ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА ВАТЕРПОЛИСТКИЊЕ: Српкиње боље од Туркиња

Женска ватерполо репрезентација Србије остварила је победу на старту Европског првенства у Ајндховену, пошто је у првом колу победила Турску резултатом 13:6.
s

Турска је боље отворила меч, те је средином првог периода водила са 2:0. Међутим, Ана Милићевић и Христина Илић су поравнале до краја прве четвртине, а затим је Милићевић до краја полувремена режирала и преокрет (4:3). Иста играчица је потом повисила на 5:3, да би серију у трећој четвртини наставиле Ања Швец и Нада Мандић са по два поготка, за убедљивих 9:3 после три четвртине. Илић и Милићевић су погађале за 11:3 и тада је питање победника било решено.

Најефикаснија је била Ана Милићевић са пет голова, док су Швец, Мандић и Илић постигле по два, а Тијана Лукић и Ива Лујић по један погодак.

Србија је играла у саставу: Травар, Швец 2, Шарац, Милићевић 5, Лујић 1, Лукић 1, Радоњић, Мандић 2, Диаз Меса, Илић 2, Ратковић, Зелић, Дулић.

У другој утакмици у групи Чешка је победила Румунију са 13;12. Сутра Србија од 13.30 игра са Румунијом.