Градоначелник Ђурић: Нови Сад је град који има безбедност, много радимо на саобраћајној инфраструктури и ускоро нас очекује партерно уређење две гараже

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић истакао је за Хепи телевизију да се очекује да ће просечна плата у граду достићи 950 евра, али и говорио о даљим плановима.
Милан Ђурић
Фото: Screenshot Happy TV

Почетком године очекујемо крај радова на гаражи код Бановине, у априлу следеће године у Модени

-Нови Сад је лидер јер смо од 2012. до данас запослили 40.000 људи више, што смо довели нове фабрике- Нидек, Континентал, Лир. Надам се да ће плата бити 950 евра. Много радимо на саобраћајној инфраструктури. Заједно са Покрајинском владом смо асфалтирали цео Булевар ослобођења, инвестиција вредна 550 милиона динара. Радимо адсфалтирање Темеринског пута, чека нас партерно уређење гаража. Почетком године очекујемо крај радова на гаражи код Бановине, а у априлу следеће године у Модени. Ја их жељно ишчекујем. Радимо много на озелењавању града. То су ствари које несумњиво стоје иза нас. Завршавамо два објекта предшколске установе, циљ нам је да укинемо листу чекања- тврди градоначелник.

Срећан сам што држава има средства да финансира два моста

Он је истакао да су мостови изузетно важни у Новом Саду јер спајају две обале.

-Тај мост је уцртан 1934. године, а уписан 1951. године у првом Генералном урбанистичком плану. Срећан сам што држава има средства да финансира два моста, то је инвестиција од 350 милиона евра. Са Покрајином радимо пешачко-бициклистички мост и корак даље да Подграђе Петроварадина постане пешачка зона. Алмашки крај такође радимо са Покрајином, средићемо 28 улица. Брза пруга је као да Нови Сад има мали аеродром, то је фантастично. Радујем се да кренемо ка Суботици и даље Будимпешти, мислим да су односи између две државе никада нису били бољи. Железница је историјски подухват.

Велика штета из које излазимо јачи

Први човек Града се дотакао и суперћелијских олуја из јула месеца, те да је Бегечка јама највише настрадала да је 200 хектара шуме уништено. 

-Онда можете да замислите шта је било у граду. Највише су оштећене Петроварадинска тврђава, коју смо санирали, школе су нам страдале, једна у Футогу, хиљаду квадрата крова школе смо нашли три или четири улице дање. Зацртали смо да ћемо до 1. септембра санирати. Свака част људима који су то успели да ураде, на понос свих нас. Имамо две зграде на Лиману које су остале без крова, гледамо да помогнемо људима у наредних седам до 10 дана. Велика штета, али из ње излазимо јачи. 

Имамо координационо тело за сузбијање насиља у основним и средњим школама, које врши едукације са ђацима, професорима, па чак и родитељима. нагласио је Ђурић.

- Држава је наложила да полиција мора бити испред школа, то је испоштовано испред Полицијске управе у Новом Саду. Нови Сад је град у којем имамо безбедност, полиција ради свој посао, а ми као Град се трудимо да им помогнемо.

EUR/RSD 117.1050
Најновије вести