НОВОСАДСКИ РУКОМЕТАШИ ДОМИНАНТНОМ ИГРОМ ПРОТИВ ДУБОЧИЦЕ УПИСАЛИ НОВЕ БОДОВЕ У СУПЕРЛИГИ: Сунајко и друштво бриљирали

Новом победом у домаћем шампионату рукометаши Војводине наставили су сјајан низ и осамили се на врху табеле Суперлиге Србије. Црвено-бели били су бољи од Дубочице са 40:20 (17:12).
СРЛ

На почетку обе екипе су биле неефикасне, па је након 10 минута игре било 2:2. Пулени Бориса Ројевића су потом заиграли знатно боље и постепено су повећавали предност. У првих 30 минута се истакао средњи бек Војводине Бранко Томић. Рођени Зрењанинац је постигао четири гола и командовао игром у нападу. Голман Војводине Фран Лучин је сјајно бранио у првом полувремену и помогао тиму да одржава предност, ипак нешто више је показао чувар мреже Лесковчана Мирослав Коцић који је одбранио чак четири седмерца.

Расположеном Бранку Томићу се у наставку усрета придружио и Стефан Сунајко који је са левог крила поприлично намучио одбрану Дубочице. Распуцали су се и остали пулени Бориса Ројевића и сјајном игром убедљиво славили против Дубочице.

В. Гвозденовић

Црвено-бели „уболи" са појачањима
Екипу Војводине која је прошле године освојила домаће првенство и Еврокуп ове сезоне су појачали Вукашин Воркапић, Стефан Сунајко, Милан Голубовић, Андреј Трнавац, Маруан Шуиреф и Стефан Додић. На мечу против Дубочице нису наступили Шуиреф и Додић док су остали имали сјајно вече и у збиру уписали 20 голова, док је Трнавац имао пет интервенција и један одбрањен седмерац.
Војводина – Дубочица 40:20 (17:12)
НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 250. Судије: Попов и Ристић. Седмерци: Војводина 6 (1), Дубочица 4 (4). Искључења: Војводина 6, Дубочица минута.
ВОЈВОДИНА: Лучин (8 одбрана), Трнавац (5 одбрана 1 седмерац), Воркапић 6, Милић 1, Оцвирк 1 (1), Вуковљак, Азиз 6, Миленковић 3, Сунајко 10, Пушица, Пешић, Томић 4, Роган 3, Голубовић 4, Пуховски 2.
ДУБОЧИЦА: Коцић (9 одбрана), Арђелан (5 одбрана), Л. Павловић 2, Милићевић, Радуловић 5 (4), Петровић, Трајковић 3 (1), И. Митровић, Спасић, А. Митровић, Атанасковић, Цветковић 1, Ристовић 1, М. Павловић 4, Милошевић 2, Анђелковић 2.