НОВИ ПОРАЗ СРПСКИХ РУКОМЕТАШИЦА НА СП: Лекција за младе играчице

Рукометашице Србије претрпеле су нови пораз на Свтеском првенству. Боље од Брегарових изабраница биле су Немице са 31:21 у другом мечу треће групе у главне фазе. Овим тријумфом противнице Србије су обезбедиле пласман у четвртфинале шампионата Света пред последње коло главне фазе.
ИХФ

Уводни минути донели су егал игру и Србија је одлично парирала фавориту, чак и водила голом разлике.  уследио је период лоше игре. Изабраници Уроша Брегара су направиле осам техничкиг грешака наспрам три грешке ривала, али и много напада је србија решавала уз подигнуту руку судија. Ипак, и поред тога Србија је успела да одржи прикључак и на одмор је отишла са само голом заостатка.

Добро је стартовала Србија, искористила нешто нервознију игру Немица и поново вратила предност головима Јоване Јововић и Дуње Радевић. Нове грешке Српкиња погурале су Немачку до преокрета. Брзо су противнице наших девојака долазиле до погодака и након 46. минута имале су шест голова предности. Нису се предавале Српкиње, али су Немице ипак стигле до победе која их води у четвртфинале Светског првенства

В. Гвозденовић

Србија – Немачка 21:31 (13:14)

ХЕРНИНГ: Јиске Банк Боксен, гледалаца: 1000. Судије: Ј. Густаванте и Х. Алварез (Шпанија) . Седмерци: Србија 4 (3), Немачка 3 (2). Искључења: Србија 8, Немачка 6 минута.

СРБИЈА: Бојичић 2, Јањушевић 1, Јововић 6, Лаништанин 2 (2), Лазић, Ловрић, Милојевић, Нуковић 1, Радевић 2, Радосављевић 2 (1), Стаменић 1, Величковић 2, Вукајловић 2, Кубина (8 одбрана), Чолић.

НЕМАЧКА: Бергер, Шмелцер 1, Антл 1, Томајер 2 (2), Смитс 4, Болк 4, Вајгел 3, Лот 1, Вахтер, Рајнмен, Дел 5, Беренд 4, Филтер, Лајте 4, Бенке, Штокшајдер 2.

ГЛАВНА ФАЗА

Група 3

Румунија – Јапан 32:28

Србија – Немачка 21:31

Пољска – Данска вечерас

1.  Немачка   4          4          0          0          119:90                        8

2. Данска       3          2          0          1          90:71  4

3. Румунија   4          2          0          2          114:119         4

4. Пољска     3          2          0          1          71:84  4

5. Јапан         4          1          0          3          115:121         0

6. Србија       4          0          0          4          91:115            0