2:2. Душан Фуртула је у 41. минуту постигао је трећи гол за свој тим, а до краја утакмице се уписао још два пута у листу стрелаца. До краја утакмице гости су били надмоћнији и постигли још четири поготка, а тачку на утакмицу ставио је Далибор Милетић.

М. С.

Младост (БД) - Младост (Л) 3:2 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Срдић у 40. и 59. Новаковић у 77. за Младост (БД), Марић у 56. и Адамов у 76. минуту за Младост (Л).

МЛАДОСТ (БД): Мишков, Мијатовић, Марић, Голо, И. Митрић (А. Митровић), Топаловић, Срдић, П. Мијатовић, Новаковић, Мандић, Радуловић.

МЛАДОСТ (Л): Весић, Шубу, Станић, Арсић, Говедан, Ракић, Ђурић, Лаловић (Мишић), Чолуков, Гужвић, Адамовић.

У Банатском Деспотовцу у дерби мечу састале су се два Младости.  Домаћин је повео у 40. минуту лепим поготком Марка Срдића и са овим резултатом се отишло на одмор. Гостујући играч Марић изједначио је у 56. а потом се поново у листу стрелаца уписао Срдић. Гости су успели у 76. минуту голом Адамова изједначе на 2:2, а док је трајала њихова радост Новаковић је постигао трећи гол за домаћина.

М. С.

2. октобарБорац (А) 0:1 (0:0)

КУМАНЕ: Игралисте у СРЦ “Огњен Контрић”, гледалаца 50. Судија Милиц (Зрењанин). Стрелац Ковачевић у 2. минуту. Зути картони: Тешић, Секулић, Бозокин, Пријић (2. октобар), Тодоров, Ђукановић, Тошков (Борац). Црвени картон:  М. Прапорски (2. октобар).

2. ОКТОБАР:  Радосављев, Пријић, Мијатов, Грујић, Лазић, Тешић, Милосављев, Д. Прапорски (М. Прапорски), И. Виоглавин (Ђорђевић), Секулић (Бозокин), Стајки.

БОРАЦ: Самолов, Опачић (Степановић), Мајсторовић, Барбул, Бракус, Зечевић, Ђукановић, Тошков, Медић, Ковачевић, Тодоров.

Јесењу сезону на домаћем терену Куманчани су почели и завршили – минималним  поразом. Овога пута, у дербију зачеља победила их је солидна екипа из Александрова, која у финишу првенства не зна за пораз. Гости су већ из првог напада постигли гол  И ту предност одбранили до краја. Куманчани су нападали, имали шансе, али ипак нису успели да затресу мрежу Самолова.

М. Б.

Војводина - Лехел 3:2, Русанда - Омладинац 2:3, Делија - Нафтагас 0:0, Банат - Полет 5:2, Пролетер - Раднички 2:7, 2. октобар - Борац 0:1, Младост (БД) - Младост (Л) 3:2, Црвена звезда (ВС) - Црвена звезда (РС) 2:0.

1. Ц. звез. (ВС)       14     12     2      0      39:12        38

2. Нафтагас            14     9      3      2      28:11        30

3. Банат                  14     8      2      4      30:21        26

4. Раднички            14     7      3      4      24:13        24

5. Младост (БД)     14     7      3      4      27:22        24

6. Војводина           14     7      2      5      27:27        23

7. Ц. звезда (РС)    14     6      2      6      22:24        20

8. Делија                 14     6      2      6      17:19        20