ЕП у Глазгову: Јованчевић у финалу скока у даљ, Колашинац и Бибић без финала

ГЛАЗГОВ: Српски атлетичар Страхиња Јованчевић пласирао се данас у финале скока у даљ на дворанском шампионату Европе у Глазгову.
strahinja jovancevic

Јованчевић је најбољи резултат имао у трећој серији 7,73 метара и као седми се пласирао у финале.

Норма је износила 7,95, Јованчевић је прво скочио 7,48, а у другој серији преступио.

Финале је на програму у недељу од 12.35 сати.

Колашинац и Бибић и Ћирић без пласмана у финале

Српски атлетичар Асмир Колашинац није успео да се пласира у финале дворанског првенства Европе, пошто је данас у квалификацијама у бацању кугле освојио 13. место.

Колашинац је остварио резултат 19,82, што је више од метар испод квалификационе норме (20,90) и недовољно за место међу осам најбољих.

Истовремено, Елзан Бибић је на 1.500 метара такође заузео 13. место у укупном пласману (3:47,94).

Он је освојио је треће место у својој групи, али недовољно јер су само по двојица из сваке од три групе пролазили даље и још тројица на основу резултата.

У финале није успела да се пласира ни Маја Ћирић на 400 метара.

Она је у квалификацијама заузела четврто место у свој групи, са другим најбољим личним овогодишњим резултатом 53,73.

Вечерас од 20.30 сати у квалификацијама на 1.500 метара наступа Амела Терзић.